DGS ye girmeli miyim?

clown03

Uzman üye
16 Tem 2016
1,591
0
Tokyo
Öncelikle iş olanakları ve dgs vs. konularda gerçekten bilgisi olanlar yazarsa sevinirim çünkü benim için önemli bir karar... Teşekkürler şimdiden

Şimdi abilerim, kardeşlerim ben şu an bilgisayar programcılığı okuyorum istanbulda ayrıca burada yaşıyorum. 2. sınıfa geçtim bölüm 2 senelik olduğu için iş bulamama korkusu başladı bende.
DGS konusu aklıma geldi fakat şunları diyenler de oldu eğer 4 seneliğe uzatırsan Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği gibi bölümlerde Matematik ağırlaşıyor.
Bende matematiğime fazla güvenmiyorum bu sene Matematikte takıntım olmadı çok şükür ama iyi değil matematiğim diyim yani.
Bu yüzden de dersin alttan kalma riskini alıp okulu daha çok uzatıp zaman kaybetmemek için DGS ye girmek bir yandan istemiyorum bir yandan da 4 senelik okursan daha kolay iş bulursun gibisinden konuşanların lafları beni etkiliyor.
Sorularım da şunlar 2 seneliği bitirsem sadece iş bulma olanağım nedir?
Veya sizlerin önerileri olursa da dikkate alırım.
Teşekkürler tekrardan...

Son düzenleme:

CassPort

Uzman üye
31 Ara 2015
1,590
1
38
root@cass:~#
Merhaba, 2 yıllık programcılık okuyorsanız atanma olasılığınız %30 (tanıdıklarımdan dolayı bu değeri verdim çünkü 5 6 kişi atandı). 4 yıllık bilgisayar müh. veya yazılım müh. okumanızı öneririm ama matematiği lisenin matematiği gibi değil. 4 yıllık okursanız ve kendinizi yazılım dillerinde geliştirirseniz şirketlere girme olasılığınız yüksektir.

clown03

Uzman üye
16 Tem 2016
1,591
0
Tokyo
Merhaba, 2 yıllık programcılık okuyorsanız atanma olasılığınız %30 (tanıdıklarımdan dolayı bu değeri verdim çünkü 5 6 kişi atandı). 4 yıllık bilgisayar müh. veya yazılım müh. okumanızı öneririm ama matematiği lisenin matematiği gibi değil. 4 yıllık okursanız ve kendinizi yazılım dillerinde geliştirirseniz şirketlere girme olasılığınız yüksektir.

O kadar mı düşük iş bulma olanağı ya :(

PashaReyiz

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,724
3
------------
Bak kardeşim özel sektörde çalışıyorum.. Şirkette tekniker elemanlar wc yi bile kendisi temizliyor mühendislerinkiyle ayrı yada ne biliyim yemeği farklı yerde yiyiyoruz gösterilen mumele çok farklı
Sesini çıkartana götü kalktı biraz ayar verelim gözüyle bakıyolar. İş bulsan bile saygı seviyesi çok düşük bunu bilmeni isterim her insan kaldıramaz

DGS ye mutlaka gir 4 yıllağa geçersende matametiği bi şekilde çalışırsın bu kadar gözünü korkutmasın
hemde ilerde iş ararken tanıdık hocaların olucak yardımları dokunucak girdiğin kulüplerde kendini geliştirirsin arkadaşların mühendis olucak lisans mezunu olmanın çok avantajları var.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.