Facebook Hacklemek,Çalmak // 2016 // Kesinlikle Çalışıyor // Resimli Anlatım // Telefondan Bile Oluyor

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,441
7
2,054
35
Osmaniye 80
Merhaba Beyler

Geyik yapıcam konuya geçmek isteyenler kırmızı ile yazılı 1. yazısına gitsin...

Hepimiz birilerinin facebook hesaplarını çalmak istiyoruz ve bunu kolay yoldan halletmek istiyoruz.
Ama ne yazık ki yöntem var ama çok uğraştırıcı ve neredeyse tamamı sosyal mühendislik yani sizin inandırıcılık gücünüze kalmış. Genel kullanılan taktik fake facebook ancak artık millet yemiyor eskisi gibi değil, herkes bilgisayarcı oldu çıktı başımıza :RpS_cursing:
Neyse bu yöntemi bulmak oldukça zaman aldı. Yok şaka yapıyorum :mml Çay içiyodum aklıma geldi :mml
Denedim oldu :)
Az bir sosyal mühendislik var ama gerçekten az olduğu için yalan söylemenize bile gerek yok.

1. Facebook.com'a giriyoruz ve şifremi unuttum diyoruz:

D4QWdv.jpg

2.Kurbanın e-posta,telefon veya adı-soyadını yazın

E5XW99.jpg

3.Kurbana kodu göndereceğimiz bölüme geldik. Hangisine erişimi olduğunu biliyorsanız kodu ona gönderin.(önce dördüncü maddeyi yaptıktan sonrada bu işlemi yapabilirsiniz)

dk1lmV.jpg

4.Şimdi geldik en baba en kolay yere! Sosyal Mühendislik... Burada önemli olan kurbana göndereceğimiz kodun kendi hesabımızın kodu olduğuna inandırmak.
Ben şöyle bir örnek vermek istiyorum.(konuşma kurgudur!)

E5XWGZ.jpg

5.Artık kodu aldığımıza göre standart işlemler. Aldığımız kodu "Altı Haneli Kod" bölümüne yazın.

28DqQE.jpg

6.Buradan sonra "Yeni Şifre" , "Yeni Şifre Tekrar" bölümüne istediğiniz şifreyi girerek hesabı açabilirsiniz.

Bonus: Benden ufak bir tavsiye kurbanın hesabına yeni şifre istedikten sonra çıkan bildirim kutucuğunda "Oturumu Açık Tut" seçeneğini seçerek kurbanın sizden en azından bir süre şüphe etmemesini sağlayabilirsiniz..

Sosyal Mühendislik2: Eğer konu içinde verdiğim taktik tutmaz veya sizin kafanıza yatmadıysa bunu kullanabilirsiniz...

+Knka benim facenin şifresini unuttum ben ya
-Ee?
+Ya bu facebookta 5 kişi seçme muhabbeti var hepinize bir kod gönderiyor onları birleştirip şifreyi geri alıcam
-Tm knka
+Gönderdim kodu
-Al knka 000000

Sosyal Mühendislik1 Düzeltme:

Kurbana gidecek mesaj şu şekilde:

m1Qpp8.jpg

Dikkat ettiyseniz: "senin Facebook şifre yenileme kodun" yazıyor. Bu durumdan şüphelenirse:

7MldpL.jpg

Geyik:

nLXpDB.jpg

Sorularınızı, anlamadığınız yerleri yazarsanız ve bu yazıyı o güzel gözleri ile okuyup işine yarayan dostlar bir teşekkürü hor görmeyin :yo

Okuduğunuz için Teşekkür Ederim...

Hiç bir alıntıya yer verilmemiştir. Başka bir forumda paylaşılması tamamen yasaktır! Tüm hakları nick name altında saklıdır!

SORUN CEVAP

6. Maddeyi oku lütfen oturumu açık bırakacağımız için belki haftalar sonra fark edecek facenin şifresinin değiştiğini o sürede seni hatırlamaz bile...
Hatırlasa bile kanıt sunamaz
Bu benim sosyal mühendisliğim artık sen kime yaparsan
Senin için şöyle bir şey yazayım:

+Bi bakar mısın?
-Buyur birader
+Ya benim facebook şifresini unuttum arkadaşlarından yardım alarak kurtara bastım.
-Ee
+İki kere bastım yanlışlıkla sana tıkladım uğraştım başka biri seçilmiyor, yani bi hayrına şu kodu göndersen bana bak kaç senelik facem gitmesin elimden.
- Tamam kardeşim yolla

Birde böyle düşün :)

NO SYSTEM İS SAFE

ANLATIMA TAM NOT....

fakat düşünceyi asla geçerli görmüyorum...

Sebep Hack Sagınızı Solunuzu Hacklemek deqildir... hack

bilinmediklerdir bilmediklerinizi bilmenizdir...

hack

Tanımadıqınız insanların Ağına Arka kapı acıp bunu ona hissettirmeden girip cıkmaktır.

AnLatım Guzel OLmuş Eline saglık

osmantata

Kıdemli Üye
1 Mar 2012
2,212
2
ANLATIMA TAM NOT....

fakat düşünceyi asla geçerli görmüyorum...

Sebep Hack Sagınızı Solunuzu Hacklemek deqildir... hack

bilinmediklerdir bilmediklerinizi bilmenizdir...

hack

Tanımadıqınız insanların Ağına Arka kapı acıp bunu ona hissettirmeden girip cıkmaktır.

AnLatım Guzel OLmuş Eline saglık

Hack Sadece Backdoor açmakmı yani ? Eminmisin ? Bi araştırda Gel!
Ayrıca ben tanıdıklarınıza yapın diye bir şey demedim. Hack tanımadığın kişileri mi hacklemek demek o kısmı hiç anlamadım. İstersen Sorun Cevap kısmını oku.
Sosyal Mühendislik sana kalmış dedim zaten...

Son düzenleme:

goldays06

Katılımcı Üye
26 Ocak 2016
475
0
sen bu kafayla fazla yaşamazsn o epostasına gödereceğin mailin başlığı bile adamın hesabıyla alakalı oluyo

ByJass

Katılımcı Üye
11 Ocak 2016
454
0
GökYüzü
Başlığı Görünce Sosyal mühendislik olmadan sanmıştım yinede teşekkürler. artık şunu çözmek lazım sosyal mühendislik olmadan çalanlar ele geçirenler nasıl geçiriyorsa bunu paylaşmaları lazım. üzerindede çalısıyorum belki ilerletemessem buraya atarım siz üstünden farklı farklı denemeler yaparsınız..

The GL

Üye
25 Ocak 2016
200
0
ironiye bak arkadaşının zekası pek parlak değil anlasılan :D knk bnm face hacklendi ( faceden yazıyorsun .. )

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.