Fidye virüsünü çalıştıramıyorum

atalayagiz

Üye
8 Ara 2019
137
1
10
Herkese selamlar. Her seferinde olduğu gibi bu seferde başka takıldığım ve ne kadar ararsam arayım çözümünü bulamadığım bir şeyi sormak için geldim :D . Herneyse şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim..

Yukarıda verdiğim Sagopa k. hocamın yazdığı program ile bir ransomware oluşturdum. Fakat önce bu uygulama bilgisayarınızda çalışamaz tarzı bir uyarı verdi. Daha sonra bu sorunun defenderdan kaynaklı olduğunu farkedip hızlı tarama yapıp ardından regeditten kapattım defenderı. Yeniden başlattım ve tekrar denediğimde bu seferde bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor diye bir uyarı aldım. (Yüklediğim sanal makine 64bit.) Bunu nasıl çözebilirim. Eğer virüsü fudlarsam geçer mi? Bu arada Petya goldeneye builder ile de denedim fakat bu uygulama başlatılamadı dedi gene. Neyse biraz fazla uzattım. Çözümü tam olarak vermesenizde gireceğim kapıyı gösterseniz yeter. Uğraşmayı severim :D.

İyi forumlar...

20 Haz 2021
199
2
53
22
Herkese selamlar. Her seferinde olduğu gibi bu seferde başka takıldığım ve ne kadar ararsam arayım çözümünü bulamadığım bir şeyi sormak için geldim :D . Herneyse şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim..

Yukarıda verdiğim Sagopa k. hocamın yazdığı program ile bir ransomware oluşturdum. Fakat önce bu uygulama bilgisayarınızda çalışamaz tarzı bir uyarı verdi. Daha sonra bu sorunun defenderdan kaynaklı olduğunu farkedip hızlı tarama yapıp ardından regeditten kapattım defenderı. Yeniden başlattım ve tekrar denediğimde bu seferde bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor diye bir uyarı aldım. (Yüklediğim sanal makine 64bit.) Bunu nasıl çözebilirim. Eğer virüsü fudlarsam geçer mi? Bu arada Petya goldeneye builder ile de denedim fakat bu uygulama başlatılamadı dedi gene. Neyse biraz fazla uzattım. Çözümü tam olarak vermesenizde gireceğim kapıyı gösterseniz yeter. Uğraşmayı severim :D.

İyi forumlar...
bütün defenerları kapa çalıştırdığında altta virüs var tarzı windows bildirimi geldiğinde tıkla ayarlardanda izin ver uygulamaya

atalayagiz

Üye
8 Ara 2019
137
1
10
Windows veya uygulama ile alakalı olduğunu düşünüyorum tam bir bilgi veremem çünkü ben de bilmiyorum
Banada öyle geldi fakat Petya ransomware builderda benden başka sadece 1 kişi yaşamış aynı sorunu. Onunda hata kodunu bilmiyorum. Geri kalan bütün yorumlar olumlu aldığım yerde. Herneyse bi çözümüne bakacağım. Sabaha kadar da uğraşsam yapacağım inat ettim :).

bütün defenerları kapa çalıştırdığında altta virüs var tarzı windows bildirimi geldiğinde tıkla ayarlardanda izin ver uygulamaya
Onuda denedim regeditten kapatmadan önce. Fakat işe yaramadı maalesef.

atalayagiz

Üye
8 Ara 2019
137
1
10
Hocam öncelikle sakin olun :D. Kimseyi avlayacağım falan yok. Btc numarasından tut mail adresime kadar her yerden yakalabilirim. Ve kaldı ki bunun ne kadar büyük bir suç ve günah olduğununda farkındayım. Bu yüzden kimseye yaymak gibi bir amacım yok, olmazda. Amacım sadece nasıl yapıldığını öğrenmek ve merakımı gidermek. O düşündüğünüz "blackhat" hackerlardan değilim...

Bu Fidye Virüsü çalıştı diyelim peki ne yapacaksın. Bir tane gariban birinimi avlayacaksın Ailene ait önemli fotoğrafların bende hesaba şukadar para yatırmasan bende dosyalarının şifresini asla sana vermem mi diyeceksin. fidye virüsü yazanlarla oturup gerçekten konuşmayı istedim bulamadım. evet kardeşim ne yapmayı planlıyorsun. zenginmi avlayacaksın yoksa bir fakir mi
Ben zaten şu anda gelirimi twitch ad bot aracılığıyla kendim sağlıyorum. Seneye de sınava gireceğim için derslerime başladım. Anlayacağınız benim paraya ihtiyacım yok. Tek ihtiyacım ders çalışmadığım zamanlarda kendimi rahatlatmak, bilgisayarları kurcalamak, forumlarda gezmek, yeni bilgiler öğrenmek ve denemek. Ben kendimi bu şekilde rahatlatıyorum. Bir başkası oyun oynamayı sever onu yapar. Buna karışmam..

Birde şunu söylemezsem içinde kalacak. Bu dediğinizi yapmam için burada bahsettiğim programların hiç birine ihtiyacım yok. Elimde olan bir rat bile işimi görür.(Tabii içerisinde ransomware özelliği olan ratlar hariç.) Bütün resimleri ve dosyaları çalabilir, üstüne de iz bırakmamak için serverı kaldırabilirim. Ardından anonim bir şekilde iletişime geçme yolu bulur ve tehdit ederim özel resimlerin bende vs diye. Bu yüzden birilerini suçlayarak konuşmadan önce iki kere düşünün lütfen. Burada bulunmamın tek amacı bir şeyler öğrenmek ve kendimi rahatlatmak.

Teşekkür ederim buraya kadar okuduysan. Eğer kendimi anlatmama rağmen aklına bir nokta takıldıysa istediğin kadar sorabilirsin. Hepsine en dürüst yanımla cevap vereceğim.

xeax

Uzman üye
15 Şub 2021
1,111
15
578
localhost
Tabii ki. Her türlü öneriye açığım :D.
Şeyyy Size Rat önersem olurmu 👉👈 P-pardon animeyi fazla kaçırdım o_O

Rat önerisi

async
njrat
darkcomet
Buyrun ratlarınız burada size özel kavurulmuş Özel marine edilmiş 86 saat özel olarak buzda kalmış üstüne altın koyuldu ratlarımız özellikle sizin ağzınıza layik ratları özenle cifliklerde besledik en iyi otları yedirdik ( İneklerin yediği başımıza bela almıyalım şimdi durduk yere )

Toolbrowser

Uzman üye
10 Tem 2021
1,064
6
649
42
Birde şunu söylemezsem içinde kalacak. Bu dediğinizi yapmam için burada bahsettiğim programların hiç birine ihtiyacım yok. Elimde olan bir rat bile işimi görür.(Tabii içerisinde ransomware özelliği olan ratlar hariç.) Bütün resimleri ve dosyaları çalabilir, üstüne de iz bırakmamak için serverı kaldırabilirim. Ardından anonim bir şekilde iletişime geçme yolu bulur ve tehdit ederim özel resimlerin bende vs diye. Bu yüzden birilerini suçlayarak konuşmadan önce iki kere düşünün lütfen. Burada bulunmamın tek amacı bir şeyler öğrenmek ve kendimi rahatlatmak.

Teşekkür ederim buraya kadar okuduysan. Eğer kendimi anlatmama rağmen aklına bir nokta takıldıysa istediğin kadar sorabilirsin. Hepsine en dürüst yanımla cevap vereceğim.
Yinede şunu htırlatayım. Benim gözümde başkaları gibi değilsin. Adam gibi adamsın.

Hocam öncelikle sakin olun :D. Kimseyi avlayacağım falan yok. Btc numarasından tut mail adresime kadar her yerden yakalabilirim. Ve kaldı ki bunun ne kadar büyük bir suç ve günah olduğununda farkındayım. Bu yüzden kimseye yaymak gibi bir amacım yok, olmazda. Amacım sadece nasıl yapıldığını öğrenmek ve merakımı gidermek. O düşündüğünüz "blackhat" hackerlardan değilim...
Adamsın hocam sevdim seni. Ben kimseyi kolay kolay sevmem. Hatta kendimi de sevmem. Bu düşüncelerinden dolayı kralsın.

Bende bu portlarla uğraşmamak için discord ve telegram ratı kullanıyorum genelde. İşimi görüyor :D
Telegram kullanma dostum en iyisi Discord. :cool:

sfarows

Üye
15 Tem 2021
114
29
MERHABA , sayın TÜRKHACKTEAM üyesi son zamanlarda fidys virusları durdurulmakta bunun sebebi herkes kullanmaya çalışıyor ve servislerde sorun yaşanıyor biraz bekleyin yada kendi trojanınlzı veya fidye virusu yaza bilirsiniz ve güvenilir olur açıkcası çünkü kendiniz kodladınız arayüzü ve .s , C++/C öğrenerek yapa bilirsiniz ve size github yardımcı olacaktır orada örnek projeler mevcut eğer sorun yaşarsanız , TÜRKHACKTEAM forumuna dahil olunuz > Viruslar bölümüne dahil olarak yardım ala bilirsiniz , bu konu biraz derin konudur o yüzden daha çok araştırmanızı tavsiye ederim , fidye virusu için 1-hafta bekleyiniz ve düzelecektir muakkak Yada hazır tollardan diğerini seçiniz program durdurula bilir , güncellemede gele bilir ,başarılar

İyi forumlar

atalayagiz

Üye
8 Ara 2019
137
1
10
Merhaba öneriniz için teşekkür ederim ancak kullanmaya çalıştığım bir servis değil. Bir ransomware builder programı. Başkaları çalıştırmış hala uğraşıyorum sanırım benim beceriksizliğim :D.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.