DISC akademi uygulamaları

akklik

Yeni üye
19 May 2023
2
0
Konya
Dostlar Selamlar,

Başvuru yaptığım bir şirket ile iş görüşmem devam etmekte olup disc akademi isimli değerlendirme ve gelişim merkezi aracılığı ile tarafıma aşağıdaki uygulamaları yanıtlamamı istediler.
Bu durum ile daha önce karşılaşmadım ve bilgi sahibi değilim. Takdir edersiniz ki bu durumdan başarılı olarak çıkıp işe başlamak istiyorum. Uygulamalar ve testler hakkında bilgisi olanlar destek olursa sevinirim. Teşekkürler

- DISC Kişilik Envanteri (5-15 dk.)
- DISC Aptitude (50 dk.)
- DISC Cognitive (25 dk.)
- DISC Integrity (25 dk.)
- DISC Integrity+ (35 dk.)

'Medusa

Katılımcı Üye
18 Ocak 2021
839
370
JAPAN
DISC Kişilik Envanteri, kişinin öne çıkardığı davranış özelliklerini, hangi işleri severek yapabileceği, hangi ortamlarda kendini nasıl ifade ettiğini, insanlarla olan iletişimini nasıl motive edileceği gibi temel karakteristik özelliklerini ortaya çıkartan bir araçtır.

Yoğun ve toplu işe alımlarda adayları tanıma,
Beyaz yaka ve mavi yaka personelin seçme ve görevlendirilmesinde,
Şirket içi terfi ve transferlerde,
Personele yönelik kariyer planlamada,
Eğitim yöntemlerinin seçiminde,
Proje ekibi oluşturmada,

DISC. kullanılır.

alıntı= DISCSSS , burdan sıkça sorulan sorulara bakabilirsin.
1. olan Kişilik için
2.olan DISC Aptitude çoklu zekalar teorisinde yer alan sözel zeka, sayısal zeka, kritik düşünme gibi bilişsel yetkinliklerde ölçümleme imkanı sağlar.
3. olan Thurstone’un çok faktörlü yaklaşımına göre; sözel yetenek, sayısal yetenek, uzamsal yetenek, muhakeme yürütme, tümevarım, tümdengelim, akıcılık (söz, fikir) ve hafıza, zekâyı oluşturan temel zihni yeteneklerdir.
4. olan Integrity Risk Analizi, adayların işe başvuru aşamasında güvenilirliğini ve dürüstlük eğilimini değerlendirmek için tasarlanmış özel bir kişilik testi türüdür. DISC Integrity, aday ve çalışanların iş yeri kuralları ve ahlaki normlara karşı tutumlarının değerlendirme ihtiyacının doğması ile ortaya çıkmıştır.
beşincide bunun farklı seviyesi

Hepsinin bilgisini üstte olan linkteki siteden bulabilirsin kendini ona göre hazırlarsın bilgi gerektirmiyor kişiye göre değişen bir test sanırım kendin olman yeterli
ha yok soruları istiyorum diyorsan o bende yok zaten onu isteme bile.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.