Database sızdırılmasını etik bulmuyorum

'CaptainKanka

Ar-Ge Ekibi
14 Eki 2012
1,705
1,350
localhost/admin.php
herşey birşeyler geveleyip durmuş
etiklik kavramı sadece hacking de değil birçok alanda hatta mühendisliktede olan bir durumdur.
misal x kişi savunma sanayini etik bulmaz onun felsefesi kendinedir.
white hacker felsefesini bilmeden yorum yapmayın okuyun...

buraya bir mühendis abimi etiketliyim
@'CaptainKanka

Hacker formunda datalarin sizdirilmasinin dogru olup olmadigi da tartisildigina gore helva bolumune gecebiliriz herkes gusüllü gelsin jdjdjfjd

S3SS1Z T3AM

Uzman üye
27 Nis 2019
1,424
713
HACKERİSTAN
Hırsızlıktan zevk alanlar da var.
Zevkler ve renkler tartışılmaz.
O hâlde hırsızlık etik midir?

Soruya verdiğiniz cevap "hayır" mı?
Mesela senin bir siten var . Hırsızlar olmasa daha fazla önlem alınmıydın? Bence hayır.
Demek istediğim onlarda döngünün bir parçası bardağın dolu tarafından bakmanız gerekiyor.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,365
Mesela senin bir siten var . Hırsızlar olmasa daha fazla önlem alınmıydın? Bence hayır.
Demek istediğim onlarda döngünün bir parçası bardağın dolu tarafından bakmanız gerekiyor.
Suikastçılar olmasaydı korumalar işsiz kalırdı :(
Savaşlar olmasaydı savunma sanayisi gelişmezdi :(
Zehirler olmasaydı panzehir de olmazdı :(
Silah olmasaydı avcılar çok daha fazla efor kaybederdi :(
Hırsız olmasaydı çelik kapı üreticileri işsiz kalırdı :(

Konuyu soran arkadaşın sorusu basit: Veri satmak veya sızdırmak etik mi değil mi?

Döngü, parça, bardak falan değil olay. Bu doğru bir davranış mı yoksa yanlış bir davranış mı? Siz ve THT yapıyor diye doğru bir davranış olacak değil.
Genelgeçer kurallara karşıyım ama bu davranış, genelgeçer kurallar penceresinden bakılırsa kesinlikle yanlıştır.

İslam'a göre de Türklük bilincinin gerekliliğine göre de yanlıştır. FSM; savaşçı bir toplumda yaşamasına rağmen 16 yaşında bir kralın ölümüne sebep olunca üzülmüştür, bu durumun ve olayın yanlış olduğunu savunmuştur. İslam ve Türklük hassasiyeti olan kişilerin de dikkat etmelerini öneriyorum. Tabii kendinizi geliştirin, eğitimler alın ama ya PKK mensupları gibi kesinlikle zararlı kimselere karşı mücadele edin ya da diğer tarafta olup bu gibi zararlı kişilerin önüne geçin.

Sonuç olarak "Hırsızlar olmasa daha fazla önlem alınmıydın? Bence hayır." sözü yetersizdir. Bu davranışın da etik olmadığı gerçeğini değiştirmez.

Hırsızın hiç mi suçu yok?

S3SS1Z T3AM

Uzman üye
27 Nis 2019
1,424
713
HACKERİSTAN
Suikastçılar olmasaydı korumalar işsiz kalırdı :(
Savaşlar olmasaydı savunma sanayisi gelişmezdi :(
Zehirler olmasaydı panzehir de olmazdı :(
Silah olmasaydı avcılar çok daha fazla efor kaybederdi :(
Hırsız olmasaydı çelik kapı üreticileri işsiz kalırdı :(

Konuyu soran arkadaşın sorusu basit: Veri satmak veya sızdırmak etik mi değil mi?

Döngü, parça, bardak falan değil olay. Bu doğru bir davranış mı yoksa yanlış bir davranış mı? Siz ve THT yapıyor diye doğru bir davranış olacak değil.
Genelgeçer kurallara karşıyım ama bu davranış, genelgeçer kurallar penceresinden bakılırsa kesinlikle yanlıştır.

İslam'a göre de Türklük bilincinin gerekliliğine göre de yanlıştır. FSM; savaşçı bir toplumda yaşamasına rağmen 16 yaşında bir kralın ölümüne sebep olunca üzülmüştür, bu durumun ve olayın yanlış olduğunu savunmuştur. İslam ve Türklük hassasiyeti olan kişilerin de dikkat etmelerini öneriyorum. Tabii kendinizi geliştirin, eğitimler alın ama ya PKK mensupları gibi kesinlikle zararlı kimselere karşı mücadele edin ya da diğer tarafta olup bu gibi zararlı kişilerin önüne geçin.

Sonuç olarak "Hırsızlar olmasa daha fazla önlem alınmıydın? Bence hayır." sözü yetersizdir. Bu davranışın da etik olmadığı gerçeğini değiştirmez.

Hırsızın hiç mi suçu yok?
Ağzına sağlık çok güzel konuştun.Peki sana güzel bir soru :
Ozaman burada ne işin var (yanlış anlama sorumu)

wither

Üye
1 May 2014
81
24
Anlatamazsın.

Ben, İsveç'te yaşayan müslüman bir Türküm mesela. Benim datamı ele geçirdi THT ve de daha sonra yaydı. Bu da bana zarar getirdi. Bu sebeple bu davranış kesinlikle yanlıştır. PKK üyesi kişilerin dataları çalınıyor bir de, bu durumu destekliyorum çünkü onlar bize %100 zarar veren kişiler.

Birkaç ay önce THT, bir havaalanına DDoS saldırısı uygulamıştı. Bu saldırı sonucunda da seyahatler aksamıştı. Ben de bunun yanlış olduğunu belirtmiştim. Ermeni yaftası yemiştim birinden. Bunu da birkaç kıdemli de destekleyince gruptan ayrılmıştım. Kalbiniz ile buğz edin bunları. Laftan anlamıyorlar maalesef. Bunlar sözde müslüman, sözde Türklerdir.
Evet, benimde demek istediğim bu.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,365
Ağzına sağlık çok güzel konuştun.Peki sana güzel bir soru :
Ozaman burada ne işin var (yanlış anlama sorumu)
Veri bilimi, yazılım ve siber güvenlik alanında hem kendimi geliştirmek hem de yardım isteyen kimselere yardımcı olmak için buradayım.

Silah kullanmayı bilen herkes terörist olacak diye bir şey yok. Asker olup onları engellemeye çalışmalısın. Peki sizin burada ne işiniz var? Masumlara zarar vermeyi öğrenmek için mi geldiniz? (Yanlış anlamayın lütfen sorumu.)

S3SS1Z T3AM

Uzman üye
27 Nis 2019
1,424
713
HACKERİSTAN
Veri bilimi, yazılım ve siber güvenlik alanında hem kendimi geliştirmek hem de yardım isteyen kimselere yardımcı olmak için buradayım.

Silah kullanmayı bilen herkes terörist olacak diye bir şey yok. Asker olup onları engellemeye çalışmalısın. Peki sizin burada ne işiniz var? Masumlara zarar vermeyi öğrenmek için mi geldiniz? (Yanlış anlamayın lütfen sorumu.)
meslek olarak yapıyorum diyelim. burda olmamızın Sebepleri hemen hemen aynı ancak akışına bırakın, her koyun kendi bacağından asılır terörist elbet kafasına yer pöh mermisini . son cümlede ne demek istediğimi umarım anlamışsındır.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,365
meslek olarak yapıyorum diyelim. burda olmamızın Sebepleri hemen hemen aynı ancak akışına bırakın, her koyun kendi bacağından asılır terörist elbet kafasına yer pöh mermisini . son cümlede ne demek istediğimi umarım anlamışsındır.
Arkadaşın sorusu dışındaki her konuya parmak basmanızı takdir ediyorum. Herhalde sadece benim niyetim farklıymış forumda.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.