Cyrptolocker Virüsü yedim

sincaptk

Üye
16 Nis 2012
125
6
Arkadaşlar İşyerinde birgun çalısırken Mail geldi Sodexo diye bi firmadan
devamlı iş için ugrastıgımız bi firma tıkladıkdan sonra
bilgisiyar kitlendi Araştırdım cyrpttolocker virüsü dediler
benden bitcoin talep etmektedirler
bu şifreyi kırabilcek arkadaş varmı aranızda 256 bit miş
Lütfen bu konuda bilgisi olan paylaşssın
cok önemli bilgier var bilgisiyarda
Kredi kartı exp cc işyeri işletiyorum butün işçilerimin hertürlü bilgisi var
parayı ödiyecem son çare

xdebron

Kıdemli Üye
29 Ocak 2015
2,441
1
.
Arkadaşlar İşyerinde birgun çalısırken Mail geldi Sodexo diye bi firmadan
devamlı iş için ugrastıgımız bi firma tıkladıkdan sonra
bilgisiyar kitlendi Araştırdım cyrpttolocker virüsü dediler
benden bitcoin talep etmektedirler
bu şifreyi kırabilcek arkadaş varmı aranızda 256 bit miş
Lütfen bu konuda bilgisi olan paylaşssın
cok önemli bilgier var bilgisiyarda
Kredi kartı exp cc işyeri işletiyorum butün işçilerimin hertürlü bilgisi var
parayı ödiyecem son çare

Utilities

şunları bir deneyin...

sincaptk

Üye
16 Nis 2012
125
6
hiçbir virüs programı iyi gelmemektedir.
bu virüs 256 bit kırılması en zor şey birşeymiş
çok bilgisiyarci çok deneyimli arkadaşlarla gorüştüm parayı ödememi istiyorlar
napmalıyım

xdebron

Kıdemli Üye
29 Ocak 2015
2,441
1
.
hiçbir virüs programı iyi gelmemektedir.
bu virüs 256 bit kırılması en zor şey birşeymiş
çok bilgisiyarci çok deneyimli arkadaşlarla gorüştüm parayı ödememi istiyorlar
napmalıyım

siz en iyisi yapılmaya çalışılan yardımları görmezden gelip hazırcı bir şekilde şifrenin kırılmasını isteyin... belki bulursunuz.

Gr££D

Kıdemli Üye
27 Haz 2013
2,468
0
Monte Viere
Boşuna uğraşma Cryptolocker kırmanın hiçbir yolu yok tek çare varsa önceden alınmış yedeklere dönmek yada parayı ödemek. ve bilgisayarı kurtardıktan sonra şu aracı kullanınız bulaşmasını engeller ama bu araç bulaşmadan önce aktif olmalıydı.şuan işinize yaramaz ama ilerdeki tehditler için bir çözüm sunabilir size

sincaptk

Üye
16 Nis 2012
125
6
800-1000 lira arası para istiyorlar dediler
bunu vermek zorunadmıyım ? vermek istemıyorum bu korsanlara. bu parayı yokmu
yardım edebilcek biirisi

Hakan T

Üye
10 Eyl 2015
82
0
Cryptolocker virüsü hiçbir şey kaldıramaz. İstedikleri parayı ödemezsen asla da açmazlar. En iyisi çok iyi bir bilgisayar tamircisiyle görüş en kötü format olur diye düşünüyorum tabi atılırsa...

Gr££D

Kıdemli Üye
27 Haz 2013
2,468
0
Monte Viere
boşuna uğraşmayın tek yol ya parayı vermek yada eski yedeklere dönmek tir önemli birşeyler yoksa formatlayın dicem ama sanırım çok önemli şeyler var.Arkadaşlar korsan ama işinin ehli korsanlar ne yazıkki

sincaptk

Üye
16 Nis 2012
125
6
Arkadaşlar size konuyu şöyle özetliyim ben bi firmada çalısıyorum ve
muasebeciyim
ve her bilgi bende kayıtlı
işyerinde yaklasık 320 işci var hepsinin kredi kartı bilgileri cc exp
tc kimliginden herşeyine.. işten atılmama ve polislik olmama olacak birşey mutlaka bu sorunu cozmem lazım :S

kingsss

Yeni üye
27 Nis 2013
43
0
ATAŞEHİR
bende yedim bu virüsü nasıl oldu anlamadım,sistem geri yüklemesi silinmiiş jpg.pdf.videolar vb. siber suçlara başvurmakta yarar var oda Ankara da Ankara ya gidersem pc vericem artık polise bulurlar inşallah(aradan 3 hafta geçtikten sonra hackerlar la iletişme geçtim,eşim beni boşadı kiracıyım köyde çekildiğim eski resimlerin birini attım en sonunda pes dedi exe yi ve şifreyi gönderdi ,Acitasyon işe yaradı) resimlerime kavuştum.Benden ilk 1 hafta 500$ istemişlerdi 2 hafta 1000$ oldu ,hacker pazarlık yaparak 300$ dolar istedi hatta bankaya gidip kredi çekip parayı vermek için hazırdım ama allahtan nereye yatırıcam bilmiyordum,bitcoins denen para birimi istiyorlardı yatırmadan bitti kimsenin başına vermesin bu virüsü biraz karışık oldu kusura bakmayın.:yaho1

Son düzenleme:

kingsss

Yeni üye
27 Nis 2013
43
0
ATAŞEHİR
ShadowExplorer.com - Downloads Bilgilerinizi Bu Program İle Yedeklemeyi Denedinizmi
gölgelenmiş yedeklerde siliniyor sistemi geri yükleme yapamıyoruz ,ben şimdi para vermeden şifreyi aldım ms dos bölümüne atan exe var ordan resimleri eski haline çevirmeden aynı dosyayı 2 kere kopyalamış oluyor hdd yer kalmadı sil kopyala çevir yaparak eski haline geldi para vermedim lanet olan insanlara

Kahta02

Katılımcı Üye
29 Mar 2013
323
0
Bende o virüsü yedim. Ve bütün fotolar videolar uzantısı değişerek bozuldu. Halen bozuk haliyle duruyo kenarda belki birgün bi yolu bulunur diye :/

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.