Deep webe girdim kredi kartım çalınabilir mi?

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
Deep webe girdim kredi kartım çalınabilir mi? Tarayıcım ele geçirilebilir mi?
Bide worm virüsü nasıl tespit edilebiliyor aktif internet bağlantılarında gözükür mü?
Ve birisi benim konumumu tespit edip bana saldırmaya gelebilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
771
777
Cudi
Deb webe girerseniz kredi kartı bilgileriniz çalınmaz, bunun için "deb olmıyan web" de de olduğu gibi oltalanmanız gerekir. Yani tor browserın başındayken cidden bi anda bilgisiyarın kollarının oluşup kredi kartı bilgilerinizi çalabilme ihtimali üzerine duruyorsanız o da sizin psikolojik ruh haliniz ile alakalıdır. - Sigmund Freud

Son düzenleme:

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202
Sen ne saçmalıyorsun kardeşim? Etrafımdaki sanalcı birisi dedi bende merak ettim ? Oltalama falan yemedim deb web falan deyip saçmalama lütfen anlatacaksan anlat bana Tor browserin her şeye erişimi var dediler bende merak ettim

Ve bilip bilmeden konuşmamanı rica ederim paranoya hastasıyım yani ruh veyahut zihinsel hastalığım var çok kırdın beni böyle diyerek.
:kızgın

Sana bir şey dememiş kardeşim abartma :):
Sen bir şey yapmadığın (yazmak, indirmek vs.) sürece hiçbir şey olmaz. Arkadaşın dediği gibi sen izin vermediğin sürece üzerinde herhangi bir kol bilgilerini çalamaz, iyi forumlar

Cyberdown

Üye
21 Haz 2020
154
5
Merhaba,

Girdiğiniz site bir deep web değildir. Sadece tor ağı üzerine i2p gibi bir dağınık ağ sistemine bağlı bir siteye girdiniz ve evet, ancak güncel antivirüs yazılım sistemi ve cracksiz yazılım kullanmanızı ve açık + gereksiz portlarınızı kapatmanız ve gereksiz programları silmeniz whiteshark vb. ağ dinleyen yazılım ile dinleyip modem yazılımınızın firewall sürümünü güncel tutmanız, yeterli olacaktır. Zero day saldırıları dışında sizi %80 koruyacaktır.

Hemen hemen hepsi forumda mevcut konularda var. Yoksa yazabilirsiniz size ben veya diğer kişiler seve seve konu açacaktır.

[+] Saygılarımla.
*** Sağlıcakla kalmanız dileğiyle.

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
Crackli yazılım yok firewall güncel 2 tane antivirüs var her cihazda gereksiz port yok format mı atayım diğer cihazlarada veyahut USB belleğimede geçer mi?

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano
deep web de bir çok halka açık sitelerde insanların bilglerini yada bağlantılarını çalma gibi bir durum yok silk road neden müşteri kaybetmek istesin ki

sadece kişilerin kendi özel makinelerini sunucuya çevirip onion olarak yada başka bir network te yayınlayarak oluşturduğu sitelerde bilgilerin daha doğrusu bağlantıların çalınması için çaba sarf edilebiliyor ve tor browser kullanırken güvenli node ye bağlanıp tor ayarlarından javascripti de kapatırsan neredeyse problem kalmaz birde bağlantını 4-5 kez encrypt edeceksin son olarak wirelessi gizleyeceksin en kolay olarak ethernet kablosu kullanacaksın bu şekilde pwnlanmazsın

iyi forumlar..

Feqtico

Katılımcı Üye
24 Haz 2020
703
237
/root/
Sen ne saçmalıyorsun kardeşim? Etrafımdaki sanalcı birisi dedi bende merak ettim ? Oltalama falan yemedim deb web falan deyip saçmalama lütfen anlatacaksan anlat bana Tor browserin her şeye erişimi var dediler bende merak ettim

Ve bilip bilmeden konuşmamanı rica ederim paranoya hastasıyım yani ruh veyahut zihinsel hastalığım var çok kırdın beni böyle diyerek.
:kızgın

Öyle birşey olmaz, güvenliğine dikkat ettiğin sürece imkansız kredi kartının çalınması.

Ek olarak, paranoya hastası değilsin ve zihinsel bir probleminde yok. Sadece güvenliğine çok dikkat eden biri olduğun için kendi kendine paranoya yarattığını düşünüyorum.

İyi Forumlar :)

8 Nis 2020
213
32
Crackli yazılım yok firewall güncel 2 tane antivirüs var her cihazda gereksiz port yok format mı atayım diğer cihazlarada veyahut USB belleğimede geçer mi?

1-Silkroad'ın kurucusu 2013 yılında tutuklanmıştı, artık silkroad diye bir şey yok. Öyle bir site varsa da muhtemelen dolandırmak için silkroad görünümlü bir site açmışlardır.
2-Kendin kredi kartı bilgilerini vermediğin sürece kimse bir şey yapamaz.
3-Konumunu tespit etmesi imkansız denilebilir.
4-Tarayıcı ele geçirmek diye bir şey yapılamaz. (Tor Browser kullandığını varsayıyorum.)
5-Worm virüsü dediğimiz şey artık eskisi kadar yok çünkü hem yayılma yöntemleri azaldı hem de çoğu antivirüs kolaylıkla yakalıyor. Windows yerine herhangi bir Linux distrosu kullanırsan virüs diye bir şeyi düşünmene gerek kalmaz. (Özel olarak seni hedefleyen birisi olmadığı sürece)

Kısacası kırmızı bültenle aranan bir suçlu olmadığın veya bulduğun her dosyayı indirmediğin sürece güvendesin diyebiliriz.

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano
1-Silkroad'ın kurucusu 2013 yılında tutuklanmıştı, artık silkroad diye bir şey yok. Öyle bir site varsa da muhtemelen dolandırmak için silkroad görünümlü bir site açmışlardır.
2-Kendin kredi kartı bilgilerini vermediğin sürece kimse bir şey yapamaz.
3-Konumunu tespit etmesi imkansız denilebilir.
4-Tarayıcı ele geçirmek diye bir şey yapılamaz. (Tor Browser kullandığını varsayıyorum.)
5-Worm virüsü dediğimiz şey artık eskisi kadar yok çünkü hem yayılma yöntemleri azaldı hem de çoğu antivirüs kolaylıkla yakalıyor. Windows yerine herhangi bir Linux distrosu kullanırsan virüs diye bir şeyi düşünmene gerek kalmaz. (Özel olarak seni hedefleyen birisi olmadığı sürece)

Kısacası kırmızı bültenle aranan bir suçlu olmadığın veya bulduğun her dosyayı indirmediğin sürece güvendesin diyebiliriz.

silk road hala aktif bilmediğin şeyler hakkında bu kadar emin konuşman ve insanları yanlış yönlendirmen kötü

6 Ara 2020
108
1
izmir
bilgi 1 girdiğin yer deb web değil

bilgi 2 tor ağı gizliiği esas alır (IP adresin takip edilemez)

bilgi 3 tor kullanarak girdiğin yer seni dolandırıcaların mekanınıdır (hic bir şekilde alıs veriş yapmadın halde kredi kartın çalınmaz )

bilgi 4 kimsenin senin konumunu bulup saldırmaya gelecek kadar işsiz olduğunu sanmıyorum (iyi forumlar)

Son düzenleme:

Le Chiffre

Katılımcı Üye
4 Ocak 2006
891
55
word.exe
Merhabalar;

Deep Web ya da neresi olursa olsun kendi kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadıysanız merak etmeyin hiçbir şey olmaz. Tor Browser özelliği gizliliği esas aldığı için IP adresi takibi bir durumda olmaz. Size önerim Deep Web üzerinden bir şey indirmemenizdir. Yoksa çok dikkat çekmediğiniz halde normal bir kullanıcıymış gibi dolanırsanız hiçbir şey olmaz merak etmeyin.

Saygılarımla.

TaoLao

Katılımcı Üye
4 Ara 2020
602
200
127.0.0.1
Merhaba, girdiğiniz site normal/clear web'de olsa bile zararlı javascript kodları sayfa içerisine enjekte edilerek pekçok bilginiz, hatta tarayıcınız daha elegeçirilebilir. Ek önlem almak isterseniz, tarayıcı ayarlarınızdan javascrip desteğini kapatarak güvenlik seviyenizi 1 tık daha yukarı taşıyabilirsiniz. Ama unutmayın ki bu desteği kapattığınızda bazı web siteleri düzgün çalışmayabilir. İyi forumlar.

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,616
785
Deep webe girdim kredi kartım çalınabilir mi? Tarayıcım ele geçirilebilir mi?

Antivirüs ile tarayabilirsiniz 10 geçtiğine göre birşey olacağını sanmam

Bide worm virüsü nasıl tespit edilebiliyor aktif internet bağlantılarında gözükür mü?

worm virüsünün gelmesi çok zor bir olasılık

Ve birisi benim konumumu tespit edip bana saldırmaya gelebilir mi?

tabiki hayır :)

Merak amaçlı silk road sitesine girip çıktım.
Aradan 10 ay geçti

Geri döndüm bu arada :)
Daha güçlü şekilde :))

'Türk

Kulüpler Genel Sorumlusu
5 May 2020
2,475
1,548
K E R K Ü K
sen kredi kartını biryerlere girmediğin sürece sıkıntı yok.
adım atar atmaz çalma durumları yok en son 2009 civarlarında o tarz işler vardı antika bilgisayar kullanıyorsan orası tartışılır.
yıl 2021, hacklerin ezici çoğunluğu artık insanı kandırma sanatından oluşuyor.

Nonantiy

Global Moderatör
28 Haz 2020
2,006
1,101
Kayseri
Merhabalar, bir sorun olucagini sanmiyorum eger bir saldiri yiyip yemediginizi ogrenmek istiyorsaniz WireShark uzerinden kontrol edebillirsiniz. Deep Web'e girdiginizden dolayida kreti kartinizin calinacagini dusunmuyorum. Iyi gunler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.