Dolandırıldım Savcılığa Şikayette Bulunsam Geri Dönerler Mi?

YusufHan81

Üye
24 Haz 2020
123
18
Gençler geçen gün instagramda bi sayfadan 2 sweat 2 eşofman aldım 4 ürün 1100 tl kargo ücreti 65 dedi 1165 tl kapıda ödeme seçtim ürünler bugün geldi kargo 95 tl tuttu hadi 1195 tl parayı verdim kargo gitti sonra paketi açayım dedim 4 5 tane pazar malı gibi ürünler geldi hepsi aynı renk alınmaz ürünler, bi sıkıntı olduğunu anladım neyse fotoğrafını attım işletme yazıyor bide numara felanda var wp den atıyorum mesaj yok ig den atıyorum mesaj yok anlayacağınız üzere dolandırıcı şuanda para gitti ürünler elimde savcılığa gidip şikayet etsem ilgilenirler değil mi ? İşletme ismi hakkında sonradan baktım aynı şekilde ürünler karışmış diye şikayet var a yazmışlar. Bu şekilde yapıyor anlayacağınız ismi soy ismi ibanı var farklı hesaptan ürün alıcak gibi yaptım o hesapla iletişime geçti kendi hesabımdan yazdığımda kendidi cevap vermiyordu diğer hesaptan eft yapacağımı söyledim ibanınıda aldım elimde ibanı da var ne yapabilirim ben bu şahısa tazminat davası vs açabilir miyim belli ki çok kişinin canını yakmış paramı geri almak için elimden ne gelirse yapacağım. Sizce nasıl bir yol çizebilirim ?

YusufHan81

Üye
24 Haz 2020
123
18
bu işi yapıyorsa kendi ibanını verecek kadar da salak değildir, muhtemelen bir arkadaşının ya da akrabasının ibanını verecektir emanet para gelecek diye :)
Olsun yine çıkar yani

bu işi yapıyorsa kendi ibanını verecek kadar da salak değildir, muhtemelen bir arkadaşının ya da akrabasının ibanını verecektir emanet para gelecek diye :)
İnternet üzerinden nasıl şikayet edebilirim ? , yararı olur mu

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,617
7
1,199
Anıtkabir
Gençler geçen gün instagramda bi sayfadan 2 sweat 2 eşofman aldım 4 ürün 1100 tl kargo ücreti 65 dedi 1165 tl kapıda ödeme seçtim ürünler bugün geldi kargo 95 tl tuttu hadi 1195 tl parayı verdim kargo gitti sonra paketi açayım dedim 4 5 tane pazar malı gibi ürünler geldi hepsi aynı renk alınmaz ürünler, bi sıkıntı olduğunu anladım neyse fotoğrafını attım işletme yazıyor bide numara felanda var wp den atıyorum mesaj yok ig den atıyorum mesaj yok anlayacağınız üzere dolandırıcı şuanda para gitti ürünler elimde savcılığa gidip şikayet etsem ilgilenirler değil mi ? İşletme ismi hakkında sonradan baktım aynı şekilde ürünler karışmış diye şikayet var a yazmışlar. Bu şekilde yapıyor anlayacağınız ismi soy ismi ibanı var farklı hesaptan ürün alıcak gibi yaptım o hesapla iletişime geçti kendi hesabımdan yazdığımda kendidi cevap vermiyordu diğer hesaptan eft yapacağımı söyledim ibanınıda aldım elimde ibanı da var ne yapabilirim ben bu şahısa tazminat davası vs açabilir miyim belli ki çok kişinin canını yakmış paramı geri almak için elimden ne gelirse yapacağım. Sizce nasıl bir yol çizebilirim ?
Elindeki ürünler konuşmalar varsa ürünü alırken git şikayetçi ol sen ilgili olurlar sanıyorum

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
952
11
596
Merhaba,
Bu durumda savcılığa gitmeniz en doğrusu olur. Tüm delilleri verin. Size geri dönüş yapacaklardır diye düşünüyorum.

İyi forumlar.

Senior Beyaz

Katılımcı Üye
6 Mar 2016
474
9
136
root@beyaz:
Merhaba,

Çok ciddi bir konu olmadığından dolayı savcılığın size dönüş sağlaması biraz uzun sürecektir. Siz tüm belgelerinizle suç duyurusunda bulunduktan sonra yapmanız gereken şey sadece beklemek olacağı için konuyu şimdilik olmamış saymanız daha iyi olacaktır.

İyi Forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.