Eziklik Duygusu

muhammet0232

Katılımcı Üye
18 Tem 2022
791
563
mkktz7h.jpg

Eziklik duygusu, Okulda, işte, Sporda VB. Yerlerde Diğer insanları görüp; ''Ben bunlar gibi olamam, Ben kimim ki?'' Demektir. Bu Komplekse Sahipseniz Hayatınız hiçbir zaman seyrinde gitmeyecektir. Aşağılık kompleksi ve Eziklik duygusu farklıdır. Fakat benzer özellikleri de vardır.
Eziklik duygusu, İlk olarak Küçük yaşlarda ortaya çıkar. Kötü/Yetersiz ebeveynler, Kötü öğretmenler gibi kişilerin telkiniyle ortaya çıkabilir.
Size küçükken
''Sen başaramazsın, Senden adam olmaz, Sen kimsin ki başaralı olasın?, sen işe yaramazsın'' ve benzeri cümleleri size küçükken tekrarlarlar. Ondan sonra büyüdüğünüzde, ''Benden adam olmaz, Ben başarılı olmamam, Ben kimim ki'' demenizden kaynaklıdır. İşte eziklik duygusu budur.
Aşağılık sendromunu ise şu örnekte açıklayayım;
Neşet ertaş, Halk tarafından sevilen ve çok güzel türküler söyleyen bir adamdı. Bir gün Neşet ertaşın doğduğu köye gazeteciler gitti. Ve köy halkına ''Onun hakkında ne düşünüyorsunuz'' Diye sordular.
Bazı insanlar;

-Neşet mi ? o kim ki ? ben ondan daha iyi türkü söylerim
-Siz onun ünlü olmadığı halini görseniz gülersiniz.
-çok kötü sesi var, İnsanlar neden onu seviyorki ?

Gibi sözler söylenmeye başlandı. İşte Aşağılık Kompleksi ise budur. Sürekli insanları Kötüleme eğilimindedirler.
Size tanıdık geldimi ? Senden adam olmaz, Sen işe yaramazsın, Sen kimsin? Gibi laflar ? İşte bu Aşağılık kompleksinin bir ürünüdür.

b1rwm9f.jpg

Bu duruma sahipseniz Tamda resimdeki gibisinizdir.
İstediğinizi yapabilecek bir güçte iken
kendinize yapamazsın dediğiniz bir görüntüdür bu.

Kısa ve Öz konu oldu :)

Okuduğunuz için teşekkür ederim
BY @muhammet0232

Son düzenleme:

muhammet0232

Katılımcı Üye
18 Tem 2022
791
563
Konu Siteden bağımsız değildir.
İnsanlara sosyal mühendislik uygulamak istiyorsanız konumdaki sahip insanların açıklarından faydalanabilirsiniz.
Yeniden teşekkür ederim

StonehenG

Üye
27 Haz 2022
76
61
Stonehenge
kişiler kendilerinin ve potansiyellerinin farkına varmalıdır umutsuzluğa kapılmak kendi kenedini bitirmektir kendinizden korkmayın
güzel yazı olmuş tebrikler özellikle de temsili resim saşlfksşd

DeathWarrior01

Uzman üye
14 Ocak 2021
1,745
1,097
Evren
mkktz7h.jpg

Eziklik duygusu, Okulda, işte, Sporda VB. Yerlerde Diğer insanları görüp; ''Ben bunlar gibi olamam, Ben kimim ki?'' Demektir. Bu Komplekse Sahipseniz Hayatınız hiçbir zaman seyrinde gitmeyecektir. Aşağılık kompleksi ve Eziklik duygusu farklıdır. Fakat benzer özellikleri de vardır.
Eziklik duygusu, İlk olarak Küçük yaşlarda ortaya çıkar. Kötü/Yetersiz ebeveynler, Kötü öğretmenler gibi kişilerin telkiniyle ortaya çıkabilir.
Size küçükken
''Sen başaramazsın, Senden adam olmaz, Sen kimsin ki başaralı olasın?, sen işe yaramazsın'' ve benzeri cümleleri size küçükken tekrarlarlar. Ondan sonra büyüdüğünüzde, ''Benden adam olmaz, Ben başarılı olmamam, Ben kimim ki'' demenizden kaynaklıdır. İşte eziklik duygusu budur.
Neşet ertaş, Halk tarafından sevilen ve çok güzel türküler söyleyen bir adamdı. Bir gün Neşet ertaşın doğduğu köye gazeteciler gitti. Ve köy halkına ''Onun hakkında ne düşünüyorsunuz'' Diye sordular.
Bazı insanlar;

Gibi sözler söylenmeye başlandı. İşte Aşağılık Kompleksi ise budur. Sürekli insanları Kötüleme eğilimindedirler.
Size tanıdık geldimi ? Senden adam olmaz, Sen işe yaramazsın, Sen kimsin? Gibi laflar ? İşte bu Aşağılık kompleksinin bir ürünüdür.

b1rwm9f.jpg

BY @muhammet0232
Buradan ortaokul matematik hocama hakkımı helal etmiyorum.

KensTagia

Üye
24 Eki 2022
132
66
M İ T
mkktz7h.jpg

Size küçükken
Bazı insanlar;

b1rwm9f.jpg

BY @muhammet0232
Bende olan bir durum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.