ekranın kapanması ve mavi ekran hk

bluekabus77

Katılımcı Üye
14 Eyl 2012
306
0
Yalova
iyi geceler beyler benim sorunum dün gece ortaya cıktı oyun oynarken film izlerken falan aniden manitor görüntü gitti diyip siyah ekranda kalıyor ama kasa çalısıyor ve ayrıca klavyenın mousun ışığıda gidiyor ve bunun yanı sıra bu sorun gectıgınde ıse aniden mavi ekran cıkıyor ve tarama gibi bişi yapıyor restart atıyor ve kasayı yenıden calıstırdıgımda ıse başlangıc onarma cıkıyor ona tıklıyorum doluyor ve tekrar o menuye gelıyor bu sefer windowsu normal baslat dedıgımde ıse gene aynı hatayı verıyor ekran kartım falan normal sıcaklıkta ne yapabılırım

Moderatör tarafında düzenlendi:

27AsLaNBeY27

Uzman üye
9 Nis 2009
1,050
0
Su
iyi geceler beyler benim sorunum dün gece ortaya cıktı oyun oynarken film izlerken falan aniden manitor görüntü gitti diyip siyah ekranda kalıyor ama kasa çalısıyor ve ayrıca klavyenın mousun ışığıda gidiyor ve bunun yanı sıra bu sorun gectıgınde ıse aniden mavi ekran cıkıyor ve tarama gibi bişi yapıyor restart atıyor ve kasayı yenıden calıstırdıgımda ıse başlangıc onarma cıkıyor ona tıklıyorum doluyor ve tekrar o menuye gelıyor bu sefer windowsu normal baslat dedıgımde ıse gene aynı hatayı verıyor ekran kartım falan normal sıcaklıkta ne yapabılırım

Pardon ram in kaç cb ve oynadığın oyun kac cb yada hangi oyun

3HiLaLL

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,962
0
Aldığınız Hata Blue Screen Mavi Ekran Hatası İse Arama Yeri > Gelişmiş Sistem Ayarları Göster > En Alttan Başlangıç Kurtarma Ayarlar > Otomatik Olarak Yeniden Başlat İşaretliyse Kaldırın İşaretli değilse İşaretleyin Düzelecektir + Ek Olarak Youtuba Hatanızı Yazarsanız Bir Sürü Videolar Çıkacak Yardımcı Olacaktır

Son düzenleme:

d0wnRock

Katılımcı Üye
3 Ağu 2009
311
0
Psu ile ilgili bir sorun olabilir mi dostum? Güç kaynağın verimliliğini kaybetmiş olabilir yada hdd ile ilgili bir sorun da olabilir.

Açıkçası sorunun kaynağını bulman için, baya uğraşman gerek. Öncelikle farklı oyunları dener misin? Yada sistem performansını ölçen benchmark testlerini dener misin? Bu sırada da kapanıyor mu? Kapandığı zamanlar, işlemci sıcaklığı vs ile alakası var mı?

Yada psu gücü yetersiz mi geliyor? Bunları öğrenmen lazım.

İlk işin de hata çıktığında mavi ekran resmini çekmek.

GestapoEfsane

Kıdemli Üye
24 Eyl 2016
4,046
3
Nereye
Sorunun hala devam ediyorsa Hdd den gelip ana karta giren kabloyu yanındaki jaklardan birine tak zaten orda görürsün 3 ad falan jak yeri vardır ben bu şekilde çözdüm mavi ekran hatasını faydası olabilir. dene sende hiç bişey olmaz yani..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.