E-ticaret sitesi kodlamak yada açmak?

MrCronks

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
344
18
merhabalar sevgili hocalarım sizlere bir sorum şimdi aklıma güzel bir fikir geldi fakat kafamda olayı kuramadım kimi wordpress ile site kuruyoz kod kullanmadan kimi de kendisi kodluyor peki sizce hangisi daha mantıklı bir müşteriye yapacaksanız (e-ticaret sitesi yapılacaksa) aynı zamanda bir ekip ile bu işi yapılcaksa misal olarak kodlanacak bir site var ve herkes farklı bir şekilde farklı sayfaların kodunu yazabilir mi yazarsa nasıl oluyor nasıl birleşiyor ayrı bilgisayarlardan olduğu için? ve e-ticaret sitesi kurarken hangi diller işimize yarar hangilerini öğrenmeliyiz bir ders eğitim seti vs. varmı bildiğiniz?

"bir ekip ile bu işi yapılcaksa misal olarak kodlanacak bir site var ve herkes farklı bir şekilde farklı sayfaların kodunu yazabilir mi yazarsa nasıl oluyor nasıl birleşiyor ayrı bilgisayarlardan olduğu için?" yani demek istediğim bir ekiple farklı bilgisayarlardan anlık olarak (kodlanacaksa) nasıl siteyi kodlayabiliriz veya (wordpress ile yapılacaksa) nasıl wordpresste anlık olarak ortak çalışabiliriz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

xKemikkiran

Senior Hunter
22 Haz 2020
471
228
Zararlı yerlerde - Aydın
Merhaba hocam e ticaret şakaya gelmez ciddi iştir eğer kendiniz koslayarak yapmak istiyor iseniz çok üst düzey olduğunuzdan emin olun aksi takdirde küçük bir hata müşterilerine ve güvenine zarar verir hackleme olayında bahsetmiyorum bile bu yüzen bu işi bilen birine yaptırmanız lazım bazı siteler var arkadaş örnek vermiş r10.net demiş evet aktif bir site o yüzen güvenebilirsin ayrıca site yaparken ddos koruması vb korumaları olan sitelere öncelik ver. Ki gerek müşterilerin gerek sen daha rahat edersin.
İyi günler

Toolbrowser

Uzman üye
10 Tem 2021
1,064
649
42
Sayın Üye öncelikle Selamlarımı İletirim. Sıfırdan Bir Web Sitesi Açmayı İstiyorsan Öncelikle İyi Derecede Java Script Kodlama Yöntemlerini Bilmen Gerekir. Sıfırdan Bir Web Sitesi Açmak İçin Domain Almalısın. Hosting Almalısın. HTML de nasıl yazılır bunu Bilmelisin. CSS ile nasıl Biçimlendirilir Bunlarıda Bilmelisin. Tüm Bunları Java Script Kodlarıyla Kodladığından Dolayı İyi Derecede Java Script kodlarıyla Nasıl Web Site Hazırlanır Bunlarıda İnternetten Araştırarak Öğrenebilirsin. Kolay Gelsin. Başarılar Dilerim

MrCronks

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
344
18
r10.net adlı siteye bakmanı öneririm. Online ticaret kısmında çok aktifler ve günlük en az 50 site,script vb. alınıp satılıyor
hocam ben site yaptırmak istemiyorum ki sadece bir e ticaret sitesi kurarken wordpress mi kullanmak mantıklı yoksa kodlamak mı ve anlık olarak eş zamanlı bir ekiple nasıl kodlayabilirim onu merak etmiştim yinede yorumunuz için teşekkürler
Merhaba hocam e ticaret şakaya gelmez ciddi iştir eğer kendiniz koslayarak yapmak istiyor iseniz çok üst düzey olduğunuzdan emin olun aksi takdirde küçük bir hata müşterilerine ve güvenine zarar verir hackleme olayında bahsetmiyorum bile bu yüzen bu işi bilen birine yaptırmanız lazım bazı siteler var arkadaş örnek vermiş r10.net demiş evet aktif bir site o yüzen güvenebilirsin ayrıca site yaparken ddos koruması vb korumaları olan sitelere öncelik ver. Ki gerek müşterilerin gerek sen daha rahat edersin.
İyi günler
evet hocam bende biliyorum pek kolay bi iş değil ki kolay iş yoktur zaten ben ürün satmayacağım daha çok değişik bir sistem yapacağım ve sistem içinde ayrı olarakta dijital hizmet satmak istiyorum bir nevi dosya satışı gibi, ayrıca kendim nasıl sıfırdan site kurabilirim onu merak etmiştim illaki zamanla olucak bir şeydir fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim konuda merak ettiklerimi yazdım zaten :) ayrıca ekip olarak yapacağımız için eş zamanlı olarak ayrı bilgisayarlardan nasıl çalışabiliriz?
Sayın Üye öncelikle Selamlarımı İletirim. Sıfırdan Bir Web Sitesi Açmayı İstiyorsan Öncelikle İyi Derecede Java Script Kodlama Yöntemlerini Bilmen Gerekir. Sıfırdan Bir Web Sitesi Açmak İçin Domain Almalısın. Hosting Almalısın. HTML de nasıl yazılır bunu Bilmelisin. CSS ile nasıl Biçimlendirilir Bunlarıda Bilmelisin. Tüm Bunları Java Script Kodlarıyla Kodladığından Dolayı İyi Derecede Java Script kodlarıyla Nasıl Web Site Hazırlanır Bunlarıda İnternetten Araştırarak Öğrenebilirsin. Kolay Gelsin. Başarılar Dilerim
selamlar sayın hocam en yakın zamanda kodlama öğrenmeye başlıyacağım zaten ilk işim kendimi kodlamada geliştirmek daha sonra satış yapabilecek seviyeye gelmek bunun için zaman var peki sizce e ticaret sitesi kurmak için wordpress kullanmak mı kodlama kullanmakmı daha mantıklı ve eş zamanlı bir ekiple bir siteyi nasıl farklı bilgisayarlardan kurabiliriz?

batuproxr

Katılımcı Üye
6 May 2020
559
83
front end yazilimcisi yazicak kodu html js dosyalarini aticak backend yazilimcisina boyle boyle diye oda o html dosyasina arkasina esktra php kodu yazicak yada asp vb index.html dosyasini atti adama adamda bakip arkasina islemleri yazicak

Alycholic

Katılımcı Üye
20 Tem 2021
302
71
24
merhabalar sevgili hocalarım sizlere bir sorum şimdi aklıma güzel bir fikir geldi fakat kafamda olayı kuramadım kimi wordpress ile site kuruyoz kod kullanmadan kimi de kendisi kodluyor peki sizce hangisi daha mantıklı bir müşteriye yapacaksanız (e-ticaret sitesi yapılacaksa) aynı zamanda bir ekip ile bu işi yapılcaksa misal olarak kodlanacak bir site var ve herkes farklı bir şekilde farklı sayfaların kodunu yazabilir mi yazarsa nasıl oluyor nasıl birleşiyor ayrı bilgisayarlardan olduğu için? ve e-ticaret sitesi kurarken hangi diller işimize yarar hangilerini öğrenmeliyiz bir ders eğitim seti vs. varmı bildiğiniz?
maddi durumun iyiyse wordpressi boşver. Kendine veb developer bul iyi site kodlaya bilen. Baştan kendi siteni kendin tasarla derim ben. Ben JavaScript öğreniyorum daha yeniyim birkaç ay oldu. Şuan bile profesyonel olmayan vebsiteleri tasarlaya biliyorum. Ve bunlar az para değil şuan. Bende ucuza vebsite yapacak birini bul ve aylık firma misali aylık maaşını ver adamın. Veb site ile o ilgilensin sen bilmiysan

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,265
localhost/admin.php
PHP bilmelisin sonrasında
hazır scriptleri incelemelisin buradaki kullanıcı sayfası, sepet mantığını kavramalısın.
Sonrasında onlıne ödeme almak için iyzico paytr gibi ödeme altyapılarının entegresini araştırmalısın.
Farklı yazılımcılar bunları nasıl birleştiriyor kısmına gelecek olursak html css bilip php bilmeyen olabilir. Ama php bilen herkes html css biliyordur. Yani iki altyapı yazılımcısı zaten aynı dil ile kodlama yapıyor ve mesela veritabanı bağlantısı dosyasını ikiside config'in içinde vt.php ile yapıyor. yani sistemleri arkaplan yazılımcılarının birbirine çok benzer.
tasarımcılarıda php ciler şurayı şöyle yapın diye yönlendirerek zamandan tasarruf etmek için kullanırlar. yoksa php ciler zaten tasarımı bilen kişiler olur. Eticarette bunlara ek olarak php de uzmanlaşmış olman lazım. en güncel teknolojileri kullanman gerekir. En basitinden gidip pdo yerine mysql connect kullanırsan hacklenirsin.
Eticaret sitesi yazmak yinede zor değil. Wordpress i kurup en güncele çekip bir kaç eklenti ile güvenlik sağlayıp commerce eklentisiyle eticaret siteni yapabilirsin. Kodlayarak yapmak uzun sürebilir.

Nonantiy

Moderasyon Tim Lider Yrd.
28 Haz 2020
1,995
1,089
Kayseri
Merhabalar,

ilk önce herkes bir sayfayı yazsa gibi bir şey e-ticaret sitelerinde mumkün değildir. Eğer bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsan güzel bir e-ticaret script'ini bulman veya yazman gerekiyor. Bunuda ya asp.net core veya php gibi dillerle yapabillirsin. Eğer yeni başlıyorsan benim tavsiyem Asp.net core. Çünkü php sadece bir script dilidir.

İyi günler dilerim.

MrCronks

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
344
18
Giriş bilgilerini vererek.
her müşteriye özel mailmi açacağız yoksa müşterilerden maillerinimi isteyeceğiz hocam? (bu konuda bilgim yok da o yüzden soruyorum )
maddi durumun iyiyse wordpressi boşver. Kendine veb developer bul iyi site kodlaya bilen. Baştan kendi siteni kendin tasarla derim ben. Ben JavaScript öğreniyorum daha yeniyim birkaç ay oldu. Şuan bile profesyonel olmayan vebsiteleri tasarlaya biliyorum. Ve bunlar az para değil şuan. Bende ucuza vebsite yapacak birini bul ve aylık firma misali aylık maaşını ver adamın. Veb site ile o ilgilensin sen bilmiysan
aslında işi kavrayıp kendi işimi yapmak istiyorum kendi sitemi başkasına kodlatmak değilde hem kendi sitemi hemde başkalarının sitelerini kodlamak istiyorum başkasına ver sen bilmiyorsan demişsin hocam da zaten öğrenmek için konuyu açmıştım :)
PHP bilmelisin sonrasında
hazır scriptleri incelemelisin buradaki kullanıcı sayfası, sepet mantığını kavramalısın.
Sonrasında onlıne ödeme almak için iyzico paytr gibi ödeme altyapılarının entegresini araştırmalısın.
Farklı yazılımcılar bunları nasıl birleştiriyor kısmına gelecek olursak html css bilip php bilmeyen olabilir. Ama php bilen herkes html css biliyordur. Yani iki altyapı yazılımcısı zaten aynı dil ile kodlama yapıyor ve mesela veritabanı bağlantısı dosyasını ikiside config'in içinde vt.php ile yapıyor. yani sistemleri arkaplan yazılımcılarının birbirine çok benzer.
tasarımcılarıda php ciler şurayı şöyle yapın diye yönlendirerek zamandan tasarruf etmek için kullanırlar. yoksa php ciler zaten tasarımı bilen kişiler olur. Eticarette bunlara ek olarak php de uzmanlaşmış olman lazım. en güncel teknolojileri kullanman gerekir. En basitinden gidip pdo yerine mysql connect kullanırsan hacklenirsin.
Eticaret sitesi yazmak yinede zor değil. Wordpress i kurup en güncele çekip bir kaç eklenti ile güvenlik sağlayıp commerce eklentisiyle eticaret siteni yapabilirsin. Kodlayarak yapmak uzun sürebilir.
teşekkürler hocam
Merhabalar,

ilk önce herkes bir sayfayı yazsa gibi bir şey e-ticaret sitelerinde mumkün değildir. Eğer bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsan güzel bir e-ticaret script'ini bulman veya yazman gerekiyor. Bunuda ya asp.net core veya php gibi dillerle yapabillirsin. Eğer yeni başlıyorsan benim tavsiyem Asp.net core. Çünkü php sadece bir script dilidir.

İyi günler dilerim.
tamamdır teşekkürler hocam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.