disk c/20 gb e/60 gb ben bu 2 sini birleştirebilirmiyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

intro53

Katılımcı Üye
6 Haz 2009
416
0
İsanbul
Ustalarım Benim disk c/20 gb e/60 gb ben bu 2 sini birleştirebilirmiyim yani sadece disk c olsun 80 gb olsun.Eğer bunu yapabileceğim porgram ve ya başka bir şey varsa lütfen söylermisiniz.

Lütfen yardım edin abilerim,ustalarım@:(

mehmet385

Yeni üye
24 May 2009
33
0
format atarken c yi sil ve e yi l ile sil sil orda bölünlenmemiş alan die orda yazar ve sonra yeni alan oluştur de sonra ordan kendin oluşturursun ve sonra oraya bas biçimlendirmeye ve alsana c ve e birleşmiştir bu kadar basit

pirate_12

Katılımcı Üye
4 May 2008
643
1
Bilinmedik Yerden
Arkadaşım Birleştirmene Gerek Yok Bence Bide Sistem 20 Gb Yere Kuruluysa Hiç Sorun Yok...
Neden Dersen Birleştirirsen Fazla Bi Yararı Olmaz Fakat YArın Öbür Gün Sistem Çökerse Belgeydi Resimdi Flimdi Nereye Alcan Sana Öneri 60Gb lık Bölümü Deoplama Ve Arşiv Olarak Kullan. :)

masumkullanici

Katılımcı Üye
6 Haz 2009
366
0
GParted programiyla kurulu olan diskler formatlanip mevcut diskler silinebilir ve böylece disk alani bir bütün olarak gösterilecektir. Ordan Windows icin NTFS formati secilerek sistemi sifirdan yükleyebilme imkani olmus olur.

csn_plus

Üye
3 Tem 2009
178
0
ben de ayni seyi yapmak istiyorum bakin benim local disk c/ 49 GB , disk d/249 gb ,amacim C`yi 100 gb `ta cikarmak nasil olucag hakkinda bi bilgisi olan varsa anlatsin cok acil lazim ,, resimli olabilirse daha iyi olur :D:D

masumkullanici

Katılımcı Üye
6 Haz 2009
366
0
ben de ayni seyi yapmak istiyorum bakin benim local disk c/ 49 GB , disk d/249 gb ,amacim C`yi 100 gb `ta cikarmak nasil olucag hakkinda bi bilgisi olan varsa anlatsin cok acil lazim ,, resimli olabilirse daha iyi olur :D:D

GParted programiyla kurulu olan diskler formatlanip mevcut diskler silinebilir ve böylece disk alani bir bütün olarak gösterilecektir. Ordan Windows icin NTFS formati secilerek sistemi sifirdan yükleyebilme imkani olmus olur.

pirate_12

Katılımcı Üye
4 May 2008
643
1
Bilinmedik Yerden
Dostum Daha Once Soyledim Ama Birlestirme Programlari Var Ama Genellikle Sonu Husran Olur Bu Durumlarin Eger Sistem 20 GB Yere Kuruluysa Windows Icin Yeterli Sorun Yok Birgun Olurda Sistem Cokerse Belgelerin Kalir...Tum Belgelerini 60 Gb Yerde Tut.Olay Bitsin Iste...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.