Dizüstü Bilgisayar Önerisi Hk.

unbearable

Uzman üye
17 Eki 2010
1,361
0
Balıkesir
[COLOR="White[FONT="Comic Sans MS [URL="https://tik.lat/yNzI5"] şudur.[/URL] Bilgisayarımdan çok çok memnunum ancak geçenlerde harddiskte badsector oluştu. Format bile yemedi. Ve ikinci el bir 300Gb hdd ile kullanmaya çalışıyorum. 2012 yılında almıştım yanlış hatırlamıyorsam o zamanlar 2bin ₺ idi. Şimdilerde aynı özelliklerde bilgisayarlar uçmuş gitmiş :)

Neyse lafı fazla uzattım şimdiden güzel önerilerinizi bekliyorum. Hepinize esenlikler diliyorum. [/FONT][/COLOR]

zancrow

Üye
13 Ocak 2019
100
0
Azeroth
Merhaba sana şöyle iki seçenek sunabilirim 1- https://www.vatanbilgisayar.com/len...zn=category_top_sellers-w21&OM.zpc=81FK005PTX bu bilgisayar 3 d tasarım modelleme işlerinde gayet işini görücektir işlemcisi güçlü ve ramının 16 gb olması gibi büyük bir avantajı var 1050 ekran kartı ortalama olarak oyunları oynatır ama çok da iyi bir performans bekleme 2- https://www.vatanbilgisayar.com/ace...8gb-1tb-128gb-ssd-15-6-gtx1050ti-4gb-w10.html bu pc işlemci ssd hdd bakımından deminkiyle tamamen aynı fakat ramı 8gb kullandığın 3d modelleme programları ram sömürür ama ekran kartı bakımından diğerinden iyi 1050ti kullanıyo oyun performansında 15 20 fpslik bi fark yaratır görsel olarak da diğerinden kat kat güzel gözüküyo iki bilgisayar da fiyatına göre iyi öneririm başka yerlerde daha iyi fiyatlara da bulabilirsin belki.Ek olarak da başka pclere bakıcaksan bunların özelliklerine göre kıyaslama yapabilirsin amd işlemcili olmasını önermem laptoplarda çok ısınıyo.

Son düzenleme:

unbearable

Uzman üye
17 Eki 2010
1,361
0
Balıkesir
Sayın Zancrow ,
İki bilgisayar önerisini de inceledim. Özellikleri gayet güzel. Amd işlemci hakkında şiddetle tavsiye eden de var, etmeyen de var. Ben de o konu hakkında biraz kararsızım. Burada SSD özelliğinin 128 veya 256 olması çok bir şeyi değiştiriyor mu bilgim yok. Daha önce SSD ' li bilgisayar kullanma fırsatım olmadı. Bahsettiğiniz gibi özellikleri birbirine benzer. Ayrıca Acer tasarımı hoşuma gitti ancak ram miktarı biraz sıkıntı olabilir. Lenovo markası ise tablet tarzı katlanabilir olduğu için benim kullanım mantığıma biraz ters. Orada yansıma sıkıntısı veya menteşelerin zamanla aşınması gibi sorunlar teşkil edebilir.

Sayın DWTCN,
Bahsettiğiniz eksi yönler malasef gibi benim için olumsuz bir tercih olur. Sonuçta dizüstü bilgisayar almamdaki başlıca sebep gittiğim yerlerde hızlı çizim ve tasarımlar yapabilmemdir. Ama özellikleri olarak Zancrow'un önerdiği bilgisayarın özellikleri ile benzer yönde olduğunu görüyorum.

Farklı bir önerisi olan var mı arkadaşlar ?
Umarım konunun güncel kalmasını sağlamak için bu tarz yazılar yasak değildir. Eskiden 24 saat içinde konuyu güncellemek yasaktı şimdilerde nasıl bir fikrim yok uzun zaman oldu :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.