Dark web'de ki bilgilerin doğruluk payı nedir ?

• Konbuyu başlatan Maltego
  • Başlangıç tarihi
M

Maltego

Ziyaretçi
Dark web de misal veriyorum Atlantisin yerini gösteren fotoğraf buldum atıyorum Güney Amerika ile Afrika kıtası ortasında Güney Atlas Okyanusunda bu bilgilerin doğruluk payı nedir ve bu bilgilerle ne yapılabilir milyonlar biliyordur eğer doğruysa bu örnek çoğaltılabilir misal 51.bölge özet geçeyim dark web de bulunan özel bilgilerin doğruluk payı nedir aldatıcı olabilme ihtimali de vardır diye düşünüyorum

kst132

Junior Hunter
12 Haz 2023
925
556
Dark web de misal veriyorum Atlantisin yerini gösteren fotoğraf buldum atıyorum Güney Amerika ile Afrika kıtası ortasında Güney Atlas Okyanusunda bu bilgilerin doğruluk payı nedir ve bu bilgilerle ne yapılabilir milyonlar biliyordur eğer doğruysa bu örnek çoğaltılabilir misal 51.bölge özet geçeyim dark web de bulunan özel bilgilerin doğruluk payı nedir aldatıcı olabilme ihtimali de vardır diye düşünüyorum
Merhaba,
Dark web'de doğru bilgi bulmanız zordur. Yüksek ihtimalle aldatıcıdır. Dolandırıcılar dark web'de fazlasıyla var. Ancak doğru bilgi verenin de olduğunu düşünüyorum.

İyi forumlar.

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Dark web, gizlilik ve anonimlik odaklı bir bölgedir ve çeşitli illegal faaliyetlerin gerçekleştiği bir yer olarak bilinir. Bu nedenle dark web üzerinde bulunan bilgilere dair doğruluk payı söz konusu olduğunda dikkatli olmak önemlidir.

Dark web üzerinde paylaşılan bilgiler genellikle kaynağı belirsiz veya güvenilirliği doğrulanmamış olabilir. Bu nedenle, bu bilgilere kesin bir güven duymak yerine, doğruluklarını doğrulamak için başka kaynaklara başvurmanızı öneririm.

Atlantis gibi efsanevi bir yerin dark web üzerinde yerini gösteren fotoğraf bulmanızın doğruluk payı oldukça düşüktür. Benzer şekilde, dark web üzerinde ortaya atılan özel bilgilerin doğruluğunu teyit etmek zor olabilir. Gerçek olup olmadığını belirlemek için başka kaynaklara da başvurmanız gerekebilir.

Dark webde yer aldığı iddia edilen özel bilgilerin aldatıcı olma ihtimali her zaman vardır. İnsanların çeşitli amaçlarla sahte veya yanıltıcı bilgiler yayabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle, bu tür bilgilere karşı dikkatli olup, doğruluğunu teyit etmek için güvenilir kaynakları araştırmak önemlidir.

Dark web üzerinde bulunan bilgilerin doğruluk payı düşüktür ve aldatıcı olabileceği ihtimali vardır. Bu tür bilgilere güvenmeden önce, doğruluğunu araştırmak ve güvenilir kaynaklarla teyit etmek önemlidir.

01Kevin01

Katılımcı Üye
4 May 2022
428
224
Dediğiniz gibi internet güvenilir bir ortam değildir.Yazılı ve görsel materyalleri bir araya getirip akıl ve mantık çerçevesinde değerlendirip yapay zeka ile güvenilirlik testi yapılabilir.Doğruluk payı çok değişkenlidir.!0 doğru bilgi verir 11. yanlış çıkabilir yada 10 yanlış bilgi verir 11.doğru çıkar o yüzden araştırmalıyız ve beyin fırtınası için örnek konuları forumlarda kategorisine uygun olarak konu açmalıyız.

Ama şuan genel içerikler sahte veya dolandırıcıdır.

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,593
1,185
Anıtkabir
Yalandır çoğu, dolandırıcı mekanı ya aldatmava

Öncelikle merhaba değerli üye;

Dark web, genellikle anonim ve şifreli bir şekilde erişilebilen internetin gizli bir kısmını ifade eder. Ancak, bu bölgede dolaşmak riskli olabilir ve yasadışı faaliyetlerin gerçekleştirildiği bir ortam olabilir. Dark web'de bulunan bilgilerin doğruluk payı konusunda birkaç önemli nokta vardır. Örneğin Dark web'de, çalıntı verilerin, şifrelerin ve kişisel bilgilerin satıldığı yerler bulunabilir. Ancak, bu bilgilerin gerçekliği ve kullanılabilirliği konusunda şüpheler olabilir. Nedeni ise sizi dolandırmaktır.

İyi forumlar dilerim...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.