Din Çeşitleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
15 Mar 2018
196
0
Şanlıurfa
Dudu Peri isimli arkadaşımız bizlere anlatım yapıyor sürüklemiyor, istiyorsanız okumazsınız.
Ayrıca ateizim bir din değildir bunu kimseye kanıtlamaya çalışma döverler, küfür ederler veya illahaki birşey yaparlar.
Hristiyanlık saçma diyemezsiniz, bunu bir kurumda veya başka bir yerde bizler özgür bir ülkeyiz ve inanışlara saygı duymak zorundayız.

İnsanlara yanlış bilgi vermese susardım ama cidden yanlış bilgi paylaşımı var burda ?
Yok mu sen söyle kuran değişti diyor doğrumu değil incil değişmedi diyor oda yalan kutsal ışın mı ne mucizesi varmış oda yalan değil mi sen söyle ??

ßyWick

Uzman üye
13 Eyl 2012
1,960
2
26
Nereye
Arkadaşlar daha az hararetli tartışın lütfen Sosyal medya görevlisiyim bu gece konu kapatıp durmak istemiyorum tartışmalar yüzünden medenice beyin fırtınası yada fikir alış-verişi vb şekilde AİLEMİZE İNSANLIĞIMIZA yakışacak şekilde tartışın!!!

15 Mar 2018
196
0
Şanlıurfa
Arkadaşlar daha az hararetli tartışın lütfen Sosyal medya görevlisiyim bu gece konu kapatıp durmak istemiyorum tartışmalar yüzünden medenice beyin fırtınası yada fikir alış-verişi vb şekilde AİLEMİZE İNSANLIĞIMIZA yakışacak şekilde tartışın!!!

Yaw abi sen söyle kuran değişti diyor doğru mu ???

XCrypton

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
947
0
İzmir
Tartışma yaratmaya gerek yok, arkadaşımızın inanışına saygı duyduğumuz sürece ne sizler nede o ceza alacaktır.
İstiyorsanız o konuyu okumaz ve geçersiniz, eğer dayanamıyorsanızda engelleyebilirsiniz arkadaşımıza hakaret etmeye ve onu kışkırtmaya hakkımız yok.

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K

Zztri üstadımın bir lafı var ;

.... Yahu tek bir şey diyeceğim. Hz. İsa aram idi, aramca konuşur ve yazardı. Bana aramca bir tane incil gösterin. Lütfen..

Yahu Hz. İsa kaç sene peygamber kaldı? 2.5 sene.. Bu 2.5 sene de devamlı seyahatle geçti. Ne zaman yazıldı bu incil? En eski incil milattan sonra 100 yılından sonra yazılmış. Bu yüz yıl korundu mu incil?

Changes to the Bible through the ages are being studied by New Orleans scholars | NOLA.com

Ya siz yazmışsınız yazmışsınız da, bilimsel çalışma neticesinde İncil'in değiştiği kanıtlanmış. Uğraşmayalım bence.

Dudu Peri

Uzman üye
9 Ara 2017
1,215
0
Sin.
İnsanlara yanlış bilgi vermese susardım ama cidden yanlış bilgi paylaşımı var burda ?
Yok mu sen söyle kuran değişti diyor doğrumu değil incil değişmedi diyor oda yalan kutsal ışın mı ne mucizesi varmış oda yalan değil mi sen söyle ??

Kutsal Kitaptan Direk Bölümler Paylaşıyorum Bunun Neresi Yanlış

Yada Hristiyan İnanışın Neye İnandığını Açıklıyorum Bunda Hata Nerede

15 Mar 2018
196
0
Şanlıurfa
Tartışma yaratmaya gerek yok, arkadaşımızın inanışına saygı duyduğumuz sürece ne sizler nede o ceza alacaktır.
İstiyorsanız o konuyu okumaz ve geçersiniz, eğer dayanamıyorsanızda engelleyebilirsiniz arkadaşımıza hakaret etmeye ve onu kışkırtmaya hakkımız yok.

Yaw o ne düşünüyorsa düşünsün beni ilgilendirmez başkası gidip hristiyan olursa sinirden kendimi tokatlarım...

ßyWick

Uzman üye
13 Eyl 2012
1,960
2
26
Nereye
Yaw abi sen söyle kuran değişti diyor doğru mu ???

Din herkesin hür tercihi düşüncesidir. Edep saygı çerçevesi aşılmadıkça farklı dinlere inanan insanlar yada dini inancı olmayan insanlar özünde İNSAN olduğu sürece sorun yok, kimsenin dini kimseyi ilgilendirmez. İsteyen ata tapar, isteyen ota tapar, isteyen aynaya bakıp kendine tapar. Sen,i beni, Ahmeti, Mehmeti, Aliyi, Veliyi, İLGİLENDİRMEZ.

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Bu konu dinler arası tartışma yapın diye açılmamış olsa gerek tartışmanızı kendinize saklayın herkesin dini kendine saygı göstermesini bilelim lüften teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.