Deep Web ve Dark Web' e nasıl girilir?

xeax

Uzman üye
15 Şub 2021
1,111
15
578
localhost
Merhabalar İlk başta DEEP WEB ile DARK WEBİ karıştırmayın

DEEP WEB Arama motorları tarafından indexlenmeyen şeylere denir. Örnek olucak olursa Sitenin robots.txt dosyası
DARK WEB ise karanlık işlerin döndüğü bir ortamdır Örnek vermek olursa: cocuk p***, Uy**turucu, Hacking gibi illegal işlerin döndüğü kısımdır.

Şimdilik aklınızda bu kalsa yeter

Peki Dark Webe nasıl girerim?
Bunun birçok yolu vardır
1 : Tor Browser ile giriş.
2 : Gizliliği ön planda olan işletim sistemleri.

Tor Browser sizin VPNiniz gibi düşünülebilir ama çok daha gizlilik ön plandadır.
Tor sizi farklı bağlantı noktalarına sektirir. ve gizliliğinizi sıkılaştırır böylece sizi izleyen kişinin sizi bulması çok daha zordur. cookieleri tutmaz
2 : Whonix işletim sistemlerinden giriş : Bunlar ise tamamen gizlilik ön planda olan işletim sistemleridir size 2 makine olarak gelir bir adet gateway 1 taneside ana makine
gateway sizi tor bağlantınızı encrypt ederek gizliliğinizi çok fazla sıkılaştırır. yani tor + tor = 2xtor gibi düşünebilirsiniz. ama illegal işler yapmıyacaksanız tavsiye edilmez.
Bu tarz işletim sistemlerinin defult gelen tarayıcısı tor olduğundan günlük kullanıma uygun değillerdir.

UNUTMAYIN ORTAM SANAL OLSADA İŞLENEN SUÇ GERÇEKTİR!

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
3
138
Bu konuda hiç bir fikrim yok. Anlatabilecek var mıdır ?
şimdi başlıyorum:
tor browserdan anlatacağım tor nedir tor bir web sitesinde birçok nod bulunup onlardan sekip sekip hedefe ulaştırır buda sizin ipnizi gizler
tor u kurun açın ahmia.fi den de girebilirsiniz yada darkweb deepweb link yazın oradan kopyala yapıştır yapıpda girebilirsiniz ben daha çok kulanım kolaylığı için ahmia.fi yi tercih ederim.

Bahadır-Şad

Katılımcı Üye
23 Tem 2021
951
16
881
SaMuRai
Merhaba değerli üye,

Bu işlemleri yaparken VPN kullanmanızı DNS ve Mac adresinizi değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Bu işlemleri yaptıktan sonra Tor'u indirin. DuckDuckGo ile darkweb linklerini aratarak bulabilirsiniz.

Tor indirmek için:

1.

Kod:
apt-get install tor -y

komutunu kullanabilirsiniz.

2. TorBrowser'ın web sitesine gidip ve linux için download yapabilirsiniz.

Genelde TorBrowser'da DuckDuckGo ile arama yapılır. Arama bölümüne Hidden Wiki 'yi aratın. Çıkan Hidden Wiki sitelerinde Dark Web'in linklerini bulabilirsiniz.

İyi forumlar

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
11
1,151
localhost/e8
Merhaba,
DarkWeb/DeeWeb Aynı anlam bu tek fark darkweb dendiğinde bilindik browserlardaki, az bilinen siteler bunlardan biride TurkHackTeam'dir. Ama, DeepWeb Sadece onion uzantılı olan sitelere verilen genel isimlerdir. Onion uzantalı sitelre ise sadece Tor browser üzerinden ulaşabiliriz, Tor Browser serverlarının çalışma mantığını Bilmiyorum ben.

sillyCRİMİn4l

Katılımcı Üye
21 Haz 2021
285
1
137
merhaba değerli üye oraya tor browser üzerinden girebilirsin eğer tor browserın nasıl indirildiğini veya rootken nasıl girildiğini bilmiyorsan en alta bırakacağım linklere bakabilirsin orda başıma birşey gelir mi sorusunun cevabı ise oraya ne için girdiğindir oraya kötü bir amaçla giriyorsan hiç bulaşma bile derim çünkü eğer yakalanırsan cezası çok ağır ama oraya sadece meraktan giriyorsan orada ne olup bittiğine bakmak istiyorsan başına bişey gelmez ama yinede girmemeni öneririm

linkler:

Terbyt

Üye
3 Ara 2020
51
21
İzmir
Merhaba,
DarkWeb/DeeWeb Aynı anlam bu tek fark darkweb dendiğinde bilindik browserlardaki, az bilinen siteler bunlardan biride TurkHackTeam'dir. Ama, DeepWeb Sadece onion uzantılı olan sitelere verilen genel isimlerdir. Onion uzantalı sitelre ise sadece Tor browser üzerinden ulaşabiliriz, Tor Browser serverlarının çalışma mantığını Bilmiyorum ben.
Tam tersi değil mi?

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,987
5
1,082
Kayseri
Merhabalar,

.onion sitelerini bulmak için duckduckgoyu kullanıyoruz. Bu arama motoru ile sizde bunun gibi sitelere bağlanabillirsiniz.

İyi günler

Aronis

Üye
10 Tem 2021
182
3
189
Atatürk'ün izinde
Merhaba,
Aslında tht forumu deepweb onion bağlantısı ile girilen siteler dark web dark web denildiğinde aklına karanlık ağ gelsin ordan ayırt edebilirsin.

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,541
3
692
24
tor ile ilgili çok ön yargı duydum gerçekmi bilmiyorum ama FBL felan izliyor diyorlar sahte sunucular, hackerler vb. seyler duydum gerçekmidir...
FBİ izliyor olayı gerçek değil ama çok yasa dışı olay döndüğü için FBİ bazı yerleri siber güvenlikçileri ile hacklemişti diye biliyorum ben. Zaten dark web den deep web den bişi indirmek pek de iyi bişi değil ne beklersinki :d

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.