Dünyaca ünlü hackerlar hangi programları kullanıyordu ?

türkiyidi

Üye
7 Ağu 2022
112
27
Merhaba THT ailesi bi soru sorucam cevap verlenlere şimdiden teşekür ediyorum.

Sizce dünyaca tanınmış hackerler Kevin mitnick ve Gary mckinnon sistemlere bizim kulandiğimiz araçlara mi sizdilar? Kali linux kullandilarmi? nmap metasploit exploitler ve s.

ankamurat

Katılımcı Üye
24 Eyl 2022
453
186
┌─(root@ankamurat)
Merhaba THT ailesi bi soru sorucam cevap verlenlere şimdiden teşekür ediyorum.

Sizce dünyaca tanınmış hackerler Kevin mitnick ve Gary mckinnon sistemlere bizim kulandiğimiz araçlara mi sizdilar? Kali linux kullandilarmi? nmap metasploit exploitler ve s.
O kadar iyi hackerlerın bizim kullandığımız sistemleri kullandıklarını sanmıyorum kendi programlarını geliştirirler genellikle

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,446
3,194
Ağ Kablolarında Geziyor
Linux Ubuntu Kullanmışlardır mutlaka Örneğin Arch Linux gibi. Ama Tool konusunda birşey diyemem belki çoğunu kendi yazmıştır. Ama nmap gibi metasploit gibi araçları kullanıyorlardır. Ha belki açık arama konusunda daha çok manuel işlemler ilede uğraşıyorlardır.

Mr246

Üye
8 Ara 2022
103
39
Bu işi yasa dışı yapanlar kendi araçlarını kullanırlar çünkü nmap gibi yaygın araçların belirli bir algoritması vardır ve bunun gibi araçlar çok yaygın olduğundan arkasında nasıl izler bıraktığı bilinir. İleri seviye hacker'lar ve hacker grupları tamamen anonim kalmak ve öngörülemez olmak için kendi yazdığı araçları kullanır.

R

RakunNecmi

Ziyaretçi
Bu işi yasa dışı yapanlar kendi araçlarını kullanırlar çünkü nmap gibi yaygın araçların belirli bir algoritması vardır ve bunun gibi araçlar çok yaygın olduğundan arkasında nasıl izler bıraktığı bilinir. İleri seviye hacker'lar ve hacker grupları tamamen anonim kalmak ve öngörülemez olmak için kendi yazdığı araçları kullanır.
nmap log mu tutuyor yani

türkiyidi

Üye
7 Ağu 2022
112
27
Linux Ubuntu Kullanmışlardır mutlaka Örneğin Arch Linux gibi. Ama Tool konusunda birşey diyemem belki çoğunu kendi yazmıştır. Ama nmap gibi metasploit gibi araçları kullanıyorlardır. Ha belki açık arama konusunda daha çok manuel işlemler ilede uğraşıyorlardır.
Teşekür ederim hocam

O kadar iyi hackerlerın bizim kullandığımız sistemleri kullandıklarını sanmıyorum kendi programlarını geliştirirler genellikle
Belki gizlilik konusunda kendi araçlarini kulanmislar amma kulandiklari araçlarin nmap ve s. Gibi araçlarla eynı algoritmaya sahip olduklarini saniyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.