Çözüldü Dolandırıldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Smoqed

Üye
13 Ocak 2019
179
1
-
Merhaba arkadaşlar bugün 17:35 sularında dolandirilcim sosyal medya takipci satışı yapmaktayım bir adama dm aracılığı ile teklifte bulundum ve güvendim açıkçası kendisi Nalet bebe ve bircok instagram infuluncerlarinin uğrak noktasında çalışıyor ve videolarıda var dun çekilmiş ankarada çalışmakta uğraşmak istemiyorum 160 tl param gitti karakollarda savcılıkta ne yapabilirm cafeyi arıyorum ilk olarak toplantıda dedi sonra burda calismiyor dendi 😂😂😂

Moderatör tarafında düzenlendi:

LETRX

Katılımcı Üye
21 Ocak 2010
355
4
Tromsø
Elinizde kanıtlarınız var ise savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz ama sizinde yaptığınız yasal değil yani takipçi satmak yasal değil bunu instagram da söyliyor. Kişinin isteği dışında başkasınıa takip edemez diye birçok madde var kendinizi haklı savuncak bir görüş bulun.

Smoqed

Üye
13 Ocak 2019
179
1
-
Eğer yeterli kanıtınız varsa şikayette bulunabilirsiniz.

Ugrasmak istemiyoeum oraya git buraya gir

Elinizde kanıtlarınız var ise savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz ama sizinde yaptığınız yasal değil yani takipçi satmak yasal değil bunu instagram da söyliyor. Kişinin isteği dışında başkasınıa takip edemez diye birçok madde var kendinizi haklı savuncak bir görüş bulun.
Teklifte bulundum kendisi istedi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ozbadem

Üye
13 Ocak 2018
197
0
Arkadaşların dediği gibi elinde kanıt varsa şikayet edebilirsin. Arayıp size farklı bahane söyleniyorsa muhtemelen dolandırıldiginiz kişi size bunları söylüyor yada söyletiyordur. Madem uğraşmak istemiyorsun buraya yazma sebebin ne ?

FaTaL ERROR

Uzman üye
22 Ara 2006
1,195
23
Siber Alem
öncelikle geçmiş olsun. olayı çok detaylı anlamadım ama elinde gerekli kanıt niteliği taşıyan deliller varsa savcılığa başvur. ha 160 tl için sonuç ne olur orası muamma

noonebey

Katılımcı Üye
14 Ocak 2019
590
10
Uzay
Gidip şikayetçi ol internet dolandırıcılığından. Şikayetçi olursan dava açarsın sonuçta dolandırıldın uğraşmassan sen bilirsin ama bence git şikayet et birşey kaybetmezsin.

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
907
ZYZZ
Merhaba öncelikle geçmiş olsun eğer elinde yeterli kanıtların varsa şikayet edebilirsin.Ama şunuda bilki senin de yaptığın yanlış bir şey takipçi satmak instagramda yasaktır bunu kullanım şartları kısmında görebilirsin.

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
5,085
6,171
[C*]
Yasal açıdan bu yorumdan sonra yapılan yorumlar boştur..

Kardeşim,dolandırılmışsın bu şahsa ulaşıp paranı geri alma ihtimalin varsa bul al..Şikâyetçi olup da mahkeme mahkeme uğraşma 160 tl için..Açıkçası zaten savcılıkta suç duyurusunda bulunsan hakim dava açmayacak o kadar para için aranızda uzlaşın diyecek..

Sen şikâyetçi olmak istersen de zor biraz çünkü o parayı kendi rızan ile vermişsin..Iban eft vsvs yaptıysan ve mesajlarınız varsa aranızda bunları delil olarak sunabilirsin..

Yine de suç duyurusunda bulunmak istersen ya olayın olduğu yere bakan polis merkezine (ki uğraşmama ihtimalleri var,seni adliyeye yönlendirebilirler) yada direk adliyeye savcılığa gidebilirsin..

Son düzenleme:

buld0ger

Üye
30 Tem 2017
139
0
telefonuna guzel bı sosyal muhendıslıkle suc duyurusunda bulunuldu gıbı bı msj at seve seve sana donıcektır gerı cekmen ıcın :D
onların yaptıklarını arastırsanız belkı meslek sahıbı olursunuz tavsıyem elınızın altında teknolojı var kulanın

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.