Yazılım | Programlama E -Ticaret Sitesi Nasıl Açabilirim?

15 May 2019
60
1
Merhaba, e ticaret sitesi açmak istiyorum, ancak bunu nasıl yapmalıyım? Wordpress ile mi PrestaShop ile mi yoksa kendim mi siteyi kodlamalıyım (html dersi alıyorum ancak sadece şu anlık html biliyorum css bilgim 0) en kolay ve görünüşü orta düzeyde bir site için hangisini yapmalıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:
15 May 2019
60
1
Cevap: E Ticaret sitesi açmak

aklın da olan tasarım nasıl bir şey çünkü e-ticaret sitesi açmak kolay ve zor iyi araştırdın mı sonun da maddi zarara girebilirsin site boyutun ne kadar büyük olursa o kadar büyükte veritabanı lazım olacak buna bakabilirsin

https://www.ideasoft.com.tr/e-ticaret-sitesi-kurmak-rehberi/

Oyun satış sitesi açmak istiyoruz hatta ikinci bir fikrimiz ise kendi açtıgımız siteleri eğer alıcı bulursak satmak vs. örnek site olarak şu var

https://www.playanka.com

Ghost Killer

Özel Üye
13 Ocak 2019
11,238
7,708

Merhaba,

Bir o kadar riskli iş olsada işini düzgün yaparsan bu işten kazanç sağlayabilirsin. Hazır scriptler var onları kullanabilirsin. Daha iyi olur.

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-

Merhaba değerli üye,

Hazır script kullanabilirsin ama yapılan bir kodlama oyunu ile siteniz zombi siteye dönüşebilir.kendi yazmanızı öneririm.Ayriyeten wordpress ile yapabilirsin.

Leatrix

Kıdemli Üye
12 Ağu 2018
3,355
10
23
Teşkilat

Merhaba'lar :))

Kod:
1. Opencart
Opencart şu an dünyada en çok kullanılan e-ticaret yazılımlarından biri. Tamamen ücretsiz ve Türkçe bir e-ticaret yazılımı olması en önemli artısı. Ayrıca internet üzerinde birçok destek sitesi olduğu için, takıldığınız herhangi bir konuda çözüm bulabilmeniz de çok kolay olacaktır. Yönetim paneli gayet detaylı ve tüm ihtiyaçları karşılayabilecek nitelikte. Sanal pos entegrasyonu gibi işlemler için uygun ücretlerle hazır bileşenler bulabilir ve hemen sitenize ekleyebilirsiniz. Bunlar genellikle 100-200 lira gibi tek seferlik ücretlerdir. Opencart demosunu bu linkte tıklayarak görebilirsiniz. Opencart yazılımını da şu linke tıklayarak indirip kurabilirsiniz.

2. Magento
Magento diğer yazılımlara göre daha sonra ortaya çıkmış bir yazılım. Türkçe dil desteği mevcut ve diğer e-ticaret yazılımlarından farkı tasarımının ve yazılım çatısının daha modern olması. Olumsuz tarafı da diğerlerine göre bir miktar daha yavaş olması. Magento’yu bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

3. PrestaShop
Son yılların en hızlı büyüyen e-ticaret yazılımı belki de PrestaShop. Modern tasarımı ve Türkçe dil desteği ile öne çıkıyor. Türkçe PrestaShop kullanıcısı da çok olduğu için teknik destek sorunlarınıza çözüm bulabilmeniz oldukça kolay. PrestaShop’u bu linke tıklayarak indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

4. ProTicaret
ProTicaret yazılımı bir Türk yazılımı. Bu bakımdan büyük bir artısı var. Fakat olumsuz tarafı, yazılımın çatı dilinin asp/.net olması. Bu da Windows sunucu üzerinde kurulmasını gerektiriyor. Bu sebeple performansta sorunlara sebep olabiliyor. Ayrıca teknik destek ücretli olarak sunulduğu için başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için pek önermiyoruz. ProTicaret’i bu linkte tıklayarak indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

4 yazılım da birçok olumlu ve olumsuz taraflara sahip olduğu için özellikle bunlardan birini seçmemiz mümkün değil. Fakat başlangıç aşamasındaki kullanıcılar için Opencart en kolay başlangıçı sağlayacaktır.

Seçeceğiniz yazılım ne olursa olsun, önemli olan hosting şirketinizin bu yazılımlara destek verip vermediğine emin olmanız. Eğer mevcut bir hosting firmanız varsa, mutlaka hosting firmanız ile iletişime geçip, sunucularında hangi yazılımın en iyi desteklendiğini sormanızı öneririz. Eğer henüz bir hosting şirketi ile çalışmıyorsanız, hosting şirketi seçerken buna dikkat etmenizi öneririz. Bu aşamada hozzt.com, e-ticaret hosting konusunda önerebileceğimiz firmalardandır.

Bulend

Üye
23 Eki 2020
82
5
KALİ LİNUX

Bence Wix kullanmalısınn e ticaret sitesi kuracaksın ve yeterli bilgiye sahip olmadığını söylüyorsun güvenliğin son derece önemli aniden herşeyini kaybetmen söz konusu olabilir yani bu işi daha otomatik yapman gerekiyor güvenilir kaynaklara yönelmelisin aksi durumda sitene koyacağın en küçük bir eklenti bile çok zararlı olabilir

HOLİSAVRA

Üye
29 Tem 2007
88
4
Merhaba, e ticaret sitesi açmak istiyorum, ancak bunu nasıl yapmalıyım? Wordpress ile mi PrestaShop ile mi yoksa kendim mi siteyi kodlamalıyım (html dersi alıyorum ancak sadece şu anlık html biliyorum css bilgim 0) en kolay ve görünüşü orta düzeyde bir site için hangisini yapmalıyım?

Merhaba sevgili dostum, ben Wordpress ve Wix kullanıcısıyım. kaynak açısından wordpress öneririm ama kullanım kolaylığı ve zengin içerik bakımından wix öneriyorum, zaten bende yakın zamanda wix üzerinden blog sayfamı oluşturdum. wix in ticari işletmeler için oluşturduğu güzel planlar ve uygulamalar var. sipariş olarak herşeyi takip edebilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.