Sosyal Mühendislik Facebookta P.K. Açık Kanalımı Satacakken Dolandırıldım

desteciemir

Yeni üye
6 Tem 2019
13
0
Hocalarım merhaba, dün paraya ihtiyacım olduğu için kanalımı satacaktım ama dolandırıldım. Youtube la iletişime geçtim şu an incelemede ama ben yinede ne olur olmaz bana yardım edebilecek arkadaş arıyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilecek kişi varsa ulaşabilirmi? Bu adamlar beni dolandırmayla kalmaz başkalarınıda dolandırır, bunlara hadlerinin bildirilmesi lazım. Kanalımı çaldıktan sonra kanalıma Türk Bayrağı koydular

Moderatör tarafında düzenlendi:

MrSytem

Katılımcı Üye
30 Ağu 2019
591
4
Hocalarım merhaba, dün paraya ihtiyacım olduğu için kanalımı satacaktım ama dolandırıldım. Youtube la iletişime geçtim şu an incelemede ama ben yinede ne olur olmaz bana yardım edebilecek arkadaş arıyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilecek kişi varsa ulaşabilirmi? Bu adamlar beni dolandırmayla kalmaz başkalarınıda dolandırır, bunlara hadlerinin bildirilmesi lazım. Kanalımı çaldıktan sonra kanalıma Türk Bayrağı koydular

Sİzi dolandıran kişi hakkında ne biliyorsanız siber egm ye eposta atın. Süreç büyük ihtimalle uzun geçecek ama bence inşaAllah elinde sonunda alırısınız kanalınızı.Süreç Birkaç Ay Olabilir.

desteciemir

Yeni üye
6 Tem 2019
13
0
Yazan herkese teşekkür ederim, kanalımı çalındıktan 1 hafta sonra geri aldım. Twitterdan youtube ekibine yazdım ve case açarak email üzerinden beni yönlendirdiler. Çok yardımcı oldular. Sizinde başınız gelirse twitter dan youtube ekibine ulaşın, google ekibi ilgilenmiyor. Kanalın olduğu google hesabı çalınmıştı youtube ekibi sayesinde google ekibide mail le iletişime geçip verdiğim detaylar sonrası hesabımın şifresini sıfırlayıp hesabımı ve kanalımı geri aldım. Çalanda 11. Sınıf öğrencisiymiş galiba, youtube da ve google da 11. sınıf yazılılarıyla ilgili aramalar yapmış. İp adresleride google hesabına girdikleri için elimdeydi fakat herhangi bir hukuki işlem başlatmadım, ben 12. Sınıf öğrencisiyim uğraşmak istemedim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.