dell otiplex 780 intel core 2 duo e7500 islemci Ram ariza sorunu

24 Mar 2022
63
23
Selam bende masaustu ddr 3 4 tane ram yuvasi var 2 tanesi 2GB ram 2 tanede 4GB ram var bir tane 8GB ram aldim 2 gb ram birini cikaryim 8 GB rami takiyim 8 gb takinca olmuyor malesef ki ekran gelmiyor ram baska bilgisayarda yokladim calisiyor kendi bilgisayarima takiyom ekran gelmiyo bunu mgehz alakalidi soylendi bios ayari gunceledim olmadi acmiyo 2 gb ram baska sirket yapimi 4 gb baska sirket yapimidir 8 gb takinca ekran gelmiyor cikarinca ekran geliyor bu ne alakali ola bilir?megaherz nasil yukseltilir bilmiyor window7 dir dell otiplex 780 intel core 2 duo e7500 islemcidir islemciyle alakasi ola bilirmi acaba

Son düzenleme:

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,312
4,769
Fazla ise sadece desteklediği kadar mhz kullanılacaktır. Sorunun orada olduğunu sanmıyorum.

Tahminen sorun bilgisayarının desteklediği ram gb boyutundan.
Söylediğine göre yükseltmeden önce 12gb ramin varmış.
Yükselttiğinde ise bu sayı 18gb olmuş oldu.
Eğer bilgisayarın 16 destekliyorsa ve sen 18 yaptıysan. Yüksek ihtimal sorun budur.

24 Mar 2022
63
23
Fazla ise sadece desteklediği kadar mhz kullanılacaktır. Sorunun orada olduğunu sanmıyorum.

Tahminen sorun bilgisayarının desteklediği ram gb boyutundan.
Söylediğine göre yükseltmeden önce 12gb ramin varmış.
Yükselttiğinde ise bu sayı 18gb olmuş oldu.
Eğer bilgisayarın 16 destekliyorsa ve sen 18 yaptıysan. Yüksek ihtimal sorun budur.
abi megahrz alakali soylendi

abi megahrz alakali soylenI ne yapsam bile sorunu cozemiyom megahrz yukselmesi lazim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.