Dos nedir? Sosyal mühendislik nedir?.anlatim

Akhenatonx

Katılımcı Üye
1 Eki 2017
523
0
Zeers
Hack HACK HACK.NEDİR ACABA? ŞÖYLE KENDİ KAFAMDAN NİTELİYEYİM.

Hack ile bir çok işi başarabilirsin bu işi iyi biliyorsan genellikle hack site hacklemek ve veri çalmaktir. eğer önemli siteleri hacklerseniz dava edilebilirsiniz ama bizdeki yürek dostlarim. Kün FE YEKÜN dostlar dos nedir?:Dos ağir saldiri yöntemidir tek bilgisayardan bir işe yaramaz lakin bir çok bilgisayardan atilirsa normal siteleri çökertebilirsiniz. eğer yüksek düzeyli siteleri çökertmek istiyorsaniz çok fazla bilgisayar ve çok kuvvetli dos atmaniz lazim yani booter.booter tek bilgisayardanda çökertebilir fiyatina göre değişiyor

Sosyal MÜHENDİSLİK NEDİR?:Sosyal mühendislik bir sanattir. eğer profesyonel mühendis isen her türlü kişiyi kandirabilirsiniz. sosyal mühendislik genellikle facebook üzerinden yapiliyor. ve birçok kurban kanıyor bunun ustalari vardir sosyal mühendisliği zaman gerektirir ben size anlatayim

1-:İlk önce bir kız hesabi açiyorsunuz
2-:bu hesapla herkezi ekliyip türlü türlü paylaşimlara mesaj vesaire beğeni atiyorsunuz 1 hafta bekliyorsunuz
3-:kurbanı ekliyorsunuz.
4-:kurbanla 1 hafta kadar konuşup tanişiyorsunuz.
5-:sonrasında facenizi kapatip yan face açiyorsunuz.
6-:benim hesabim kapandi sana doğrulama kodu gelecek yazarmisin diyeceksiniz.
7-:elinde.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.