DDOS saldırısı ile neler yapabilirim

okan5524

Yeni üye
25 Eyl 2012
46
0
Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle yeni başladım ve kafama takılanlar var buradan sormak istedim forumda arama yaptım
biraz okudum ama sorularım bana göre yanıtlanmadı bu konuda bilgi sahibi olan birisi bana yardımcı olabilir mi ? şimdiden teşekkürler

saygılarımla,

DDOS saldırısı ile neler yapabilirim ?
DDOS ile saldırı yaptığım zaman herhangi bir cezası var mı ?
DDOS saldırısı yaptığım zaman bulunma ihtimalim nedir?
DDOS saldırısı yaparken görünmemek için ne yapabilirim?
DDOS ile karşı tarafa hangi anlamda zarar veriyorum ?

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Sadece o sitenin akışını yavaşlatacaksın ki bir program ile sanmıyorum yavaşlayacağını resmi siteler gibi yerlere ddos gerçekleştirirsen bilişim suçlarına girersin görünmemek için de ip gizlersin ddos pek saldırı işine yaramaz sadece siteyi yavaşlatırsın kısa süreliğine

okan5524

Yeni üye
25 Eyl 2012
46
0
ddosla bişi elde edemezsin lamer bile bu kadar basit bişeyle uğraşmaz

peki bu saldırı işleri nasıl oluyor ilk nereden başlamam lazım bu siber saldırı olayları nasıl oluyor

DDOS ile saldırı yaptığım zaman herhangi bir cezası var mı ? > Cezası var .

ne gibi cezası var

Sadece o sitenin akışını yavaşlatacaksın ki bir program ile sanmıyorum yavaşlayacağını resmi siteler gibi yerlere ddos gerçekleştirirsen bilişim suçlarına girersin görünmemek için de ip gizlersin ddos pek saldırı işine yaramaz sadece siteyi yavaşlatırsın kısa süreliğine

peki nasıl saldırı yapalım ve yabancı siteleri vs nereden bulabilirim bu konuda bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz forumdaki bir çok arşivi indirdim ne yapacağımı bilmiyorum ama

bu arada tüm cevaplara teşekkür ederim

GhostMask

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
771
0
Bulgaria

DDOS ile yani ( Distrubited Deniel Of Services ) hedef sistemi devre dışı bırakırsın.
DDOS briden bazla kişi ile yapılır.Tek başına yaptığın saldırılara DOS Denir.

Evet suçtur.“bir bilişim sisteminin işleyişini engellemek” suç olarak kabul edilmiş ve yaptırımı 1-5 yıl arası hapis cezası olarak düzenlenmiştir.”

Evet

İp adresini gizleyebilirsin.

Ddos ile hedef sistemin bant genişliği istilaya uğratıp sistemi yavaşlatıyorsun.

okan5524

Yeni üye
25 Eyl 2012
46
0

DDOS ile yani ( Distrubited Deniel Of Services ) hedef sistemi devre dışı bırakırsın.
DDOS briden bazla kişi ile yapılır.Tek başına yaptığın saldırılara DOS Denir.

Evet suçtur.“bir bilişim sisteminin işleyişini engellemek” suç olarak kabul edilmiş ve yaptırımı 1-5 yıl arası hapis cezası olarak düzenlenmiştir.”

Evet

İp adresini gizleyebilirsin.

Ddos ile hedef sistemin bant genişliği istilaya uğratıp sistemi yavaşlatıyorsun.

Cevaplar için çok teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.