Çözüldü Din ile İlgili Kişiler Bakabilir mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
27 Ocak 2016
62
0
Ankara
Arkadaşlar dövme yaptırmayı düşünüyorum namaz kılıp oruç tutabilir miyim

Moderatör tarafında düzenlendi:

tokikolik

Uzman üye
16 Mar 2017
1,419
4
İstanbul
dovmenın dindeki yerini söylemek bana düşmez ama ALLAHIN verdiği deriyi beğenmeyip ustüne sekil yaptırıp beğenmek zaten caiz değildir dövmeyi yaptırman kolunda veya bacağında güzel bir şekil oluşturmasıdır değilmi bu yüzden yaptırma derim hint kınası yaptır o caiz sanıtım yine bi yanlışlığa düşmeyelimde sonucta kına

Katılıyorum eğer bununiçin yaptırırsan günah olabilir.

27 Ocak 2016
62
0
Ankara
İslam alimlerinden kimse tasvip etmez dövme yaptırmayı , Ayrıca günmüzde insanlar dövme yaptırmıs kişilere daha farklı bakmaktadır. Askerde Bile dovme yaptıranları ayırıp RDM olarak geri hizmete verirler. Sen hiç yaptırma dostum . Hem dinen , Hem sosyal açıdan yaptırmamanı tavsiye edıyorum.

Dövmenin yapıldığını kimse anlayamaz ben söylemeden çok küçük 2-3 nokta zaten yani öyle santim santim bakmazlarsa anlayamazlar

27 Ocak 2016
62
0
Ankara
dovmenın abdesti bozup bozmadığı hakkında bır şey soylemek istemıyorum ama ALLAHIN verdiği deriyi beğenmeyip ustüne sekil yaptırıp beğenmek zaten caiz değildir dövmeyi yaptırman kolunda veya bacağında güzel bir şekil oluşturmasıdır değilmi bu yüzden yaptırma derim hint kınası yaptır o caiz sanıtım yine bi yanlışlığa düşmeyelimde sonucta kına

Şey öyle şekil falan değil yaptıracağım dövme 2-3 küçük nokta ben söylemeden kimse anlayamaz zaten de kendimi beğenmemezlikten veya dikkat çekmek için değil amacım kesinlikle ki dövmeyi ben söylemeden kimse anlayamaz ailem bile

10 Tem 2014
207
0
Balıkesir
herkes kulaktan duyma şeylerle geliyor biraz mantığını düşünün dövme yüz yıllardır var ve kuranda geçmiyor dövme e o halde özel bir durumu yok günahsa da sadece kendine acı çektirme olayı yüzünden günahtır ayrıca şunu söyleyim islamda Allah ın herkesi şirk ve kul hakkı dışında affedeceği yazıyor siz birinin yüzünü yaptırınca o kişiye tapmış olmuyorsunuz sizin inancınız içinizde alev alevse vücudunun tamamı dövme olsa ne yazar hee tabii ben bilgisiz biriyim :)

kardes dınde mantık olmaz yok yok var var kesın bısey soyleyeceksın kanıtlı bit şekilde ayrıca günahsada sadece kendine acı çektirme olayı yüzünden günahtır lütfen kardeş yanlıs anlama bunlar ince ayrıntılar herkes dövme hakkında bildiğini söylerse ki bende söyledim iş karışır umarım yanlıs anlamamışsındır beni

tokikolik

Uzman üye
16 Mar 2017
1,419
4
İstanbul
Bulduğun zaman özelden ayet numarasıyla beraber babada gönder çoğu şey bize hadislerle anlatılır

Benim kitabım kuran başka kitaplara inanmam. İnsanlar artık kuran okuyacaklarına dinlerini hadis kitaplarından öğreniyor :)

:6 - Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman, yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın. Başlarınızı meshedin, iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp iseniz temizlenin. Hasta iseniz, yahut yolculukta iseniz, yahut biriniz abdest bozmaktan gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız, su da bulamamışsanız, temiz bir toprağa teyemmüm edin. Bunun için de yüzlerinizi ve ellerinizi o toprakla meshedin. Allah size bir güçlük çıkarmak istemiyor, fakat sizi temizlemek ve şükredesiniz diye de üzerinizdeki nimetini tamamlamak istiyor.

27 Ocak 2016
62
0
Ankara

Arkadaşlar dövme sadece ellerimizdeki şu noktalar olacak şuanki noktalar sadece kalemden ibaret gösteriş için veya kendimize zarar vermek için değil tamamen özel bir sebebi var ondan dolayı güzel olacağını düşünüyoruz ve oruç ibadete engel değilse yaptıracağız hepinize teşekkür ederim:yo

'DilsizCellat

Kıdemli Üye
19 Eyl 2015
2,645
3
Kaf Dağı

Arkadaşlar dövme sadece ellerimizdeki şu noktalar olacak şuanki noktalar sadece kalemden ibaret gösteriş için veya kendimize zarar vermek için değil tamamen özel bir sebebi var ondan dolayı güzel olacağını düşünüyoruz ve oruç ibadete engel değilse yaptıracağız hepinize teşekkür ederim:yo

Verdiğin paraya yazık şunun için : (

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.