[DEV KONU] Yeni Başlayanlar Ve Profesyonel Olmak Isteyenler Için

Sabite Alınsın Mı?

• Evet

Oy: 110 79.1%
  • Hayır

Oy: 33 23.7%

• Kullanılan toplam oy
    139

SyKQ

Üye
17 Mar 2018
56
0
İStanbul
Okuduğum en mantıklı açıklayıcı ve gerçekten öğretici bir yazı olmuş :D "heck için programlama öğren, bilgisayar öğren.... 6 yıl sürer" diye geçiştirme yapılmadan mantığı, nasıl olduğu, nasıl ilerlenebileceğini yazdığın için Teşekkürler :D

BoraPvo

Üye
17 Ocak 2016
88
0
Ankara
Hocam öncelikle ellerinize sağlık.
Bu konuyu sonuna kadar anlayana kadar tekrar tekrar okudum.
Bu paylaştığınız şeyler gerçektende benim içlin önemli şeyler.
Okuduğumda farkettim ki söylediğiniz çoğu şeyi farkında olmadan kurcalamışım önceden :)
Şimdi anlattığınız yoldan devam edeceğim.
Açıkçası hala " Hacker " nedir kesin bir şekilde anlayamadım.
Sanırım ilk işim " Hacker " gerçektende nedir onu öğrenmek olacak.

Çünkü bu konuyu okumadan önce " Hacker " denilince direk benim aklıma site sosyal medya hesabı hackleyen gizli kişi geliyordu :D

Ama şimdi sanırım biraz daha netleşti kafamda.
Birde yaz tatilini bu konuya ilgili arkadaşlarım ile araştırmalar ve bilgi alışverişi yaparak değerlendireceğim bu konudan sonra.
Sabaha kadar fortnite , Zula vb oynamaktansa daha mantıklıdır :)

Birde babam bana hep şunu der:

Sadece anadilini biliyorsan sen sadece cahil bir vatandaşsındır,
birden fazla dil biliyorsan çoğu ülkenin kapıları sana açılır,
Ama eğer programlama dili biliyorsan tüm herkez seni başının üstünde taşır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.