en iyi ücretsiz web site açık tarama programları?

6 Tem 2021
155
19
33
en iyi ücretsiz web site açık tarama programları hangileri?işletim sistemi önemli değil ücretsiz ve en iyi olması önemlidir lütfen isim isim önerin
şimdiden tşk :)

saezmee

Üye
18 May 2021
237
85
Hakkari
Öncelikle Selamın Aleyküm

Web site açık taraması veya güvenlik taraması yapmak istiyorsa kali linux üzerinde

Owzap,sql map,nmap,vega,burpsuite gibi araçları kullanrak web açıklarını bulabilirsin.

İyi günler dilerim...

T4SLA

Üye
13 Ocak 2021
218
105
en iyi ücretsiz web site açık tarama programları hangileri?işletim sistemi önemli değil ücretsiz ve en iyi olması önemlidir lütfen isim isim önerin
şimdiden tşk :)
Owasp-Zap (Zaproxy) , Nikto , Skipfish , Uniscan ,Vega , Burp Suite
Bunları kullanabilirsin Owasp-Zap kullanmanı öneririm başarılı bir tool hepsinde olduğu gibi yanlış bulma ihtimali var ama diğerlerine göre biraz daha az takıldığın yerde tekrardan sorabilirsin.

İyi Forumlar..

6 Tem 2021
155
19
33
Owasp-Zap (Zaproxy) , Nikto , Skipfish , Uniscan ,Vega , Burp Suite
Bunları kullanabilirsin Owasp-Zap kullanmanı öneririm başarılı bir tool hepsinde olduğu gibi yanlış bulma ihtimali var ama diğerlerine göre biraz daha az takıldığın yerde tekrardan sorabilirsin.

İyi Forumlar..
burp suite biraz kötü değil mi? ve netsparker hakkında ne düşünüyordunuz?

T4SLA

Üye
13 Ocak 2021
218
105
burp suite biraz kötü değil mi? ve netsparker hakkında ne düşünüyordunuz?
netsparker daha önce kullanmadım ama iyi olduğu söyleniyor en kısa zamanda onuda deneyeceğim + burp suite kötü olması konusunda katılmıyorum hem manuel olarak hemde pro sürümünde zafiyet taramada baya güzel bir tool birçok işe yarıyor araştırarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz forumda burp suite hakkında konular açılmıştı

Feqtico

Junior Hunter
24 Haz 2020
679
211
/root/
Merhaba değerli üye,

Açık taramak için bir çok program bulunmaktadır. Bazılarını aşağı yazıyorum;

Acunetix
Zaproxy
Safe3
Uniscan
WPscan
Burp Suite
Vega

Bu araçları işletim sisteminize göre seçip kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerek bir takım şeyler var bu programlarla ilgili.

1- Programlar tarama esnasında siteye binlerce request yani istek gönderir. Bu nadirde olsa sitenin yavaşlamasına sebep olabilir.

2-Tarama esnasında bilgisayarınız biraz yavaşlayabilir, eğer cihazınızın RAM miktarı yüksek değilse tarama esnasında diğer programlar yavaşlayabilir.

3-Bu programlar bazen false positive, yani yanlış sonuç verebilir. Tarama otomatik yapıldığı için.

Şahsi düşüncem, manuel tarama yapmanız daha sağlıklı olabilir.

iyi Forumlar :)

Air Raid

Üye
17 Tem 2021
145
39
selam aleyküm
değerli üye:
açık taramak için toolar şunlardır:
1- Nikto
2- Uniscan
3- Owasp Zap
4- Wapiti
5- Vega
6- Wpscan

7- safe 3
8-acunetix
9-Havij
10-Acunetix
11-uniscan
bunları kulanabilirsin değerli üye
iyi forumlar Allaha emanet ol

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.