Tehlikeli İçerik Deep web Türk Market altinda yapilan dolandiricilik

SONNEFES68

Yeni üye
7 Ağu 2023
10
2
Bildiğim birkaç vakası var tamamen dolandırıcı diyebilir miyim ondan emin değilim hocam
benide 16 bin tl dolandırdılar bulaşmayın

Mesele Agora falan değil bugün agora olur yarın x market sonra ki gün bohemia vs olur hep aynı yöntem ile deep webi ilk kez keşfeden kişileri dolandırıyorlar. Üstte ki github linkinde sistemlerinin nasıl işlediğini anlatan çok derin bir konu açmışlar.
nerde anlatılıyor

Böyle bir tongaya bizde arkadaşım vasıtasıyla düşmüştük fakat deepweb sitesi değildi. Normal bir siteydi, Forumda başlık olarak Iphone 13 Promax Ekran kartları tarzı yazılar yazıyordu gördüğünüz anda tıklıyorsunuz ve olay burada başlıyor, arkadaş konuyu öyle bir yazmış ki her bir yeri ayrı dikkat çekiyor, işte siber güvenlik uzmanıyımda böyle daha iyi para kazanıyorumda, ben size neden güvenip iban vereyimde polis olmadığınızı nerden bileyim cart curt. Konuyu incelemeye devam ediyorsunuz, 1. 2. 3. 95. sayfalara devam ediyorsunuz, adam 2. sayfada ücreti gönderdim kargom elime geldiğinde tekrar yazacağım yazıp. 3. sayfada kargo takibim elime geledi yazıp. 4. sayfada nickiyle beraber yanında aldığı ürünün fotoları, toplu şekilde alanlar ismini yazanlar ne ararsanız, sizi kendine çekiyor, bir kere düştünüz mü o tongaya düşüyorsunuz. Escrow yapalım paramız gitmesin diye ayırca para verdik birde :D aslında konudakiler, site, yönetim, postu açan kişi hepsi aynıymış arkadaşlar. :D Şimdi düşünüyorum ne aptalmışım diye 4 tane çeyrek bozdurmuştum o zaman 450tlydi çeyrek. :D Fakat iş işten geçti sakın ama sakın bu tarz şeyler yapmayın birebir ben yaşamış birisi olarak söylüyorum
bende biriktirdiğim harçlıklarımı kaptırdım 16 bin tl

zelvyanka

Yeni üye
30 Ağu 2023
1
1
abi bende dolandırıldım keşke daha önce görseydim sitenin yeni ismi stoks
aynı şekilde beni de çok güzel dolandırdılar. keşke keşke keşke. hem de tam olarak söylenilen yöntemle.

Ben de şöyle bir şey yaşadım: Sözde genç girişimci hibesi çıkarıyorlar %10 komisyonla. Gereken miktarı STOCKS(Agora) Market'e yatırdım, 1150 USD. Ertesi sabah hesabıma giriş yapamadım. Delirdim resmen, sonra başka bi hesap açıp admine yazdım. Yoğun DDos saldırısı alıyoruz hesap geçici süreliğine askıda dedi. Başka cevap yok. Foruma girdim(eski adı DeepX, şuan RelatedX) yazdım durumdan insanlar da haberdar olsun istedim, sanırım bi anlık gözden kaçırmış forumun adminleri ki 2-3 kişi yapma yaa vs. cevap verdi. Sonra süreci anlattığım hiçbir şeye forumdakilerden cevap gelmeyince ikinci bir hesapla teyit etmek istedim, tabiiki görünmüyordu. Güzel kurmuşlar tezgahı, ilk ve son dolandırılma hikayem olsun...

Jeunx

Yeni üye
21 Nis 2020
24
5
Tebrik ediyorum çok güzel bir şekilde dolandırmışlar sizi.
Dolandırırken hakkını da vermişler işin, palavra payınız var mı bilmiyorum ama hayret ettim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.