Devamsızlık affı gelir mi?

sokratınpelerini

Katılımcı Üye
8 Ağu 2022
334
370
Susurluk
Lise 3. Sınıf da açığa geçmek istiyorum. Ama 3 sene meslek lisesinde okudum 1 senem kaldı. Açıga gecmezsem de şey düşünüyorum. 12 de okula gitmem devamsizluk affı gelir diye düşünüyorum. Ama af gelir mi belli değil. Sizce

Tengry

Üye
22 Şub 2023
76
46
Ötüken
Lise 3. Sınıf da açığa geçmek istiyorum. Ama 3 sene meslek lisesinde okudum 1 senem kaldı. Açıga gecmezsem de şey düşünüyorum. 12 de okula gitmem devamsizluk affı gelir diye düşünüyorum. Ama af gelir mi belli değil. Sizce
eğer üni seçiminde meslek bölümünü tercih etmeyeceksen 12.sınıf da meslek okumanın anlamı yok açığa geçip ben çalışablirim diyorsan. Aff gelir mi gelmez mi tahmindir tahmine göre geleceğini bırakamazsın bu yüzden okula bağlı bazı okullarda 12 gelmese de yok yazılmaz bu yüzden kendin için en iyi olanı düşün ve seç seçtiğin karar hayırlı olması dileği ile vesselam

sokratınpelerini

Katılımcı Üye
8 Ağu 2022
334
370
Susurluk
eğer üni seçiminde meslek bölümünü tercih etmeyeceksen 12.sınıf da meslek okumanın anlamı yok açığa geçip ben çalışablirim diyorsan. Aff gelir mi gelmez mi tahmindir tahmine göre geleceğini bırakamazsın bu yüzden okula bağlı bazı okullarda 12 gelmese de yok yazılmaz bu yüzden kendin için en iyi olanı düşün ve seç seçtiğin karar hayırlı olması dileği ile vesselam
Meslek lisesi sadece 2 yıllık için yardım ediyor. 4 senelige çalışmak gerekiyor

Sheldon

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
939
134
-
Meslek lisesi mezunuyum. Fakülteye ek puan yok. İki yıllıklara var sadece.
Ben %100 fakülte kazanırım temelim sağlam ayt kasacağım diyorsan açığa geç. Ben emin değilim çalışıyorum ama meslek lisesindeyken kazanamayabilirim diyorsan okumaya devam etmen daha mantıklı. Öte yandan bu sene seçim var, sen son sınıfa geçtiğinde eğitim sistemi bile değişebilir. Ne olacağı belli olmaz. Yıllardır çıkan d. affı seneye çıkmayabilir. Kendini riske atma. Ben illa fakülte istiyorum dersen mezun olduktan sonra mezuna kalabilirsin.

Venom.20

Katılımcı Üye
11 Şub 2023
588
376
𝐋𝐢𝐧𝐮𝐱
Açık Liseye geçersen Devamsızlıkların Sıfırlanıyor. Devamsızlık Affı Riskli Olur, gelmeyebilir. Değişik Şüreçleri Var bildiğim kadarıyla.

sokratınpelerini

Katılımcı Üye
8 Ağu 2022
334
370
Susurluk
Meslek lisesi mezunuyum. Fakülteye ek puan yok. İki yıllıklara var sadece.
Ben %100 fakülte kazanırım temelim sağlam ayt kasacağım diyorsan açığa geç. Ben emin değilim çalışıyorum ama meslek lisesindeyken kazanamayabilirim diyorsan okumaya devam etmen daha mantıklı. Öte yandan bu sene seçim var, sen son sınıfa geçtiğinde eğitim sistemi bile değişebilir. Ne olacağı belli olmaz. Yıllardır çıkan d. affı seneye çıkmayabilir. Kendini riske atma. Ben illa fakülte istiyorum dersen mezun olduktan sonra mezuna kalabilirsin.
yani tek okuma amacım meslek diploması için. ama onun da pek işe yarayacağını düşünmüyorum. okulda pek şey öğrenemiyorum. kendim çalışınca daha fazla şey öğreniyorum.
Kendi fikrimce gelir.
riske de atmak istemiyorum. iki olasılık var sonuçta
Açık Liseye geçersen Devamsızlıkların Sıfırlanıyor. Devamsızlık Affı Riskli Olur, gelmeyebilir. Değişik Şüreçleri Var bildiğim kadarıyla.
benim devamsızlığım 19 gün. hasta olduğumdan dolayı öyle kaldı silinmiyor da.

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,113
348
meslek lisesiysen zaten lise 4 de staj var 3 gün staj 2 gün okul o yüzden fazla takma 2 gün de gidersin ne olacak o kadar gitmişsin yıllarını çöpe atma örgün eğitimden mezun olmanı tavsiye ederim

sokratınpelerini

Katılımcı Üye
8 Ağu 2022
334
370
Susurluk
meslek lisesiysen zaten lise 4 de staj var 3 gün staj 2 gün okul o yüzden fazla takma 2 gün de gidersin ne olacak o kadar gitmişsin yıllarını çöpe atma örgün eğitimden mezun olmanı tavsiye ederim
Yok sistem değişti. Biz de 11. Sınıfa kadar bölüm dersi görüyoruz. 12. Sınıfta kültür dersleri. Staj da şöyle oluyor. Geçen sene yaz tatilinde 1 ay yaptım. Bu sene de yaz tatilinde 1 ay yapicam. O yüzden 12. Sınıf da full okul olacak

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,113
348
Yok sistem değişti. Biz de 11. Sınıfa kadar bölüm dersi görüyoruz. 12. Sınıfta kültür dersleri. Staj da şöyle oluyor. Geçen sene yaz tatilinde 1 ay yaptım. Bu sene de yaz tatilinde 1 ay yapicam. O yüzden 12. Sınıf da full okul olacak
aa özür dilerim bizim zamanımızda öyleydi ordan aklıma kalmış :(

PİCAROO

Yeni üye
3 Mar 2023
15
2
yani tek okuma amacım meslek diploması için. ama onun da pek işe yarayacağını düşünmüyorum. okulda pek şey öğrenemiyorum. kendim çalışınca daha fazla şey öğreniyorum.

riske de atmak istemiyorum. iki olasılık var sonuçta

benim devamsızlığım 19 gün. hasta olduğumdan dolayı öyle kaldı silinmiyor da.
Hasta olduğun için okuldan rapor alsaydın o 19gunu özurluye cevirebilirdin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.