Dephi'ye Flash Animasyonu Eklemek!

GICIKX

Uzman üye
2 Ocak 2007
1,074
9
ilk önce Flash Component'inin Delphi'ye Eklenmesi Gerekir.<br>
1-Component Menüsü Açılır.<br>
2-Import ActiveX Control Seçeneği Seçilir.<br>
3-Açılan Pencerede Shockwave Flash Seçeneği Seçilir.<br>
4-Install Tuşuna Tıklanır.<br>
<br>
Flash'ı Delphi içerisinden Kullanabilmek için. Flash Animasyonundan Yönlendirmeler Yapılması Gerekir. örneğin Flash üzerinde Hazırlanan Bir Butonun, Delphi Formu üzerinde Tıklandığını Anlayabilmesi için;<br>
<br>
1-Flash'dayken Hazırlanan Tuşun Action Kısmında fscommand Komutunun Kullanılması Gerekir. fscommand Komutu Flash'ın Diğer Programlarla Bağlantı Kurmasını Sağlamak için Kullanılır. örnek : fscommand("Kaydet","");<br>
Bu şekilde Bir Komut Kullanıldığı Zaman.Delphi'de Kullanılan OCX içerisinden fscommand'ın Gönderdiği "Kaydet" Değeri Alınabilir. Button Flash'da "Button.fla" ismi ile Kaydedildikten Sonra Swf Olarak Derlenir. Delphi Programı Açılır.<br>
<br>
2-Yukarıdaki ActiveX Bölümünden Shockwaveflash Nesnesi Eklenir. Nesnenin Movie kısmına "Buton.Swf" Dosyasının Yolu Ve Adı Belirtilir. Daha Sonra Onfscommand Kısmından Command Değerinin Kontrolü Yapılarak Tuşa Basılıp Basılmadığı Anlaşılır.<br>
örnek:<br>
<br>
procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);<br>
begin<br>
shockwaveflash1.Movie:='Button.Swf';<br>
end;<br>
<br>
procedure TForm1.ShockwaveFlash1FSCommand(Sender: TObject; const command,<br>
args: WideString);<br>
begin<br>
if Command='Kaydet' then<br>
Showmessage('Kaydet Tuşuna Basıldı');<br>
end;

7250m

Yeni üye
1 Tem 2007
9
0
gerçekten ben çok teşekkür ederim bu konuyu çok aramıştım ama bulamadım senin sayende aydınlandım teş ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.