Etik Hackerliğe Giriş 2 kitabındaki kali sürümü ?

erfer

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
429
8
Republic Of Turkey
Etik Hackerliğe Giriş 2 kitabındaki kali sürümü Nedir ?

Merhaba Arkadaşlar kitabı aldım. Fakat indirdiğim sürümün içinde kitaptaki araçların çoğu yok.

Kitaptaki lünux sürümünü bilen varsa acaba yardım edeiblirmi hangi sürümdür ?

Son düzenleme:

erfer

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
429
8
Republic Of Turkey
Şuan konularda bile reklamı duran kitabı almamak için bir sebep bence yok.

Bana lazım olan 2 araç var sadece nmap ve ****sploit bunlar olsa yeter bana

Moderatör tarafında düzenlendi:

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Oradan indiriyorum fakat içinde ****s ploit olan sürüm hangisi onu bilmiyorum :(

met*asploit zaten yüklü geliyor.

olmadı şu komutlar ile kurabilirsiniz;

Kod:
curl https://raw.githubusercontent.com/rapid7/****sploit-omnibus/master/config/templates/****sploit-framework-wrappers/msfupdate.erb > msfinstall && chmod 755 msfinstall && ./msfinstall

kurulumdan sonra;

Kod:
$ ./msfconsole

çıkan sorulara "y" ile yanıt verin ve kurulum tamamdır.

sonra
Kod:
postgresql connected to msf
şu komutu giriniz.

erfer

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
429
8
Republic Of Turkey
met*asploit zaten yüklü geliyor.

olmadı şu komutlar ile kurabilirsiniz;

Kod:
curl https://raw.githubusercontent.com/rapid7/****sploit-omnibus/master/config/templates/****sploit-framework-wrappers/msfupdate.erb > msfinstall && chmod 755 msfinstall && ./msfinstall

kurulumdan sonra;

Kod:
$ ./msfconsole

çıkan sorulara "y" ile yanıt verin ve kurulum tamamdır.

sonra
Kod:
postgresql connected to msf
şu komutu giriniz.

Deneyeceğim Olursa çOk teşekkürler

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Bence var. Makalelerin çoğu THT'den alıntı, koskoca PDF'ler ve forumlar dururken boş masraf yapmak saçma.
...

Nmap kurulumu

Me-tasploit kurulumu

https://github.com/rapid7/****sploit-framework

Makalelerin çoğu THT den alıntı olabilir ancak yazarlarından biri THT adminiyse bize de katkı sağlamak düşer. Destek vermek düşer.:)

Kitaptaki indirme linklerine bakınız.

Vahap EREN??

Son düzenleme:

erfer

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
429
8
Republic Of Turkey
Kitap hem daha detaylı anlatımda hem ucuz hemde forumda bir sürü araştırma yapmanı gerektirmiyor.

Bugün ben elimdeki port xms dump yöntemlerini biliyorsam kitap sayesinde biliyorum.

Ve de Benim kali linuxumda internet çalışmıyor sadece consol üzerinden indirilebilecek link verin lütfen

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Kitap hem daha detaylı anlatımda hem ucuz hemde forumda bir sürü araştırma yapmanı gerektirmiyor.

Bugün ben elimdeki port xms dump yöntemlerini biliyorsam kitap sayesinde biliyorum.

Ve de Benim kali linuxumda internet çalışmıyor sadece consol üzerinden indirilebilecek link verin lütfen

Sürü sürü araştırma yapmak istemiyorsan kitapların PDF'leri var, onları indir.
...

Driverları kurmadığın için internetin yok, driverları kurman gerekli.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.