Facebook

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HayriBatan

Üye
4 Ocak 2009
75
0
Acaba Facebook'da hesabımın çalınmaması için neler yapabilirim. Galatasaray Fan sayfasına katılmıştım ve adamın biri her gün 100 hesabı çalacağını söyledi ve biraz önce de bir tane çaldı.

MasterKiller

Katılımcı Üye
15 Mar 2009
491
0
BJK İnönü
nerden biliyorsun çaldığını?Belki kendi sayfasıdır.Ama sen her ihtimale karşı hangi msn ile kayıtlı olduğunu soyleme ve de şifreni sağlamlaştır.orneğin unkown12578964 gibi uzun ve hem harf hem de rakam kullanarak yap;)

HayriBatan

Üye
4 Ocak 2009
75
0
nerden biliyorsun çaldığını?Belki kendi sayfasıdır.Ama sen her ihtimale karşı hangi msn ile kayıtlı olduğunu soyleme ve de şifreni sağlamlaştır.orneğin unkown12578964 gibi uzun ve hem harf hem de rakam kullanarak yap;)

36 karakterli şifrem var zaten. :D Ve de harf karakter rakam kombinasyonlu. Ama mail adresini değiştirebilirim. :) Daha önce 800.000 hayranı olan sayfanın tamamını sildikleri için böyle düşündüm. Adminlerden birinin hesabını çalmışlar.

MasterKiller

Katılımcı Üye
15 Mar 2009
491
0
BJK İnönü
36 karakterli şifrem var zaten. :D Ve de harf karakter rakam kombinasyonlu. Ama mail adresini değiştirebilirim. :) Daha önce 800.000 hayranı olan sayfanın tamamını sildikleri için böyle düşündüm. Adminlerden birinin hesabını çalmışlar.

hmm işler karışmış o zaman:Dsen e-mail i değiştir ve de bu yeni e-mail i kimseye soleme(yani çalabilecek kimselere)

HayriBatan

Üye
4 Ocak 2009
75
0
sakın oradan girme fake ona göre:D

Şimdi de şöyle bir mesaj yolladı;

arkadaşlar hevesinizi kırmak istemem ama
bu sayfaya yazı yazmaya devam ettiğiniz sürece
hepinizi hackliyceğimden emin olabilirsiniz
şuan 2.500 kişi listeli birinin 1000 tanesini sildim 1.500 tanesinide siliyorum sıranızı bekleyin ve sayfaya yazmaya devam edinki bende ip numaralarınıza kolayca ulaşabileyim
__________________________ hacker saykopat

AgitCaN

Kıdemli Üye
17 Kas 2007
3,956
29
manisa/laleli
arkadaşalar muhabbet olsun diye yorum yazmayın:)

aşağıda facebook guvenliği hakkında 12 onlem var.onları uygulayın feriştahı gelse hackleyemez sizi :)

Adım 1: facebook 'a üye olurken normalde kullandığınız mail adresi ile kayıt olmayın. Bu sayede mail adresinize ulaşacak kişilerin sizi kendi reklam alanlarına yönlendirmesinin önüne geçmiş olursunuz. Kendi sitelerine sizi facebook 'tan çaldıkları mail adresi ile kayıt yapamazlar.

Adım 2: facebook 'a üye olurken size sorulan özel bilgi alanlarını kesinlikle boş bırakın.

Adım 3: Fazla fotoğraf koymak yerine insanların sizi tanıması için yeterli olacak görsel dökümanı siteye ekleyin. Bu sayede kötü niyetli kişilerin kendi sitelerinin veritabanlarında sahte hesaplar oluşturarak sizin üzerinizden para kazanmalarının önü kesilmiş olur. Çünkü bu tür sitelerde geniş görsel dökümana sahip olmayan profiller sahte hesap görüntüsü vermektedir, dolayısı ile site sahipleri size ait içeriği facebook üzerinden kopyalama gayretine girmeyeceklerdir.

Adım 4: Bir kişiyi arkadaş olarak eklerken, kesinlikle arkadaşlık detayı belirtmeyiniz. Bu bilgisayar korsanları açısından bulunmaz bir nimettir. Çünkü eğer "A" kişisine akrabalık veya yakın ilişkide olduğunu belirten "B" kişisini bilgisayar korsanları farkederse bu isim üzerinden A kişisi ile MSN,GSM gibi farklı noktalardan irtibat sağlamayı seçeceklerdir. Örneğin size farklı bir MSN adresi veya telefon numarası üzerinden "Merhaba A ben B yeni iletişim adresim bu, lütfen kaydet" mesajını bırakarak kısa bir süre içerisinde de sizden alması gereken materyali veya bilgiyi alabilir.

Adım 5: Arkadaşlık talebini onaylayacağınız hesapların kişisel olduğundan emin olun. Örneğin "İstanbullular", "Zeki Müren Sevenler" gibi belli düşünce ve ortak noktayı belirtmeye yönelik açılmış kişisel hesapları onaylamayın. Bunun yerine bu tarzdaki grupların davetlerini kabul etmeniz bilgilerinizin güvenliği açısından önemlidir.

Adım 6: Size mesaj gönderen kişiyi tanımıyorsanız, ne olursa olsun cevap göndermeyiniz. Bilgisayar korsanları sizi tuzağa düşürmek için şu tarz mesajlar göndermeyi deneyeceklerdir. "Merhaba,tanışıyormuyuz?", "Beni eklemişsiniz ama tanıyamadım", "Siz şu lisede okudunuz mu?" vs. Kısacası sizin tek kelime ile bile cevap vereceğiniz her ihtimal onlar için önemlidir. Çünkü facebook 'ta bir kişiye mesaj gönderdiğiniz anda profiliniz o kişiye kısıtlı olarak 1 aylığına açılır. Dolayısı ile art niyetli kişi fotoğraflarınız başta olmak üzere sizinle ilgili istediği dökümanı kopyalayabilir, kendi çıkarları için kullanabilir.

Adım 7: Yükleyeceğiniz ek uygulamalar ile bilgilerinizin, uygulama sahibine gideceğinin bilincinde olun. Güvenmediğiniz ek uygulamaları yüklemeyin.

Adım 8: "Status" yani durum bilgisi yazdığınız yere o an bulunduğunuz konum veya kısa süre içinde yapacağınız işler hakkında bilgi vermeyiniz. Bilgisayar korsanları bunu sizinle irtibat kurmak için kullanacaktır. Sizinle arkadaş listenizdeki biri gibi sahte bir iletişim adresinden irtibat kurarken bu anlık istihbarat bilgisini kullanabileceklerdir.

Adım 9: "Bu resmi şu kadar kişiye yollayın, şu olacaktır" tarzında ki mesajlara itibar etmeyiniz.

Adım 10: Tanımadığınız kişilerden gelen arkadaşlık taleplerini reddettikten sonra Privacy bölümünden kişiyi engelleyin. Bu sayede kişinin size sürekli arkadaşlık talebi göndermesinin önüne geçebilirsiniz.

Adım 11: Fotoğraflarınızı yüklerken albümün herkese açık özelliğini sadece arkadaşlarınıza açık hale getiriniz. Bu sayede art niyetli kişilerin fotoğraflarınızı kopyalamasının önüne geçebilirsiniz.

BFotoğraflarınızı yüklerken toplu değil tek tek yüklemeye özen gösterin. facebook fotoğrafların yüklenme anına göre bir numara vermektedir. Numaraların peşpeşe olması istemediğiniz kişilerin fotoğraflarınıza ulaşabilmesi riskini taşımaktadır.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.