Dungeonland

Shift-TR®

Özel Üye
27 May 2012
2,834
0
aradox oyunlarına hayranlığımı beni takip edenler bilir, bu firmanın dağıtımcılığını yaptığı her oyunda illa ki ilginç bir şeyler bulmak mümkün. Şaşırtıcı derecede iyi oyunlar çıkıyor. Şimdi sıkı durun, size bu yılın belki de en çılgın, en komik, en eğlenceli, en sıradışı co-op oyununu tanıtmak üzere kendimi koyun sürüleri içinden size aktarıyorum. Koyun sürüleri mi, o da nerden çıktı (mmmeeeeeeeee- eyvah bir koyun daha kutsal bir vazife için mefta oldu)?

Hoşgeldiniz canı heybemden bile değersiz kahraman müsvetteleri

Dungeonland hack and slash türüne sırtını dayayan ama bir yandan da türün parodisini yapmaya çalışan bir oyun. Üç kahramanımız var, Rogue, Mage ve tabii ki Warrior. Bu üç kahramanla birlikte zindanlara yönelik saldırılarımız başlıyor. Tabii zindan dediğime pek kulak asmayın aslında zindanların her biri oyun parkı gibi bir şey. Oyunun ismine bakarsanız zaten Disneyland'den bozma olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Sanki bir paintball maçına çıkıyormuş gibi üçü de birbirinden farklı temalara sahip zindanlarda lootun, kesip biçmenin, boss savaşlarının ve kahkahanın dibine dibine vuruyoruz.

Amanını mor koyun mee'ler geeelirrr.

Dungeonland'in asıl tadı birileriyle oynarken çıkıyor, öncelikle bunu belirtmekte fayda var. Özellikle aynı ekrandan iki kişi birlikte oynayabildiğiniz söylersem eğer co-op fanatiklerinin gözü dönecektir muhtemelen. Öğrenme eğrisi çok kolay, ustalaşması çok ama çok zor bir oyun. Ben oyunu eşimle birlikte denedim ve uzun zamandır bu kadar eğlendiğimizi hatırlamıyorum. Eşim gamepadle ben de klavyeyle başlarda onlarca kez ölerek daha sonra kendi taktiğimizi kendimiz belirleyerek impossible hariç her zorlukta bitirmeyi başardık zindanları.

Başka hiçbir oyunda pembe mini etekli süt fışkırtan inek göremezsiniz.

Oyunun komik olduğunu söylemiştim daha önce ama tekrar belirtmek istiyorum; özellikle koyunlarla münasebetinizi biraz geliştirirseniz işler tahmin ettiğinizden çok daha eğlenceli hale gelecektir. Bakınız zor modu daha da zor hale getirmek için oyuna bir kaç CHALLENGE ekledik ve şansımıza “ölen her koyun canınızdan ***ütür” laneti çıktı. Son bölüme kadar hiçbir koyunu öldürmedik ama son bölümün son etabında sanki oradan bir sürü geçiyormuş da sulak yer bulmuşlar, eğleşiyorlar gibi bir ortam bulduk. Aman efendim o ne kadar koyun öyle. Eşim ve takım arkadaşım yaratıklara çalışırken ben de koyunları kucaklayıp kucaklayıp savaş alanından uzağa taşımaya çalışıyordum. Derken elimdeki kara koyuna isabet eden zalım bir ok ve koyunun kendini, beni ve ekip arkadaşlarımla birlikte diğer koyunları da topyekün patlatmasıyla LOOSERS yazısını ekranda görmemiz... Bu sadece başımıza gelen komik olaylardan sadece birisi, varın gerisini siz düşünün.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.