Deniz GEZMİŞ Kimdir? Neden İdam Edildi? / Öznel Anlatım..

SiberAslan

Üye
24 May 2024
128
52
Ötüken.
Merhaba dostlarım..

Bu konum deniz gezmiş'le aynı fikirde olmayan dostlarıma karşı yazılmamıştır. Hepimiz bir vatanın evladıyız ve tarihimizi bilmek en büyük çabamız olmalıdır. İdam edilen kişilere terörist gözüyle bakılsada belki arkasında haklı olduğu bir konu vardır diye düşünmek empati gibi birşeydir ki bu herkes için geçerlidir.

Şunuda belirtmek isterimki ilk olarak nesnel bir anlatım sergileyeceğim.. Sonrasında deniz gezmişi ben nasıl tanımlıyorum onu anlatacağım ki karmaşa olmasın.. Keyifli okumalar dilerim..

Deniz gezmiş 1947 yılında Erzincan'ın Niksar ilçesinde dünyaya gelmiştir..

İdeolojik fikirlerinin oluşması üniversite yıllarında başlamıştır..
Aynı şekilde üniversite yıllarında solcu öğrenci örgütlerinde baş gösteren isimlerden birisidir Deniz GEZMİŞ.
Deniz, 1968 yılında Ankara Hukuk Fakültesine geçiş yaptı..
Aslında bu konular hakkında bilgisi olanlar iyi bilirki 68 kuşağı diye bir gerçek vardır.. Türk tarihindeki en büyük sol sağ kavgalarının başladığı yıl olarak kabul edilir..
Deniz GEZMİŞ 1970 yılında devrimci faaliyetlerinde baş göstermeye başlamıştır çünkü iş artık büyümüştür. Sağ kesim ve Sol kesim birbiri ile sürekli kavga peşindedir..
Yaklaşık 2 yıl boyunca bu faaliyetlerine devam etmiştir..
6 Mayıs 1972 yılında yakalanıp yargıya sunulmuştur..
Son olarak ise Deniz ve arkadaşları idam sehpasına çıkar ( Deniz GEZMİŞ 6 Mayıs 1972 yılında idam edilmiştir. )

Buraya kadar herşeyi nesnel bir şekilde kronolojik sıraya koydum.. Peki benim gözümde Deniz GEZMİŞ kimdir? Bir teröristmi yoksa bir vatan evladımı?

Dikkat! Buradan sonrasında yazacağım şeyler yorumlarda tartışma başlatacak nitelikle olmayacaktır tamamen kendi düşüncelerimi yazmak istiyorum..

Bana göre Deniz, emperyalizme karşı dik bir tavır ile karşı gelmiş bir şahıstır. O zamanlarda solculara karşı gelen kişilerin torunları şuanda whatsapp durumlarında lanet olsun israil! lanet olsun amerika diye durum atıyor.. Ne yazıkki bu durum böyle.. Eğer Deniz idam edilmeseydi Türkiye'de nasıl değişiklikler olurdu sizce? Tahminimce amerikan emperyalizmine karşı gelmek için, dış devletlerden ürün almak yerine ülkemiz ürününü kendisi üretirdi ve dış devletlere bağlı kalmak zorunda kalmazdı..

Konum bu kadardı okuduğunuz için teşekkür ederim.. Unutmayın aramızı bozmaya çalışanlar eskiden var idi şuandada varlar. Hepimiz bu vatanın vatandaşı, Atatürk'ün gençleriyiz..

1947 - ∞

'Türk

Kulüpler Genel Sorumlusu
5 May 2020
2,463
1,537
K E R K Ü K
Deniz Gezmiş delikanlı adamdır, ölürken bile davasından vazgeçecek tipten birisi değildi dava adamı idi, ancak şuanda günümüz soluna baktığın zaman devrimin ataşı ile değil paranın kokusu ile iş yapıyorlar.
Delikanlı olmasına rağmen yanlışları varmıdır, vardır ki cezasınıda çekmiştir.

Deniz Gezmiş ana bir baba bir Türk'tür lakin türklüğe bir faydası olmamıştır, konuyu off topice taşıyorum.

SiberAslan

Üye
24 May 2024
128
52
Ötüken.
Deniz Gezmiş delikanlı adamdır, ölürken bile davasından vazgeçecek tipten birisi değildi dava adamı idi, ancak şuanda günümüz soluna baktığın zaman devrimin ataşı ile değil paranın kokusu ile iş yapıyorlar.
Delikanlı olmasına rağmen yanlışları varmıdır, vardır ki cezasınıda çekmiştir.

Deniz Gezmiş ana bir baba bir Türk'tür lakin türklüğe bir faydası olmamıştır, konuyu off topice taşıyorum.
TÜRK Tarihiyle alakalı bir konu olduğu için buraya paylaştım efendim. Ayrıca bence son sözünüzde doğruluk payı olmakla beraber bir şeye değinmemişsiniz.. TÜRK'lerin siyasi görüşünün değişmesinde kendisinin payı vardır. Kimine göre fayda kimine göre faydasızlıktır.

'Türk

Kulüpler Genel Sorumlusu
5 May 2020
2,463
1,537
K E R K Ü K
Şunu unutmayınız Türkiye'de solu ruslar sağı amerika besler.
Herşeyi bu sözüm ile düşünmeye başlarsanız tek doğrunun Mustafa Kemal Atatürk olduğunu anlayacaksınız.

SiberAslan

Üye
24 May 2024
128
52
Ötüken.
Şunu unutmayınız Türkiye'de solu ruslar sağı amerika besler.
Herşeyi bu sözüm ile düşünmeye başlarsanız tek doğrunun Mustafa Kemal Atatürk olduğunu anlayacaksınız.
Zaten ideolojim deniz gezmiş ile aynı değildir. Amerikan emperyalizmine karşı sert tavrı ve davasından dönmemesi falan..

Deniz^

Yeni üye
25 May 2024
3
2
Deniz Gezmiş ana bir baba bir Türk'tür
Türk ise FKÖ ile Filistin'e ne yapmış çay mı demlemiş

Herkes bu adamı kahraman ebedi Atatürkçü falan sanıyor fakat PKK'nin gerilla tecrübesi kazandığı FKO ile deniz gezmiş in bağından kimse bahsetmiyor.

1969'da Filistin'de bulunan Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesinin gerilla kampına silahlı eğitim almak ve FDHKC üyeleri ile aynı safta savaşmak için gitti. 20 Aralık 1969'da yakalandı,

SiberAslan

Üye
24 May 2024
128
52
Ötüken.
Türk ise FKÖ ile Filistin'e ne yapmış çay mı demlemiş
Deniz Gezmiş'in Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi'nin gerilla kampına katılması, onun adalet ve özgürlük mücadelesiyle paralel bir durumdur. Deniz Gezmiş, sadece Türkiye'deki adaletsizliklere karşı değil, dünya genelindeki adaletsizliklere de duyarlıydı. Filistin'e giderek FDHKC'nin gerilla kampına katılma amacı, Filistin halkının bağımsızlık mücadelesine destek vermek ve dünya çapındaki adalet mücadelesine katkıda bulunmaktı.

Ancak, Deniz Gezmiş'in Filistin'deki deneyimi ve eylemleri, onun PKK ile ilişkilendirilmesi veya PKK'den gerilla tecrübesi kazandığı iddialarını doğrulamaz. Bu iddiaların net bir kanıtı bulunmamaktadır. Deniz Gezmiş'in politik görüşleri ve mücadelesi sol çizgidedir, ancak onun PKK'ye katıldığına dair kesin bir kanıt yoktur.

Deniz Gezmiş, Türkiye'deki gençlik ve aktivistler için bir ilham kaynağı olmuştur. Onun adalet ve özgürlük mücadelesi hala hatırlanmakta ve saygıyla anılmaktadır. Deniz Gezmiş'in mirası, adalet ve özgürlük mücadelesine duyulan inancın sembolü olarak yaşamaya devam etmektedir.

Kısaca Deniz'in Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi'nin gerilla kampına katılmasının sebebi emperyalizme karşı olmasıdır. Teröristlikle bağlantısının olduğuna dair bir kanıt bulunmamakla beraber. "TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE İÇİN MUSTAFA KEMAL YÜRÜYÜŞÜ" başlatan birisinin teröristlikle suçlanması ve kaynak sarfedilmeden küçük düşürülmeye çalışılması ne kadar doğru?

Deniz^

Yeni üye
25 May 2024
3
2
Deniz Gezmiş'in Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi'nin gerilla kampına katılması, onun adalet ve özgürlük mücadelesiyle paralel bir durumdur. Deniz Gezmiş, sadece Türkiye'deki adaletsizliklere karşı değil, dünya genelindeki adaletsizliklere de duyarlıydı. Filistin'e giderek FDHKC'nin gerilla kampına katılma amacı, Filistin halkının bağımsızlık mücadelesine destek vermek ve dünya çapındaki adalet mücadelesine katkıda bulunmaktı.

Ancak, Deniz Gezmiş'in Filistin'deki deneyimi ve eylemleri, onun PKK ile ilişkilendirilmesi veya PKK'den gerilla tecrübesi kazandığı iddialarını doğrulamaz. Bu iddiaların net bir kanıtı bulunmamaktadır. Deniz Gezmiş'in politik görüşleri ve mücadelesi sol çizgidedir, ancak onun PKK'ye katıldığına dair kesin bir kanıt yoktur.

Deniz Gezmiş, Türkiye'deki gençlik ve aktivistler için bir ilham kaynağı olmuştur. Onun adalet ve özgürlük mücadelesi hala hatırlanmakta ve saygıyla anılmaktadır. Deniz Gezmiş'in mirası, adalet ve özgürlük mücadelesine duyulan inancın sembolü olarak yaşamaya devam etmektedir.

Kısaca Deniz'in Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi'nin gerilla kampına katılmasının sebebi emperyalizme karşı olmasıdır. Teröristlikle bağlantısının olduğuna dair bir kanıt bulunmamakla beraber. "TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE İÇİN MUSTAFA KEMAL YÜRÜYÜŞÜ" başlatan birisinin teröristlikle suçlanması ve kaynak sarfedilmeden küçük düşürülmeye çalışılması ne kadar doğru?
Chatgpt den aldığın yazıyı buraya atınca cool falan olduğunu mu sanıyorsun?

Filistindeki fko ve diğer gerilla grupları pkk ya silahlı eğitim verdi özellikle gerilla tanya gibi solun ikonik felsefeleri pkk ya öğretildi.

MUSTAFA KEMAL YÜRÜYÜŞÜ" başlatan birisinin teröristlikle suçlanması ve kaynak sarfedilmeden küçük düşürülmeye çalışılması ne kadar doğru?

Şunu adam akıllı okursan demek istediğimi anlarsın.
Fko ve bazı gruplar turkiyede bir kurdistan kurulmasını destekliyor, darbe zamanında pkk nin beyin kadrosu lubnan ve Suriye ye gitti zaten devamını okursun tabi onuda chatgpt ye sormazsan.

SiberAslan

Üye
24 May 2024
128
52
Ötüken.
Chatgpt den aldığın yazıyı buraya atınca cool falan olduğunu mu sanıyorsun?

Filistindeki fko ve diğer gerilla grupları pkk ya silahlı eğitim verdi özellikle gerilla tanya gibi solun ikonik felsefeleri pkk ya öğretildi.
ChatGPT ile bir bağım yok. Yazılarımı yazdıktan sonra otomatik düzeltme sitelerinden geçirip paylaşıyorum dostum. Ayrıca Deniz'in Filistin'deki FKÖ ve diğer gerilla gruplarıyla olan ilişkileri üzerine spekülasyonlarla değil, somut belgelere dayalı olarak değerlendirilmelidir hocam. Deniz ve arkadaşları terörün aksine Türkiye'deki siyasi ve toplumsal sorunların çözümü için mücadele veren genç devrimciler olarak bilinirdi. Ayrıca FKÖ ve diğer gerilla gruplarına bağlı olduğunun somut bir kanıtı bulunamamakta. Bu kadar rahat şekilde FKÖ ve gerilla kamplarına üye oldu gibi ithamlarınızı kınıyorum. Ayrıca nasıl bir görüşünüz var birazcık gezinerek öğrendim. Maalesef sizinle uyuşmuyoruz. Aşağıya seveceğiniz bir bölüm bırakacağım. :D

ATATÜRK BÖLÜMÜ !!!!!

ExeOweR

Ar-Ge Ekibi Deneyimli
5 Mar 2012
3,401
1,105
exe.php
Atatürk ile deniz gezmiş ne alaka? İnsanları çıldırtmamak için Ata'mızın ismini anarken o ismi anmaman iyi olur.

PK*'lı bir adamı Türk ve milliyetçi bir forumda konusunu neden açarsın ki?

SiberAslan

Üye
24 May 2024
128
52
Ötüken.
PK*'lı bir adamı Türk ve milliyetçi bir forumda konusunu neden açarsın ki?
Tek bir resim ile cevap vermek istiyorum.

icerik.jpg

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
2,010
1,332
Tarihini sorgulamak, tarihini tartışmak ve yorum yapabilmek ya da düşünceyi ifade ederek yol oluşturmak kişiyi damga altına alma hakkını kimseye vermiyor.

Bu konuda düşünce belirtirken baltalamak yerine kendi tarihinde yaşanmış olaya bilgin kadarınca yorum yapma hakkına sahipsin.

Bu sebeple, kurallar doğrultusunda konu akıbetini korumaya devam etmelidir.

İyi Forumlar

• Beğen
Tepkiler: RW

SiberAslan

Üye
24 May 2024
128
52
Ötüken.
Tarihini sorgulamak, tarihini tartışmak ve yorum yapabilmek ya da düşünceyi ifade ederek yol oluşturmak kişiyi damga altına alma hakkını kimseye vermiyor.

Bu konuda düşünce belirtirken baltalamak yerine kendi tarihinde yaşanmış olaya bilgin kadarınca yorum yapma hakkına sahipsin.

Bu sebeple, kurallar doğrultusunda konu akıbetini korumaya devam etmelidir.

İyi Forumlar
Hocam konumun icerisinde kendi dusuncelerimin oldugu kismin tartisma yaratmak icin olmadigini soyledim ama bazi arkadaslar yorum yaparak kucuk dusureceklerini saniyor..

Maveraün Nehr

Blue Team Lideri
25 Haz 2021
1,062
2,118
41.303921, -81.901693
şuanda günümüz soluna baktığın zaman devrimin ataşı ile değil paranın kokusu ile iş yapıyorlar

+++++

Geçenlerde yaşları genç iki vatandaş siyaset için yakınlarıma kadar geldi. İşte diyor devrimin başlaması köylerden olmuştur siz köylüler halk hareketine destek verin yaptığınız yanlıştır filan... Dedim Che Guevara sizi görse yüzünüze tükürür. Adam Bolivya dağlarında kurşuna dizildiginde üzerinde Sovyet marka silahı, elbiseleri ve purosu vardı dedim sizin elinizde iPhone son model Amerikan kapitalist, Fiat araba Fransız kapitalist, U.S polo assing Amerika kapitalist, ayakkabı Nike kapitalist... Sizin iş birazcık solculuk değil de fikir birliğinden istifade edip karı kız ortamı kurma gibi gibi geldi dedim biraz birbirlerine bakıp küstüler konuşmadılar bir süre....

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,146
514
THT's database
Konu, tarafımca incelenmiş olup; tartışma/polemik içerikli postlar silinmiş ve tekrardan ilgili bölümüne taşınarak aktif hale getirilmiştir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.