/ Efsane Adam INFeRNaL İle Röportaj / #AdrenaLiN

INFeRNaL

Özel Üye
22 Nis 2009
6,516
1
Mersin
Hocam ülkemizin siber güvenlik alanında gelişmesi için ne yapılmalıdır. ?

bunun için en büyük etken devlet desteği..ama bizim eski ulaştırma bakanımız bilişime kafa yormayın yoksa kafayı sıyırırsınız diyen birisiydi siz düşünün gerisini...

bilişim eğitimi ilkokullarda verilmedi..sadece bilgisayar dersi ile bitmemeli olay ..çok meraklı gençler var ama index atmakta kalıyorlar sadece..siber güvenlik ile ilgili eğitim kurumları çok çok az bunun çoğaltılıp gençlerin yönlendirilmesi lazım..yani iş devlette bitiyor

mcht24

Katılımcı Üye
2 Ocak 2012
652
0
---
bunun için en büyük etken devlet desteği..ama bizim eski ulaştırma bakanımız bilişime kafa yormayın yoksa kafayı sıyırırsınız diyen birisiydi siz düşünün gerisini...

bilişim eğitimi ilkokullarda verilmedi..sadece bilgisayar dersi ile bitmemeli olay ..çok meraklı gençler var ama index atmakta kalıyorlar sadece..siber güvenlik ile ilgili eğitim kurumları çok çok az bunun çoğaltılıp gençlerin yönlendirilmesi lazım..yani iş devlette bitiyor

Kesinlikle hocam devletin bir şey yapması lazım.

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Renkli yapsaydın ya şunu az :D Gece gece zor okudum :) Elinize sağlık güzel cevaplar :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.