Çözülmeyen internet sorunu

wokillo

Yeni üye
19 Eki 2023
14
1
Merhaba dostlar 2 haftadır çözülemeyen bir internet problemim var türk telekom kullanıyorum hızımız normalde 500mbps lakin bu son 2 haftadır internet hızım 7mbps download upload hızım ise 1 bile değil.

Modemin kablosu olsun ayarı olsun hiç bir şeyine dokunulmadı müşteri hizmetlerini aradğımda ise uzaktan yönetim yapılacaktır diyip geçiştiriyorlar ama hızda artma olacağına daha da düşüş yaşanıyor
en son yaptığım hız testinin fotosu aşağıdadır.
Ek olarak: wifi reset yaptım modemi belirli bir süre kapalı tuttum ama değişen bir şey olmadı.

Siz böyle bir sorun yaşadınız mı?
yaşadıysanız ne yaparak sorunu çözebildiniz yardım ederseniz sevinirim.

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,492
660
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba dostlar 2 haftadır çözülemeyen bir internet problemim var türk telekom kullanıyorum hızımız normalde 500mbps lakin bu son 2 haftadır internet hızım 7mbps download upload hızım ise 1 bile değil.

Modemin kablosu olsun ayarı olsun hiç bir şeyine dokunulmadı müşteri hizmetlerini aradğımda ise uzaktan yönetim yapılacaktır diyip geçiştiriyorlar ama hızda artma olacağına daha da düşüş yaşanıyor
en son yaptığım hız testinin fotosu aşağıdadır.
Ek olarak: wifi reset yaptım modemi belirli bir süre kapalı tuttum ama değişen bir şey olmadı.

Siz böyle bir sorun yaşadınız mı?
yaşadıysanız ne yaparak sorunu çözebildiniz yardım ederseniz sevinirim.
Merhaba wokillo,

Öncelikle, umarım sorunun çabucak çözülür,

Sorununa gelecek olursak modemin firma tarafından sağlanan bir modem değilse, modem değişimi vs. yaptıysan adaptör ve modemin güç değerlerinin aynı olup olmadığını kontrol etmeni öneririm.

İkinci olarak sadece bilgisayar üzerinde mi bu sorunu yaşıyorsun diğer cihazlarda da durum aynı mı?

Son olarak sorunun sadece sende mi mahalle/sokak özelinde mi olduğunu kontrol etmek için komşularına da danışmanı ve ona göre hareket etmeni öneririm.

İyi Forumlar...

wokillo

Yeni üye
19 Eki 2023
14
1
Merhaba wokillo,

Öncelikle, umarım sorunun çabucak çözülür,

Sorununa gelecek olursak modemin firma tarafından sağlanan bir modem değilse, modem değişimi vs. yaptıysan adaptör ve modemin güç değerlerinin aynı olup olmadığını kontrol etmeni öneririm.

İkinci olarak sadece bilgisayar üzerinde mi bu sorunu yaşıyorsun diğer cihazlarda da durum aynı mı?

Son olarak sorunun sadece sende mi mahalle/sokak özelinde mi olduğunu kontrol etmek için komşularına da danışmanı ve ona göre hareket etmeni öneririm.

İyi Forumlar...
Merhaba zamanını ayırdığın için teşekkürler. Ev internetine dahil her ekipman, kablo, modem TürkTelekom a ait.

Bu internet sorunun sadece bilgisayarımda yaşandığını bu sabah fark ettim.
Mobil cihazlarda internet hızımın aldığım paket hızında olduğunu gördüm.
Bilgisayarda internete wifi ile bağlanıyorum önceki deneyimlerime göre bu sorunun kabloyla çözüleceğini düşünmüyorum.

Bu sabah mobil testte hız sonucu yüksek çıkınca bilgisayarda olan bir ayar yüzünden veya donanım sorunundan düşük hız aldığımı düşünüyorum ama son 2 hafta içerisinde bilgisayar parçalarına zarar verecek bir şey yapmadım.

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,492
660
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba zamanını ayırdığın için teşekkürler. Ev internetine dahil her ekipman, kablo, modem TürkTelekom a ait.

Bu internet sorunun sadece bilgisayarımda yaşandığını bu sabah fark ettim.
Mobil cihazlarda internet hızımın aldığım paket hızında olduğunu gördüm.
Bilgisayarda internete wifi ile bağlanıyorum önceki deneyimlerime göre bu sorunun kabloyla çözüleceğini düşünmüyorum.

Bu sabah mobil testte hız sonucu yüksek çıkınca bilgisayarda olan bir ayar yüzünden veya donanım sorunundan düşük hız aldığımı düşünüyorum ama son 2 hafta içerisinde bilgisayar parçalarına zarar verecek bir şey yapmadım.

Önce herhangi bir Proxy veya VPN servisi kullanmadığınıza emin olun.

Bu yazıyı inceleyerek internet trafiğinizin hangi uygulamalar üzerinden aktığına göz atın:

https://cembarut.com.tr/windows-10da-hangi-uygulamalar-internetinizi-kullaniyor/

Virüs taraması ve BotNet kontrolü yapmayı unutmayın.

İyi Forumlar...

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,432
981
Merhabalar

bu durumda sizin yapabileceğiniz pek bir şey yoktur müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekmektedir tabi eğer internetinizi uydu olarak kullanmıyorsanız eğer öyleyse ya poe sıkıntısı var yada adaptör sorunu oluştu.

İyi Forumlar

wokillo

Yeni üye
19 Eki 2023
14
1
Merhabalar

bu durumda sizin yapabileceğiniz pek bir şey yoktur müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekmektedir tabi eğer internetinizi uydu olarak kullanmıyorsanız eğer öyleyse ya poe sıkıntısı var yada adaptör sorunu oluştu.

İyi Forumlar
müşteri temsilcisini aradığımda uzaktan yönetim sağlıyorum 30 dakikaya düzelicektir diyip kapatıyorlar

SpyKod

Katılımcı Üye
8 Şub 2006
350
70
Tarsus
Sürekli ara port değişikliği talebinde bulun. Tekrardan ara modemini kapat ışıkları sorduğunda hepsi kırmızı yanıyor de. Hangi şehir desin. Tarsus da yaşıyorsan . dm ulaş yardımcı olayım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.