Tehlikeli İçerik Deep web Türk Market altinda yapilan dolandiricilik

exaons

Yeni üye
18 Haz 2023
5
3
http://indexzz7n3cq4slh5bh2lcctmiwk2y7epxjvkpyaemtuat2alprveyid.onion/

Bu index sitesinde yer alan Agora Market & Deepx forum hatta index sitesini açan kişi dolandırıcı oğlu dolandırıcıdır. Hepsi tek bir elin altında yürütülen dolandırıcı şebekesinin sitesidir. Foruma üye olursunuz 1 2 hafta takılırsınız Agora marketten bir şey almama olasılığınız kalmaz. Gider sipariş verirsiniz hesabınız kapatılır. Foruma uğrayıp konu açarsınız bir de ne göresiniz forumda ki açtığınız konuyu tek siz görebiliyorsunuz. Kesinlikle bulaşmayın.

Dolandırıcılığın nasıl yapıldığını anlatan github konusu

AGORA MARKET - DEEPX FORUM (X MARKET Y MARKET Z MARKET ADI ALTINDA AÇILAN HEP BELİRLİ İLANLARA SAHİP OLAN TÜRK MARKETLERİN HEPSİ DOLANDIRICIDIR THT FORUM KULLANICILARININ BİLGİSİNE)

Son düzenleme:

exaons

Yeni üye
18 Haz 2023
5
3
Agora da mı dolandırıcı?
Mesele Agora falan değil bugün agora olur yarın x market sonra ki gün bohemia vs olur hep aynı yöntem ile deep webi ilk kez keşfeden kişileri dolandırıyorlar. Üstte ki github linkinde sistemlerinin nasıl işlediğini anlatan çok derin bir konu açmışlar.

Suppressor

Request Uzmanı
16 Kas 2022
1,206
716
always, everywhere

Bu index sitesinde yer alan Agora Market & Deepx forum hatta index sitesini açan kişi dolandırıcı oğlu dolandırıcıdır. Hepsi tek bir elin altında yürütülen dolandırıcı şebekesinin sitesidir. Foruma üye olursunuz 1 2 hafta takılırsınız Agora marketten bir şey almama olasılığınız kalmaz. Gider sipariş verirsiniz hesabınız kapatılır. Foruma uğrayıp konu açarsınız bir de ne göresiniz forumda ki açtığınız konuyu tek siz görebiliyorsunuz. Kesinlikle bulaşmayın.

Deepwebdeki kişilerin dürüst olmasını bekleyemezsin.

CL43X

Üye
5 Haz 2023
58
12
Bir arkadaş YKS soruları çalındı mı diye konu açmıştı ve birisi bunları ifşa eden videolar koymuştu cevap kısmına bi bakmanızı öneririm daha detaylı bilgiye oradan sahip olabilirsiniz

ByFelez

Uzman üye
9 Tem 2013
1,818
1,774
Mesele Agora falan değil bugün agora olur yarın x market sonra ki gün bohemia vs olur hep aynı yöntem ile deep webi ilk kez keşfeden kişileri dolandırıyorlar. Üstte ki github linkinde sistemlerinin nasıl işlediğini anlatan çok derin bir konu açmışlar.
Yazılan Yazıyı Okudum fakat agoraya dair bişi bulamadım net bişi demiyor Alphabay dan bahsetmişler. Dark web müşterisi değilim fakat Agora Sağlam çalışıyor diye biliyorum.

CL43X

Üye
5 Haz 2023
58
12
Yazılan Yazıyı Okudum fakat agoraya dair bişi bulamadım net bişi demiyor Alphabay dan bahsetmişler. Dark web müşterisi değilim fakat Agora Sağlam çalışıyor diye biliyorum.
Adamlar böyle dolandırıcı diye çıkınca marketin ismini değiştiriyorlar örneğin bu gün Alphabay market yarın a market sonra b market

ByFelez

Uzman üye
9 Tem 2013
1,818
1,774
Adamlar böyle dolandırıcı diye çıkınca marketin ismini değiştiriyorlar örneğin bu gün Alphabay market yarın a market sonra b market
Haklısın evet ama agora 1.5 yıldır Agora ismiyle faaliyette şuana kadar en az 9-10 kere isim değiştirmez miydi?

exaons

Yeni üye
18 Haz 2023
5
3
Haklısın evet ama agora 1.5 yıldır Agora ismiyle faaliyette şuana kadar en az 9-10 kere isim değiştirmez miydi?
Denemek için ürün satın alan birinin açıklaması: Vaat edilen ürün go pro hero 11 blackti. Her şey iyi hoş sabahında siparişi verdim 5 dkda sorularıma cevap veren 'Kozmos' adlı satıcı akşamında sorularıma cevap vermez oldu. Agora marketten çıkış yapıp tekrar girmeye çalıştığımda 'kullanıcı bulunamadı' hatasıyla karşılaştım. Hemen yeni hesap açıp adminine ulaştım ve verdiği cevap şu şekildeydi:

KANIT LİNKİ

Sonra Deepx forumuna girip konu açtığımda o kadar aktif olan forumda konum gözükmüyordu. Şüphelenip başka bir hesap açtım bir de ne göreyim diğer hesabımdan açtığım konum gözükmüyordu.

Sonra her şey netleşti Agora market denen dolandırıcı yuvası ile deepx forum aynı kişilerin elindeydi.

Hala inanmayan saf arkadaşlarım 200 dolarını çöpe atıp sipariş vermeyi deneyebilir.

ByFelez

Uzman üye
9 Tem 2013
1,818
1,774
Denemek için ürün satın alan birinin açıklaması: Vaat edilen ürün go pro hero 11 blackti. Her şey iyi hoş sabahında siparişi verdim 5 dkda sorularıma cevap veren 'Kozmos' adlı satıcı akşamında sorularıma cevap vermez oldu. Agora marketten çıkış yapıp tekrar girmeye çalıştığımda 'kullanıcı bulunamadı' hatasıyla karşılaştım. Hemen yeni hesap açıp adminine ulaştım ve verdiği cevap şu şekildeydi:

KANIT LİNKİ

Sonra Deepx forumuna girip konu açtığımda o kadar aktif olan forumda konum gözükmüyordu. Şüphelenip başka bir hesap açtım bir de ne göreyim diğer hesabımdan açtığım konum gözükmüyordu.

Sonra her şey netleşti Agora market denen dolandırıcı yuvası ile deepx forum aynı kişilerin elindeydi.

Hala inanmayan saf arkadaşlarım 200 dolarını çöpe atıp sipariş vermeyi deneyebilir.
Güzel Cevap verdiğin için konuşmaya devam edicem öncelikle açıklayıcı cevap için teşekkürler.
Peki sorun şu ki şuan devletler bile yeri geldiğinde dark web e düşüyor bunu kimse ikna edemez. Devletler büyük yapılardır onları geçelim Peki Ciddi anlamda dark web den yön verenler ve bunların müşterileri bir birini nasıl buluyor dolandırılmadan?

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,365
7k ücrete TYT alıp da sınav farklı çıkınca sınavdan sonra forumda açtığım konu:

exaons

Yeni üye
18 Haz 2023
5
3
Güzel Cevap verdiğin için konuşmaya devam edicem öncelikle açıklayıcı cevap için teşekkürler.
Peki sorun şu ki şuan devletler bile yeri geldiğinde dark web e düşüyor bunu kimse ikna edemez. Devletler büyük yapılardır onları geçelim Peki Ciddi anlamda dark web den yön verenler ve bunların müşterileri bir birini nasıl buluyor dolandırılmadan?
Ben katman olayına inanmıyorum fakat şöyle bir açıklama yapabilirim. Diyelim ki bu market katman 1 de yer alıyor biz clear nette ki bir linkten çok kolay ulaşabiliyoruz alışveriş yapabiliyoruz bir de bunu anonimlik çatısı altında yaptığımızı düşünüyoruz. Benim bu konu hakkında görüşüm şu yönde dijital ürünler tabiki de bulunabilir basit linklerle girilen mağazalarda örneğin nemesis market, tor2door gibi mağazalar aracılığıyla. Onun dışında yok devlet bilgisi satıyorum, gift card satıyorum, iddia kuponu veriyorum, şu ücret karşılığında banka hesabına şu kadar para yatırıyorum gibi vaatler tamamen scam. Dönelim agora markete sıfırı 13500 tl olan kamerayı 5000 tlye alma imkanın bilinç altında deep web illegal o yüzden ucuz olarak işlendiği için mümkün gibi geliyor ama değil. Deep web marketlerinde de her şey değerince satılır kesinlikle kimse malını, bilgisini ucuza vermez. Bu adamlar bu kadar profesyonel gibi geliyor fakat açıklamasında belirttiği cc ile alınan ürünleri çok basit komisyon usülü ikinci al pazarlarında veya 18 yaş altında ki gençlere okutturup risk almadan felaket derecede paralar kazanabilir. Peki neden dolandırıcılık yapıyorlar cc işi riskli bir iş cezaları çok fazla yakalanma riski yüksek. Ama dolandırıcılıkta öyle değil burdan kamera alan birisi gidip hiçbir yere şikayette bulunamaz temizinden 200 dolar para kaldırmış olursun. En ucuz ürün kamera olduğu için örnek veriyorum.

7k ücrete TYT alıp da sınav farklı çıkınca sınavdan sonra forumda açtığım konu:
Ben bu tip forumlarda kimsenin 7000 dolar verip yks sorusu alacağına inanmıyorum çünkü 7000 doları olan 1 2 kişi bile çıkmaz böyle forumlardan. Forumda parayı nasıl kaldırıyolar diye soruyorsan agora pahalı geldi diyelim örneğin chivasregal adlı bir üye bu soruları satın aldığını escrow ile 500 dolara verdiğini söylüyor. Bu üyede şebekenin kendi üyesi agoradan dolandıramadıklarını forumda havuz sistemiyle dolandırıyorlar. Adamlar çok zeki hiç bilgisi olmayan birinin gözlerini parıldatıp buralardan bir şey almamama olasılığı yok. Ben kimsenin maddi kaybı olmaması için bu konuyu buraya açtım. Hala direnen arkadaşlarım var ise en ucuz ürün olan kamerayı satın alıp dolandırılmanın keyfini çıkarabilir. Tabi para kaybedince keyif alacaksa

Beğen Alıntı Cevapla
Denetleme için seçin Rapor Düzenle Sil

Moderatör tarafında düzenlendi:
4 Tem 2012
83
0

AGORA MARKET - DEEPX FORUM (X MARKET Y MARKET Z MARKET ADI ALTINDA AÇILAN HEP BELİRLİ İLANLARA SAHİP OLAN TÜRK MARKETLERİN HEPSİ DOLANDIRICIDIR THT FORUM KULLANICILARININ BİLGİSİNE)
Böyle bir tongaya bizde arkadaşım vasıtasıyla düşmüştük fakat deepweb sitesi değildi. Normal bir siteydi, Forumda başlık olarak Iphone 13 Promax Ekran kartları tarzı yazılar yazıyordu gördüğünüz anda tıklıyorsunuz ve olay burada başlıyor, arkadaş konuyu öyle bir yazmış ki her bir yeri ayrı dikkat çekiyor, işte siber güvenlik uzmanıyımda böyle daha iyi para kazanıyorumda, ben size neden güvenip iban vereyimde polis olmadığınızı nerden bileyim cart curt. Konuyu incelemeye devam ediyorsunuz, 1. 2. 3. 95. sayfalara devam ediyorsunuz, adam 2. sayfada ücreti gönderdim kargom elime geldiğinde tekrar yazacağım yazıp. 3. sayfada kargo takibim elime geledi yazıp. 4. sayfada nickiyle beraber yanında aldığı ürünün fotoları, toplu şekilde alanlar ismini yazanlar ne ararsanız, sizi kendine çekiyor, bir kere düştünüz mü o tongaya düşüyorsunuz. Escrow yapalım paramız gitmesin diye ayırca para verdik birde :D aslında konudakiler, site, yönetim, postu açan kişi hepsi aynıymış arkadaşlar. :D Şimdi düşünüyorum ne aptalmışım diye 4 tane çeyrek bozdurmuştum o zaman 450tlydi çeyrek. :D Fakat iş işten geçti sakın ama sakın bu tarz şeyler yapmayın birebir ben yaşamış birisi olarak söylüyorum

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,413
3,048
Ağ Kablolarında Geziyor
1.5 yıldır agora değil yalan söylüyorlar 1.5 yıl önce deepx diye forumda yoktu. Ve market ismini insanlar clear webde kötüledikçe 4 ayda bir isimlerini değiştiriyorlar. mesela isimlerini değiştirdiler var sayalım, adamlar dicek ki o agora market başkasınındı dolandırıcıydı kapandı filan...
Cimer & Egm ' ye markette ki u*turucuları silahları bir çok ilanı ekran fotoğrafı alıp rapor edebilirsin ama inan bi halt olmaz. Geçen sene kpss soruları sızdırıldı devlet denetim yapılacak diye karar verdiklerinde forumu kapattılar ortadan kayboldular. Bi ara show habere de çıkmışlardı 1m dolar dolandırıcılığı manşeti ile :)

AgentSpender

Yeni üye
6 Tem 2023
1
0
Çok çocukca bir sistem oluşturmuşlar. Farkettiniz mi bilmiyorum sözde YKS sorularını aldıklarını söyleyenlerin profillerine bakın hepsi 2 haftalık hesaplar ve sınavdan sonra 1 kez olsun girmemişler :). Hepsinin yazı stilleri aynı. Kolpa olduklarını anlamak için hesap oluşturun "dolandırıldım vs diyin" o konuyu siz harici başka kimse göremeyecek. Düşmeyin bu tongaya. Devletimizin de bu şebekeyi yakalayabilceklerini düşünüyorum. XMR ile ödeme alıyorlar (takip edilemiyor diye (!) ) ben asla takip edilmediğini zannetmiyorum. Yaşları taş çatlasın 15-25 arası. (yazı stillerinden bilgi birikimlerinden anlayabiliyorsunuz). Son olarak bu sitelere kesinlikle güvenmeyin. "Herkese ulaşılabilir" Donald Trump

SONNEFES68

Yeni üye
7 Ağu 2023
10
2

abi bende dolandırıldım keşke daha önce görseydim sitenin yeni ismi stoks

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.