Eclipse kurulumu

CorsaiR

Emektar
27 Ara 2005
1,228
18
Çekirdekten
Eclipse ile SWt yazımı hakkında program parçacığını çok güzel bir şekilde eklemiştim fakat daha sonra arkama
yaslanıp insanların incelemesi beklediğimde pek çok beyini ve merak mesajları aldım.

1.kimisi nedir bu Eclipse
2.kimisi nedir bu SWT
3.kimisi benim kodum çalışmıyor ve bunu gibi bir çok haklı mesaklar karşılaştım

sonra işe düzgün bir şekilde bir yerden başlamak gerektiğini gördüm.
önce Eclipse programının nerden indirip kurulması gerektiğine bir bakalım sizlerle

programın en son sürümünü indirmek için www.eclipse.org sitesine girip downloads linkini tıklayın
va daha sonra size en yakın olan mirror seçin gerçi pek farketmez
ve sonra da Latest release den (en son sürüm) 3.0.1 tıklayın ve size uygun platformu seçerek download edin ( eclipse-SDK-3.0.1)
yaklaşık 90 MB civarında.

Bu işlemi ülkemiz şartlarında kazasız belasız hallettikten sonra programı bir güzel zip ile açın ve c:\ veya işletim siteminizin
kurulu olduğu directory extract edin programın kendi bir setup kurulum işlemi yok extract etmeniz yeterli ve programı çalıştırın
ne güzel dimi sen 90 mb indir ve çalışmasın. Korkmayın çalışmaması şok normal çünkü Java Runtime Environment (JRE) henüz kurmadınız
bunu yapmak için www.java.sun.com a ufak bir ziyarette bulummamız gerekecek https://tik.lat/MWn5e "download j2se jre" linkine tıklayın ve size uygun platform dan
indire bilirsiniz.
indirdikten sonra yine c:\ altına extract edin bu çok önemli ikinci bir klasör açmayın direk c:\ altına veya işletim sisteminiz nereye yüklü ise
evet işte çalıştı eclipse karşınızda.
Not:lütfen çalıştıramayan varsa mesaj atsın önce şu sorunu bir çözelim.

Eclipse ile klasik HelloWord
SWT programları yapımı gibi
yazılara devam etmemi istiyorsanız lütfen mesaj atın
bu tamamen sizin ilginize bağlı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.