English puzzle [ingilizce bulmaca] Kendi yaptığım oyun

PROHACKTR41

Uzman üye
16 Mar 2017
1,916
2
English puzzle

Ekran görüntüsü
lOXN1r.png

İndirm link
Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
Virüs Total
Yetkililer indirip koysunlar buraya yapamadım yapmadı mobilden

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Ne zaman emek verip bir şey yapacaksın merak ediyorum :)

Bilmukabele... :trl

Orjinal post'a cevap; adam gibi türkçe sözlük bulamadın, ondan ingilizce yaptın di mi, ben de aynı sorunla karşı karşıyayım. Eline sağlık. İnsanları sallama; yalan söylemiyorsun, nasıl yaptığını dürüstçe anlatıyorsun. Yapmış mısın? Yapmışsın. Canın istese app-store'a koyabilir misin? Bal gibi koyarsın. Önemli olan o.

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K

Orjinal post'a cevap; adam gibi türkçe sözlük bulamadın, ondan ingilizce yaptın di mi, ben de aynı sorunla karşı karşıyayım. Eline sağlık. İnsanları sallama; yalan söylemiyorsun, nasıl yaptığını dürüstçe anlatıyorsun. Yapmış mısın? Yapmışsın. Canın istese app-store'a koyabilir misin? Bal gibi koyarsın. Önemli olan o.

Üstad, önemli olan o değil. Bende dandirik bir uygulama yapar yüklerim mağzalara . Önemli olan emek verip takdire şayan bir yapımcı olmak. Olaya çok farklı açıdan bakıyorsun veya ben bakıyorum.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Üstad, önemli olan o değil. Bende dandirik bir uygulama yapar yüklerim mağzalara . Önemli olan emek verip takdire şayan bir yapımcı olmak. Olaya çok farklı açıdan bakıyorsun veya ben bakıyorum.

Yap üstad yap... Çene çalıştırmak kolay.

Ya çok basit bir örnek vereyim. Şunu çok büyük bir gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki, bir çok defacer'dan çok ama çok daha iyi teorik bilgiye sahibim. Zamanında, eskiden üyesi olduğum sitelerde kendisi otomatik deface yapan botum vardı, tıkır tıkır da çalışıyordu. Ama yine de deface konularına "sizin yaptığınız çok basit iş, ben daha iyisini yaparım" diyemem. Ya hayırlı bir şey söylerim, elemana moral veririm veya beğenmedim mi, bir sonraki konuya atlarım.

Biri yalan söylerse trolle, biri bilmediği konuda sallarsa trolle, yoksa ya hayır konuş ya da sus.
Trollüğün El Kitabı Bölüm I, Koşullar

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K
Yap üstad yap... Çene çalıştırmak kolay.

Ya çok basit bir örnek vereyim. Şunu çok büyük bir gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki, bir çok defacer'dan çok ama çok daha iyi teorik bilgiye sahibim. Zamanında, eskiden üyesi olduğum sitelerde kendisi otomatik deface yapan botum vardı, tıkır tıkır da çalışıyordu. Ama yine de deface konularına "sizin yaptığınız çok basit iş, ben daha iyisini yaparım" diyemem. Ya hayırlı bir şey söylerim, elemana moral veririm veya beğenmedim mi, bir sonraki konuya atlarım.

Biri yalan söylerse trolle, biri bilmediği konuda sallarsa trolle, yoksa ya hayır konuş ya da sus.
Trollüğün El Kitabı Bölüm I, Koşullar

Ruh yapım trollüge pek el vermiyor üstad.
Sözü açık birisiyim. Bugün bu adamları uyarmazsak yarın aynı şeye devam edecek ve birileri sürekli bunları geçecek. Demek istediğim anladın sanırım ama halâ trole veriyorsun işi :trl

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Ruh yapım trollüge pek el vermiyor üstad.
Sözü açık birisiyim. Bugün bu adamları uyarmazsak yarın aynı şeye devam edecek ve birileri sürekli bunları geçecek. Demek istediğim anladın sanırım ama halâ trole veriyorsun işi :trl

E benim bu forumda iki işim var üstad; soru cevaplamak ve trollemek...

Bu arkadaş "ya bunu Android Studio veya Xamarin'de nasıl yapardık istesek?" desin, üşenmez elimden geldiğince anlatırım.

Ama en azından, ömründe ilk programını yapmış. Bu onun ilk çocuğu. Benim ilk çocuğum şu idi, hala hatırlarım:

Kod:
10 PRINT"<benim asıl ismim"
20 GOTO 10

Senelerden 1988, MSX-BASIC, yani vestel'in sattığı üfürükten çakma Amiga'da yazmıştım bunu. Neden? Babam büyük bilgisayarında koca koca adamların gelip ağzı açık izlediği şeyler yapıyordu, ben de istiyordum. Ekranda hiç durmadan benim ismim göründüğünde heyecandan annemi öyle bağırarak çağırmıştım ki kadıncağız bir yanıma bir şey oldu sanmıştı. Özene bezene, o zamanlar disk drive filan olmadığından kasete save etmiştim ben bu programı.

Hevesini kırmayalım. Daha iyisini yazmak için özensin. O zaman yol gösterme zamanı da gelir.

Yoksa yerin dibine de sokarım, sen şu konuya bak bir de üstad...

PROHACKTR41

Uzman üye
16 Mar 2017
1,916
2

proje ödevim
burası geyik bölümü degil

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
hocam senle ve osmanlı bilmiyorsunuz
app invetör %100 emegimle yapıyorum
ugraşmaktan başı m agırdı ama kendime söz verdim

.... Ben de senin post'taki tek Teşekkür'ün sahibi idim ve seni Osmanlı'ya karşı savunuyordum, o senin moralini bozamasın diye uğraşıyordum.

Vallahi tırstım ben senden engelleyip kaçıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.