Emniyetden Whatsapp Uyarısı

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
2
30
21
İstanbul
Haberin kaynağı: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/...p-uyarisi-sakin-o-tuzaga-dusmeyin-321384h.htm
464895.jpg

Son günlerde sosyal medya uygulaması whatsapp'ta artan dolandırıcılık olaylarıyla ilgili Emniyet'ten flaş bir uyarı geldi.

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının internet kullanan vatandaşları bilgilendirmek ve internetin zararlarından korumak amacıyla oluşturduğu eğitim ve farkındalık programı SİBERAY'ın sosyal medya hesabından örnek dolandırıcılık yazışmasına ait bir fotoğraf paylaşılarak yapılan uyarıda, şunlar kaydedildi:
5fd250f555428004303285b9.jpg

"Hiçbir sosyal medya platformu, sizden WhatsApp yoluyla doğrulama istemez. Görselde de göründüğü gibi, sosyal medya dolandırıcılarına itibar etmeyiniz."

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
825
158
Liverpool UK
83 milyon insanımızı tek tek de bilgilendirseler bunun önüne geçmeleri zor. Bu tuzağa en azından 3 kişiden biri düşer ne yazık ki.

Dolyetyus

Özel Üye
21 Nis 2020
1,208
3
677
Delft
Örnek olarak koyulan resimdeki bir phishing saldırısına inanan kimse olmaz ki :D
Profesyonel phishing saldırılarına bile kanan insan sayısı çok fazla değil zaten.

M3m0ry

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
4,410
126
3
xD
Böyle haber konularını renklerndirirseniz daha çok ilgi çeker :)). Ellernine sağllık :)

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
2
30
21
İstanbul

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
225
1,608
-Türkistan-
Paylaşım için eline sağlık.Bu vakalar git gide artıyor.Faceboogun ileriki dönemlerde buna bir önlem alacağını düşünüyorum

Wendy

Yeni üye
29 Kas 2020
33
1
Belçika
Bildiğim kadarıyla +1 ABD Fake No olduğu Polisler işlem yapamaz, karşıdaki ben Türkiyede yaşıyorum derse hiç bir şey olmamış gibi Devam eder.

Bu olayda galiba arkadaşı veya Ortağı ifşaladı.
Yada başka bir ihtimal Türk hesaba Wp bastı.

DM/WP Basan varsa Türk vurmayın, Sabah paket yapıp alırlar sizi...

Son düzenleme:

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
instagram destek ekibi bana whatsappdan mesaj atıcak waoww yaw buna inananı ne biliyim ya rüyamda anca instagram ekibinin bana mesaj attığını görürüm xD biraz daha mantıklı olmalı kurbanın inanması için bence bu dolandırıcılarda kendini geliştirmiyor mu ya .d bu arada eline sağlık

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
2
30
21
İstanbul
Bilgilendirme için teşekkürler.

Bildiğim kadarıyla +1 ABD Fake No olduğu Polisler işlem yapamaz, karşıdaki ben Türkiyede yaşıyorum derse hiç bir şey olmamış gibi Devam eder.

Bu olayda galiba arkadaşı veya Ortağı ifşaladı.
Yada başka bir ihtimal Türk hesaba Wp bastı.

DM/WP Basan varsa Türk vurmayın, Sabah paket yapıp alırlar sizi...

instagram destek ekibi bana whatsappdan mesaj atıcak waoww yaw buna inananı ne biliyim ya rüyamda anca instagram ekibinin bana mesaj attığını görürüm xD biraz daha mantıklı olmalı kurbanın inanması için bence bu dolandırıcılarda kendini geliştirmiyor mu ya .d bu arada eline sağlık

basit bir script kiddie vakası

Teşekkürler, türk numaralarına bu tarz scriptler atmayınız zaten forumun kurallarıda bu yönde oldukça katı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.