Ezsploit Aracının Kullanımı//CYANİD

CYANİD1

Katılımcı Üye
29 Ocak 2015
979
2
24
Nereye
Merhaba değerli TurkHackTeam üyeleri bugün sizlere Ezsploit aracını tanıtacağım hadi başlayalım

Ezsploit Nedir Ne İşe Yarar​

Ezsploit mtasploit aracını daha kolay kullanmamıza yarayan ve çoğu işletim sistemi için trojan oluşturmamıza yarayan bir tooldur

Ezsploit Kurulum​

1)Altta Verdiğim siteye giderek dosyayı zip olarak indirin ve zipten çıkartıp klasörü anasayfaya atın

Kod:
https://github.com/rand0m1ze/ezsploit

g00qH1.png

2)Sonra Terminale Gelerek programın olduğu dizine gelin ve programa aşağıdaki komut ile yetki verin

Kod:
chmod + x ezsploit.sh

Dmq7So.png

3)Sonra Tekrar Terminalden Programı Çalıştırmak için aşağıdaki komutu girin

Kod:
./ezsploit.sh

h40eDN.png

Ezsploit Kullanım

1)Program Açıldıktan sonra gelen ekranda Enter Tuşuna basın ve tekrar gelen ekranda 1 yazıp entar a basın

4sdmj8.png

2)Gördüğünüz Gibi hangi işletim sistemleri ile payload oluşturabileceğini listeledi program hangisi ile oluşturmak istiyorsanız onun numarasını yazın ben örnek olarak 4 yazacağım

cjBiOy.png

3)Yukarda Gördüğünüz yerde ip adresi sorduğu için yeni bi terminal açıp kendi ip adresimi ifconfig komutu ile ogrenip ip adresimi oraya yazdım

hUu90F.png

4)Şimdi İse Açtığınız port numarasını girin ve entar a basın

hUu90F.png

5)Aşağıda Görüldüğü Gibi masaüstünde temp adında bir klasör oluştu içerisinde programın oluşturdugu trojen mevcut

NOT: Eğer Program trojanı oluşturmaz ise masaüstü yazan yerin ismini Desktop olarak değiştirin ve 3 4 kez tekrar deneyin mutlaka oluşturacaktır unutmayın desktop yaptığınız için programa giriş yaparkende desktop dizinini kullanmanız gerekmektedir

ffAucl.png

6)Daha sonra programı tekrar açıp 3 yazıyoruz

7PAgJl.png

7)Bundan Sonrası bildiğiniz mtasploit exploit oluşturma kısmıdır

nH7JJe.png

8)Sonra Programı tekrar açarak 2 ye basın listen kısmı ile oluşturduğunuz trojanı dinleyebilirsiniz

RqC6Z6.png

9)Aşağıda görüldüğü gibi direkt olarak mtsploit consolu açacaktır

ksBG4W.png

10)Dilerseniz Diğer Anlatmadığım 2 eklentiyi de programda deneyebilirsiniz

bNFP6o.png

SAYGILARIMLA.....

Son düzenleme:

Jobs

Kadim Üye
15 Eki 2014
5,122
4
-
Eline emeğine sağlık albayım. Başarılarının devamını dilerim. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.