Detaylı Olarak Parrot Security OS Kurulumu ~ Headron

Headron

Uzman üye
19 Mar 2017
1,213
0
aqWPxO.gif

Merhaba, bu konumda Parrot Security OS nasıl kurulur onu anlattım umarım hoşunuza gider. Parrot OS nedir falan bunlara girmeyeceğim direkt kurulum nasıl yapılır onu göstereceğim. Kurulum Vmware sanal makinesi üzerinde olacaktır.

1SXoJf.png

64 BİT (3.6GB)

İNDİR

TORRENT İNDİR

1SXoJf.png

32 BİT (3.7GB)

İNDİR

TORRENT İNDİR

İndirme linkleri orijinal sitesinden alınmıştır.

1SXoJf.png

İlk olarak sanal makinemizi açtık ve sol üst köşeden "Player" butonuna tıklıyoruz benim versiyonum biraz eski ama siz bilirsiniz orada nasıl yapacağınızı. "File" butonunun üstüne gelip "New Virtual Machine..." butonuna bastık. "Ctrl+n" de yapabilirsiniz.

GDOkkV.png

1SXoJf.png

Ardından "Installer disc image file (iso)" seçeneğini seçin. Ve "Browse" butonuna basın.

dBA20Q.png

1SXoJf.png

Şimdi ise indirdiğiniz iso dosyasını nereye indirdiyseniz oraya gidip dosyayı seçiyorsunuz. Ardından "Next" deyip devam edin.

ED4q5D.png

1SXoJf.png

[FONT="Courier New"Bazı ayarları yapmamız lazım, resimdeki işaretlenenlerin aynısını işaretleyin.[/FONT][/SIZE][/COLOR]

[IMG]https://i.hizliresim.com/oVRZ7o.png[/IMG]

[IMG]https://resmim.net/f/1SXoJf.png?nocache[/IMG]

[COLOR="Wheat"]Buradan makinemizin ismini belirliyoruz.

aYbDXO.png

1SXoJf.png

Şimdi makineye ayıracağımız disk boyutunu belirliyoruz.

Bz50r9.png

1SXoJf.png

Buradan sonra ayarları değiştirebilirsiniz. Örneğin vereceğiniz ram miktarı olsun, işlemci olsun seçebilirsiniz. Resim kalabalığı olmasın diye resim koymadım. Siz yaparsınız o kısımları.

5y1kQj.png

1SXoJf.png

Bu kurulum ekranında direkt en aşağıda bulunan "Install" seçeneğinden ilerliyoruz.

yqrl0L.png

1SXoJf.png

Ortadaki seçenek yani grafik olarak yükleme yapacağız.

vPvLjv.png

1SXoJf.png

Dilimizi seçelim. İngilizce kurmanız daha iyi olur ama kurulum için Türkçe kuracağım. Devam ve ülkemizi seçmemizi istedi seçin oradan.

NDR4Ga.png

1SXoJf.png

Klavyemizi seçtik.

X6ro85.png

1SXoJf.png

Şifremizi seçelim. Arkadaşlar buradan önce kullanıcı adı seçme bölümü var istediğiniz bir kullanıcı adını seçin. (Baş harfi küçük olsun.)

6NLkGl.png

1SXoJf.png

Görselde gözüken'i işaretleyin.

pnpoan.png

1SXoJf.png

Bir tane (varsayılan) seçenek olacak sadece devam diyoruz.

1SXoJf.png

Görseldeki seçeneği seçiyoruz.

zM7VZO.png

1SXoJf.png

Yine görseldeki seçenek...

3znaZ5.png

1SXoJf.png

Evet diyoruz...

7Drb3a.png

1SXoJf.png

Biraz uzun süren bir işlem olacak sisteminize bağlı bir süre. Bu işlem bittikten sonra gelen ekrana "Evet" diyoruz.

1ElklG.png

1SXoJf.png

Görseldeki seçeneği işaretleyin.

JDy4jE.png

1SXoJf.png

Arkadaşlar buradan sonra artık sistemi kendisi kuracak son işlemler yani. Daha sonra reboot (Yeniden başlatma.) işlemi gerçekleştirecek ve gelen oturum açma ekranında kullanıcı adınız otomatik olarak yazılı olacak sadece şifre girmeniz gerekiyor. Bir sorun olursa bu konu altında belirtebilirsiniz. Bir faydam dokunduysa ne mutlu bana. :))

1SXoJf.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Quey87

Katılımcı Üye
11 Ağu 2018
415
10
Texas
Parrot kullanmanin yararlari nelerdir ?
Windos'tan farki nedir aciklar misiniz.
Bu arada konuya emek vermissiniz ellerinize saglik :)

Headron

Uzman üye
19 Mar 2017
1,213
0
Parrot kullanmanin yararlari nelerdir ?
Windos'tan farki nedir aciklar misiniz.
Bu arada konuya emek vermissiniz ellerinize saglik :)

Hocam parrot da diğer işletim sistemleri gibi aynı tabi debian tabanlı sistemler için. Kali ye göre daha sorunsuz ve stabil çalışıyor. Windowstan farkı açık kaynaklı bir işletim sistemi yani herhangi bir engel yok. Teşekkür ederim. :))

16 Eyl 2018
55
0
Teşekkür ederim çok işime yaradı kali linux hiç stabil değildi parrot os a geçmem çok işime yaradı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.