Elektrik kablolarindan bilgi akisi olur mu?

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
hocam prizden internet mi geçer :D o zmn ben telefonu sarj ederken internette vermesi gerek :D internet için ya wlan alcaksiniz yede ttnet alt yapisi ile telefon girsinden baglicaksiniz

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
hocam sizle dalga geçmisler henüz öyle birsey mevcut degil :D yada siz yanlis anlamisiniz o prize takinca modeme elektirik verir ama ayrica bide internet kablosu baglamaniz gerek :D

VFoRBMW

Uzman üye
25 Eyl 2012
1,617
0
LOST

pisi_murat

Üye
10 Ağu 2009
96
0
Eger elektrik kablosu bilgi tasiyabiliyorsa bizde bilgisayara ethernet kablosu yerine prizdeki fisten gireriz.. Nasil?

Kardeşim bu dedigini yapabilmek için bilgi sahibi olmak lazım elektrik mühendislerinden falan yardım alman gerekir böyle 1 şey olursa çağ atlarsın ama sanmıyorum uyduyla direkt olarak baglantı yok Sonucta bilgiler uyduya giderek karşı tarafa ulaşıyor sanırım

paracelsus

Katılımcı Üye
24 Şub 2012
994
0
[Bilinmiyor]
Kardeşim sen de bende aynı konuda yanılıyoruz sende prizile internet veren bir aygıtlamı karşılaştın bende iki ay önce aynı aygıtı chip derde gördüm ve bende senin gibi prizile internet verdiğini sanıyorsun yanılmıyorsam ancak ben araştırdım vede o cihazın sadece aynı apartmanda bulunan modemden diğer dairelerdeki pc'lere yaydığını öğrendim.

morphia

Katılımcı Üye
9 Mar 2006
494
0
Black Hat
Kardeşim sen de bende aynı konuda yanılıyoruz sende prizile internet veren bir aygıtlamı karşılaştın bende iki ay önce aynı aygıtı chip derde gördüm ve bende senin gibi prizile internet verdiğini sanıyorsun yanılmıyorsam ancak ben araştırdım vede o cihazın sadece aynı apartmanda bulunan modemden diğer dairelerdeki pc'lere yaydığını öğrendim.

apartman yada iş yeri fark etmez. internet sinyalini uyguladığın tüm hat üzerinden istediğin yerden alabilirsin.

Metronet ( Elektrik Hattı Üzerinden Fiber İnternet )

metronet bazı bölgelerde bu hizmeti veriyor. :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.