Eski Android Telefonumun Şarjı Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım ?

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Merhaba arkadaşlar,bazılarımız eski telefon kullanmak zorunda kalıyor olabilirler.Bu telefonlar Android ise size önerdiğim yollar ile telefonunuzun şarj ömrünü arttırabilirsiniz.

Not : Batarya bitikse yapacağınız en iyi şey bataryayı değiştirmek olur.

1-Ayarlar>Smart Manager>RAM

Benim 2 GB RAM'im var ve %61'i kullanılıyor.Gereksiz işlemleri kapatarak RAM kullanımı azaltıyoruz.Böylece pil ömrümüz artacaktır.

2- Çok klasik gelecek ancak telefonunuzun ışığınızı kısmanız sizin için çok iyi olacaktır.Ben en düşükte ya da en düşükten biraz fazla ayarda kullanıyorum.Benim için yeterli oluyor.

3-Ayarlar>Smart Manager>Pil>Uygulama Güç tasarrufu > Ayrıntı Burdan kullanmadığınız ya da fazla pil tüketen uygulamaları güç tasarrufuna alabilirsiniz.

Ben Passo gibi sık kullanmadığım ancak işime yarayabilecek uygulamaları güç tasarrufuna alıyorum.

Bir madde olarak eklemek istemedim ancak uygulamalara girdiğimiz zaman çıkış yaptığımız zaman son girilen uygulamalardan silmemiz de işimize yarayacak.

gostking

Katılımcı Üye
29 Nis 2020
358
685
Vatan
Merhaba arkadaşlar,bazılarımız eski telefon kullanmak zorunda kalıyor olabilirler.Bu telefonlar Android ise size önerdiğim yollar ile telefonunuzun şarj ömrünü arttırabilirsiniz.

Not : Batarya bitikse yapacağınız en iyi şey bataryayı değiştirmek olur.

1-Ayarlar>Smart Manager>RAM

Benim 2 GB RAM'im var ve %61'i kullanılıyor.Gereksiz işlemleri kapatarak RAM kullanımı azaltıyoruz.Böylece pil ömrümüz artacaktır.

2- Çok klasik gelecek ancak telefonunuzun ışığınızı kısmanız sizin için çok iyi olacaktır.Ben en düşükte ya da en düşükten biraz fazla ayarda kullanıyorum.Benim için yeterli oluyor.

3-Ayarlar>Smart Manager>Pil>Uygulama Güç tasarrufu > Ayrıntı Burdan kullanmadığınız ya da fazla pil tüketen uygulamaları güç tasarrufuna alabilirsiniz.

Ben Passo gibi sık kullanmadığım ancak işime yarayabilecek uygulamaları güç tasarrufuna alıyorum.

Bir madde olarak eklemek istemedim ancak uygulamalara girdiğimiz zaman çıkış yaptığımız zaman son girilen uygulamalardan silmemiz de işimize yarayacak.
Güzel anlatım elinize sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.