Eski sitemi yeni siteme search console ile taşıma

zfc

Üye
26 May 2020
54
0
Arkadaşlar ben eski sitemi yeni siteme search console ile taşıma yapmaya çalıştım. 301 yönlendirmelerini yaptım ama site taşımayı onayladıktan sonra google yeni yaptığım 301 yönlendirmelerini de alır mı? Lütfen yardımcı olur musunuz 4 5 tane yazım ilk sırada kaybetmek istemiyorum. Bu arada wordpress ten blogger a geçtim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ghost Killer

Özel Üye
13 Ocak 2019
11,239
70
7,707
Yönlendirmede trafik kaybı ve anahtar kelimelerde sıralama kaybı yaşamamak için ;

Yeni tescil ettiğiniz domaine bağlı hosta SQL , Asp yada HTML her ne ise tüm dosyalarınızı atın ve çalışır halde olsun.

Google web yönetici araçları hesabı açın.

Web sitenizi ekleyin.

Zaten varsa google search console ‘a giriş yapın.

Eski domaini 301 yönledirme ile .htaccess ile yapıyoruz. Eğer cpanel kullanıcısı iseniz redirect ( yönlendirme ) ile de yapabilirsiniz.

Google search console menüsünden adres değişikliği bölümüne gelin. Altta Şekil A da gördüğünüz ayarları uygulayın.

Yeni alanımızda sitemap dosyası oluşturup Google Search Console ‘a ekliyoruz.

Add Url ile yeniden sitemizi ekleme isteği gönderiyoruz.

Yeni google search console ‘da adres değişikliği aracı , ayarlar kısmında bulunmaktadır.

Yapmanız gerekenler bunlar. Siteniz elbette bir miktar ziyaretçi kaybına uğrayacaktır. Ancak bir süre sonra kendine gelecektir. Ayrıca aşağıdaki kodu htaccess dosyasına ekleyerek de eski domaini , yeni domaine sorunsuz taşıyabilirsiniz.

İyi Forumlar!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.