Algoritma Crunch Gercek Midir ?

Aida

Yeni üye
27 Ağu 2019
34
0
Selamlar saygideger THT uyeleri,

Crunch hakkinda birkac sey sormak istiyorum.

Egitim videolarinda ve burada ki konularda ornek olarak algoritmayi `xyz123` olarak olusturuyoruz. Fakat gercek bir kullanimda -ki yeni donemde siteler bunu zorunlu kiliyor- her sifrede en az 1 buyuk harf ve sembol mevcut ayrica rakamlar da var.

ABCDEFGHIJKLMNOUPRSTUVYZabcdefghijklmnouprstuvyz0123456789

Seklinde bile olsa crunch icinde 8000 kusur PB oldugunu gordum :)

Acaba ben mi fazla paranoyagim ? Internette ki wordlistler ise -kisiye ozel hazirlama bile- ornek:

Aida
AidaTHT
THTAida
AidaTurkHackTeam

Gibi sifreler hazirliyor, gerci burada bircok wordlist ve hazirlama yontemi oldugunu duydum.

Fakat bunlarla herhangi bir sisteme ulasabilen var mi ? Ram hizi ve islemci hizi bu sifreyi olusturmada ne kadar etkilidir ?

Neticede ornek: Aida00 bile olsa benim sifrem rakamlar secilmedigi veya memleket kodu girildigi icin veya 1 buyuk harf oldugu icin kaybolabiliyor sifre veya basi kucuk harf olursa. Ki kimse boyle bir sifre kullanmaz :)

Once bi deniyim dedim ne kadar surecek diye, crunchta 6 saat sonra hala su sekilde idi:

AAcdxxxx yani 6. haneyi 2 harf atabilmis, ki en az en az 6 haneli sifreler var yani gunumuz sifresini kirmasi bazi hesaplarla haftalara denk gelebiliyor hatta cok daha fazlasi. Cunku harf sola dogru ilerledikte permutasyonlar artiyor ve tekrarlaniyor. 7 saat + 8 + 9 saat gibisinden...

Crunchta her harfi ayni anda degistirme ozelligi mevcut mudur ? Veya ben mi wordlist hazirlamayi bilmiyorum :) ? Ip_switcher gerekli midir ? Ram 1600 mhz ve 2500k i5 rahmetli bir islemci var 2000 kb/s yukluyo crunch, sizlerde durum nedir ?

Cok tesekkurler

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
i7lere bakiyim dedim de ucmus fiyatlar hocam :) Ne onerirsiniz peki cpu olarak ? AMD-INTEL farki var mi ? Ayrica dedigim gibi oluyo sadece degil mi ? Ayrica olusturduktan sonra upload edebilirsem buraya aticam. 6-10 karakter bile cok tutuyo suan ilk harf 0Z olmak uzere 7.7 GB :( Guzel de bir hafiza alani istiyo sanirim. Bu 10-14 oldugunda ise 3 kati daha isteyecek gibime geliyo. Internette bu boyle bi dosya var mi hocam ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.