Durduk yere reset atan pc hk.

kayagold47

Yeni üye
4 Nis 2016
21
0
Başlıktada belirtigim gibi yaklasık 3 aydır bu sıkıntıyı cekiyorum simdi sorunum bilgisayarım durduk yere reset atması özelikle coklu oyuna girdigimde (cs go knight online v.b) gibi oyunlara girince bir süre sonra reset atıyor ekran kartı yeni aldım markası modeli sapphire nitro r7 370 ddr5 ve ekran kartında sıkıntı oldugunu düsünüp yapımcı firmaya gönderdim garantili oldugu icin bana yenisini bügün gönderdiler 1 ay sonra ve bügün pc taktım yine oyuna girdim gene Reset yedi pc ısındıktan sonra yada ben öyle düsünüyorum pcde 5 fan var ekran kartı fanı haric masa üstü pc bu arada simdi bu sıkıntıma derman arıyorum bigisayarcıda cözemedi poweride degitim bosuna degiştim ondan degildi simdi bana yardım edicek baba yiğitler arıyorum ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

GestapoEfsane

Kıdemli Üye
24 Eyl 2016
4,046
3
Nereye
pc masa üstümü leptabmı ? bu reset olayı bilgigim kadarıyla işlemci aşırı ısınmadan kaynaklı olabilir nedeni ya işlemci zayıftır yada işlemci macunun erimiş olabilir ki ps aşırı ısınmadan pc kendini korumaya alıp genelde resetler .

kayagold47

Yeni üye
4 Nis 2016
21
0
pc masa üstümü leptabmı ? bu reset olayı bilgigim kadarıyla işlemci aşırı ısınmadan kaynaklı olabilir nedeni ya işlemci zayıftır yada işlemci macunun erimiş olabilir ki ps aşırı ısınmadan pc kendini korumaya alıp genelde resetler .

üstat masa üstü pc söyle biside var eski ekran kartım var onu takınca reset olayı olmuyor ama düsük oldugu icin yeni ekran kartı aldım ve ekran kartında sorun oldugunu düsünüp garantiye gönderdim yenisi geldi sorun aynı cözemedim macundan yada ısınmadan olsaydı eski dandik ekran kartındada reset atar diye düsünüyorum ....

ardam01

Uzman üye
19 Ağu 2016
1,053
0
ADANA
Benim başına da geldi lol oynarken pat kapanıyordu pc ciye gittim hem virus hemde macun değiştirdi ve format attı düzeldi 6 ay sıkıntısız devam etti sonra gene aynısı oldu kapanmalar sonrada elektrikçi çağırdım hal etti bazen prizdende kaynaklanıyor artık iyi calisiyor

kayagold47

Yeni üye
4 Nis 2016
21
0
Benim başına da geldi lol oynarken pat kapanıyordu pc ciye gittim hem virus hemde macun değiştirdi ve format attı düzeldi 6 ay sıkıntısız devam etti sonra gene aynısı oldu kapanmalar sonrada elektrikçi çağırdım hal etti bazen prizdende kaynaklanıyor artık iyi calisiyor

3 defa format atım pc yerinide degiştim priz den degildir eski ekran kartıyla calısıyor sıkıntı olmuyor yenisiylede calısıyor ama iste cok oyuna girince birden resetleniyor..

mklcts

Uzman üye
21 Kas 2015
1,346
0
üstat masa üstü pc söyle biside var eski ekran kartım var onu takınca reset olayı olmuyor ama düsük oldugu icin yeni ekran kartı aldım ve ekran kartında sorun oldugunu düsünüp garantiye gönderdim yenisi geldi sorun aynı cözemedim macundan yada ısınmadan olsaydı eski dandik ekran kartındada reset atar diye düsünüyorum ....

sen yine de bi termal macunu yenile 6 ay içinde yenilemediysen
eski kartın takılıyken işlemci sıcaklığına bak bide yeni kart takılıyken bak soğutma kaynaklı oluyor genelde bu sorunlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.