Facebook Hacklemek,Çalmak // 2016 // Kesinlikle Çalışıyor // Resimli Anlatım // Telefondan Bile Oluyor

osmantata

Kıdemli Üye
1 Mar 2012
2,212
2
Merhaba Beyler

Geyik yapıcam konuya geçmek isteyenler kırmızı ile yazılı 1. yazısına gitsin...

Hepimiz birilerinin facebook hesaplarını çalmak istiyoruz ve bunu kolay yoldan halletmek istiyoruz.
Ama ne yazık ki yöntem var ama çok uğraştırıcı ve neredeyse tamamı sosyal mühendislik yani sizin inandırıcılık gücünüze kalmış. Genel kullanılan taktik fake facebook ancak artık millet yemiyor eskisi gibi değil, herkes bilgisayarcı oldu çıktı başımıza :RpS_cursing:
Neyse bu yöntemi bulmak oldukça zaman aldı. Yok şaka yapıyorum :mml Çay içiyodum aklıma geldi :mml
Denedim oldu :)
Az bir sosyal mühendislik var ama gerçekten az olduğu için yalan söylemenize bile gerek yok.

1. Facebook.com'a giriyoruz ve şifremi unuttum diyoruz:

D4QWdv.jpg

2.Kurbanın e-posta,telefon veya adı-soyadını yazın

E5XW99.jpg

3.Kurbana kodu göndereceğimiz bölüme geldik. Hangisine erişimi olduğunu biliyorsanız kodu ona gönderin.(önce dördüncü maddeyi yaptıktan sonrada bu işlemi yapabilirsiniz)

dk1lmV.jpg

4.Şimdi geldik en baba en kolay yere! Sosyal Mühendislik... Burada önemli olan kurbana göndereceğimiz kodun kendi hesabımızın kodu olduğuna inandırmak.
Ben şöyle bir örnek vermek istiyorum.(konuşma kurgudur!)

E5XWGZ.jpg

5.Artık kodu aldığımıza göre standart işlemler. Aldığımız kodu "Altı Haneli Kod" bölümüne yazın.

28DqQE.jpg

6.Buradan sonra "Yeni Şifre" , "Yeni Şifre Tekrar" bölümüne istediğiniz şifreyi girerek hesabı açabilirsiniz.

Bonus: Benden ufak bir tavsiye kurbanın hesabına yeni şifre istedikten sonra çıkan bildirim kutucuğunda "Oturumu Açık Tut" seçeneğini seçerek kurbanın sizden en azından bir süre şüphe etmemesini sağlayabilirsiniz..

Sosyal Mühendislik2: Eğer konu içinde verdiğim taktik tutmaz veya sizin kafanıza yatmadıysa bunu kullanabilirsiniz...

+Knka benim facenin şifresini unuttum ben ya
-Ee?
+Ya bu facebookta 5 kişi seçme muhabbeti var hepinize bir kod gönderiyor onları birleştirip şifreyi geri alıcam
-Tm knka
+Gönderdim kodu
-Al knka 000000

Sosyal Mühendislik1 Düzeltme:

Kurbana gidecek mesaj şu şekilde:

m1Qpp8.jpg

Dikkat ettiyseniz: "senin Facebook şifre yenileme kodun" yazıyor. Bu durumdan şüphelenirse:

7MldpL.jpg

Geyik:

nLXpDB.jpg

Sorularınızı, anlamadığınız yerleri yazarsanız ve bu yazıyı o güzel gözleri ile okuyup işine yarayan dostlar bir teşekkürü hor görmeyin :yo

Okuduğunuz için Teşekkür Ederim...

Hiç bir alıntıya yer verilmemiştir. Başka bir forumda paylaşılması tamamen yasaktır! Tüm hakları nick name altında saklıdır!

SORUN CEVAP
cok yakin arkadasin bunu yapabilirde bu kadar yakin arkada boyle birsey yapan zaten o kisi ile arkaas degildir yani nasil anlatayim insan cok yakin arkadasina kalleslik yapmaz 2 ci ise aranizda gecen konusmalari delil olarak gosterip mahkemeye verince hakim anlar zaten kimin yaptigini bundan sonra her gun adliye koridorlarinda kose kapmaca oynarsin

6. Maddeyi oku lütfen oturumu açık bırakacağımız için belki haftalar sonra fark edecek facenin şifresinin değiştiğini o sürede seni hatırlamaz bile...
Hatırlasa bile kanıt sunamaz
Bu benim sosyal mühendisliğim artık sen kime yaparsan
Senin için şöyle bir şey yazayım:

+Bi bakar mısın?
-Buyur birader
+Ya benim facebook şifresini unuttum arkadaşlarından yardım alarak kurtara bastım.
-Ee
+İki kere bastım yanlışlıkla sana tıkladım uğraştım başka biri seçilmiyor, yani bi hayrına şu kodu göndersen bana bak kaç senelik facem gitmesin elimden.
- Tamam kardeşim yolla

Birde böyle düşün :)

Sonuç;
Sonuç 8 tane facebook hesabı ele geçirdim kardeşim güzel fikirmiş :)

NO SYSTEM İS SAFE

MUTLAKA OKUYUN

Tüm facebook arkadaşlarımın whatsappı var ayn

Sosyal mühendislik size kalmış demiştim ama artık bunuda ben yapayım!

FACEBOOKTAN MESAJ YAZIYORSUNUZ!:

-Knka Naber
+İi knka sen
+Knka iyi ya bişey dicem sana
-Söyle knka
+Ulan ben facenin şifresini unuttum
-Ee şimdi nasıl giriyorsun olm?
+Knka oturum açık kaldı işte çıksam gidecek face, Şimdi internet kafeden girmeye çalıştım şifreyi unutmuşum
-Ee napcan şimdi
+Facebook kurtarma diye bişey çıktı şifreyi 5-10 kere yanlış girince arkadaşlarınla kurtar diye bir seçenek çıkıyor. Ben de seni seçtim knka kod gelecek yani sana onu bana gönderde faceden ben şifreyi değiştireyim telden giriyorum şu an çıksam face gidecek
-Tmm knka at kodu
+Attım
- Al knka 000000

ANLATABİLDİM Mİ? SOSYAL MÜHENDİSLİKSİZE AİT!!!!!!

Büyük yazıyorum çünkü "sosyal mühendislik size ait" kısmını gözleriniz görmemiş!

Son düzenleme:

Lapricon

Uzman üye
13 Şub 2016
1,591
0
Medine
cok yakin arkadasin bunu yapabilirde bu kadar yakin arkada boyle birsey yapan zaten o kisi ile arkaas degildir yani nasil anlatayim insan cok yakin arkadasina kalleslik yapmaz 2 ci ise aranizda gecen konusmalari delil olarak gosterip mahkemeye verince hakim anlar zaten kimin yaptigini bundan sonra her gun adliye koridorlarinda kose kapmaca oynarsin

osmantata

Kıdemli Üye
1 Mar 2012
2,212
2

6. Maddeyi oku lütfen oturumu açık bırakacağımız için belki haftalar sonra fark edecek facenin şifresinin değiştiğini o sürede seni hatırlamaz bile...
Hatırlasa bile kanıt sunamaz
Bu benim sosyal mühendisliğim artık sen kime yaparsan
Senin için şöyle bir şey yazayım:

+Bi bakar mısın?
-Buyur birader
+Ya benim facebook şifresini unuttum arkadaşlarından yardım alarak kurtara bastım.
-Ee
+İki kere bastım yanlışlıkla sana tıkladım uğraştım başka biri seçilmiyor, yani bi hayrına şu kodu göndersen bana bak kaç senelik facem gitmesin elimden.
- Tamam kardeşim yolla

Birde böyle düşün :)

Teknojan

Yeni üye
30 Haz 2014
48
0
aslında güzel bir çalışma malesef türkiye nin çoğunluğu saf ve tek bildikleri bilgisayarı kapatıp açmak bu yöntem ile kandırabilirsiniz. +1

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.