Dersleri İyi Olmayanlar İçin Bilgisayar Programcılığı

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Hocam dgs sınavına girecek misin sen?

Evet, yoksa bu iki yıldan bir şey olmaz. Ben Anadolu çıkışlıyım. Zamanında YGS'de 30 matematik yaparak geldim yoksa fen hiç yok :) Fen 0 bende, bana lisede herkes mühendis okuyamazsın diyorlardı. DGS sonrası onlara bi ziyarete gidicem. :)

semp58

Üye
23 Nis 2015
54
0
Evet, yoksa bu iki yıldan bir şey olmaz. Ben Anadolu çıkışlıyım. Zamanında YGS'de 30 matematik yaparak geldim yoksa fen hiç yok :) Fen 0 bende, bana lisede herkes mühendis okuyamazsın diyorlardı. DGS sonrası onlara bi ziyarete gidicem. :)

Kaderimiz aynı hocam bir tek senin matematiğin benden iyiymiş :D Bende anadolu çıkışlıyım ama bölümümde meslek lisesinde bilgisayar bölümünden mezun olmuş arkadaşlara ders çalıştırıyorum, matematik değilde ben ganoma güvenerek gireceğim seneye dgs ye hayırlısı bakalım..

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Dillerde Ne Kadar İleri Seviye Anlatım Yapıyorlar? Eğer İf elseden falan ibaretse nesnelerde kalıtım falan okumaya gerek yok.İnternetten Çok Daha İyi Öğrenirim...Misal OpenCV Öğretiyorlar mı?

semp58

Üye
23 Nis 2015
54
0
Dillerde Ne Kadar İleri Seviye Anlatım Yapıyorlar? Eğer İf elseden falan ibaretse nesnelerde kalıtım falan okumaya gerek yok.İnternetten Çok Daha İyi Öğrenirim...Misal OpenCV Öğretiyorlar mı?

Hocam hiç bir bölümde ileri seviye programlama dili öğrenemezsin ki zaten, Mühendislikte bile orta düzey bitirilmiyor. İf, else, for döngüsü gibi komutlardan fazlası var ama istediğin düzeyde eğitimi mühendislikte de bulamazsın bu yüzden yukarıdaki arkadaşa da söyledim sadece okulda öğrendikleriyle iş bulmak zor diye.

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Hocam hiç bir bölümde ileri seviye programlama dili öğrenemezsin ki zaten, Mühendislikte bile orta düzey bitirilmiyor. İf, else, for döngüsü gibi komutlardan fazlası var ama istediğin düzeyde eğitimi mühendislikte de bulamazsın bu yüzden yukarıdaki arkadaşa da söyledim sadece okulda öğrendikleriyle iş bulmak zor diye.
İşte Bunu Anlamıyorum...OpenCV Dersleri bile yokken biz okulda boş boş internetten 1 ayda öğrenceklerimizi 4 yılda öğreniyoruz...Meslek lisesinde 10-11 sınıfta bilişimde öğrettikleri sadece;
if else
for-while-foreach döngüsü
listeler
diziler
classlar
metotlar
sql bağlantısı
access

Şaka Gibi Değil mi? Üniversiteye Geçiyoruz Ondada Bir Şey Yok...

semp58

Üye
23 Nis 2015
54
0
İşte Bunu Anlamıyorum...OpenCV Dersleri bile yokken biz okulda boş boş internetten 1 ayda öğrenceklerimizi 4 yılda öğreniyoruz...Meslek lisesinde 10-11 sınıfta bilişimde öğrettikleri sadece;
if else
for-while-foreach döngüsü
listeler
diziler
classlar
metotlar
sql bağlantısı
access

Şaka Gibi Değil mi? Üniversiteye Geçiyoruz Ondada Bir Şey Yok...

Evet bu konuda haklısın sadece sql bağlantısını öğrenmemiz için 2 saatlik ders harcadığımızı biliyorum. Bu mesleği iyi yapabilmek için diplomadan çok fazlasına ihtiyaç var ama bunun sebebini bizim bölüm hocamız zaman yetersizliğine veriyor. Yazılım öğreten bölümler tıp gibi en az 6 yıl olması lazım ki hakkıyla öğretebilelim gibi muhabbetler döndü çokça kez.

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Evet bu konuda haklısın sadece sql bağlantısını öğrenmemiz için 2 saatlik ders harcadığımızı biliyorum. Bu mesleği iyi yapabilmek için diplomadan çok fazlasına ihtiyaç var ama bunun sebebini bizim bölüm hocamız zaman yetersizliğine veriyor. Yazılım öğreten bölümler tıp gibi en az 6 yıl olması lazım ki hakkıyla öğretebilelim gibi muhabbetler döndü çokça kez.
Aslında Düzgün Bir Müfredat Olsa 2 Yılda Bile Öğretilirde :) Müfredat Düzgün Değil...

S3RS3M

Uzman üye
25 Ocak 2016
1,146
0
???
Beyler bende konu içinde soru sorayım.
Bilgisayar programcılığı DGS hakkında ne düşünüyorsunuz?
Dgs Kontenjan var mı? Kaç net yapmak lazım?
Ve ya Kpss den memurluk?

steelien

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
378
0
Tor Network
Hocam sayısalım zayıf ama oldum olası yazılım dillerine ve bilgisayara meraklı bi insanım biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
907
ZYZZ
Benim derslerim iyi ama ben meslek lisesi vs. istiyorum ama oradada üniversite kazanmak zor bu yüzden senin dediğin mantıklı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.